Повеќе вести како оваа (25)

Меган Маркл и принцот Хари ја прославија својата прва годишнина од бракот, а среќата ја споделија на Инстаграм. Меган Маркл и принцот Хари на Инстаграм ...
сите 7 | | | веќе видена

 Романтични, емотивни и забавни – ѕирнете повторно во свадбата на Меган и Хари преку досега невидени фотки, по повод годишнината од нивниот брак. Принцот ...
| | веќе видена | слични

Во британското кралско семејство вчера беше сè во славенички тон. Меган Маркл, војвотката од Сасекс вчера го прослави својот 38. роденден. На својата убава ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари ги прекршил правилата на британското кралско семејство и ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се повеќе се шушка дека на повидок е нова кралска венчавка.Многумина веруваат дека свршувачката на принцот Хари и актерката Меган Маркл ќе биде објавена кон крајот на годината. Медиумите пишуваат дека и двајцата носеле идентични алки, а Меган Маркл носела и ланче со буквите М и Х, кое чини 240 долари.Исто така, за време на престојот во Лондон, Меган Маркл престојувала во палатата Кесингтон. Некои извори тврдат дека и самата кралица дала благослов за венчавката.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското кралско ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, рекол дека денеска е пресреќен поради раѓањето на својот прв внук и дека е горд што детето ќе му служи на британското ...
| | веќе видена | слични

Фановите на британското кралско семејство се одушевени од фотографијата на Меган Маркл , која е во кревет во друштво со своето кумче , ќерка на својата пријателка Бенита Лит. Се претоставува дека фотографијата се појавила на нејзиниот Инстаграм профил по веридбата за принцот Хари , но веднаш потоа морала да ја избрише. Фотографијата на Меган во опуштено издание во пижами настанала за време на Божик 2016 кога Лит и нејзината ќерка биел на гости кај Меган во Лос Анџелес.   Sharing cause this photo is so darn adorable
| | веќе видена | слични

 По гласините кои долго време кружеа за принцот Хари и неговата девојка, Меган Маркл, денес објавија официјално соопштение дека тие се верени. Кралицата Елизабета конечно дала одобрување за овој пар, една недела по прославувањето на 70-годишнината од нејзиниот брак, а Хари исто така добил дозвола од родителите на Меган, која официјално стана дел од британското кралско семејство. Во официјалното соопштение од Clarence House стои: „Неговото височество принцот од Велс, со задоволство ја соопшти веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбата ќе се одржи во пролет, 2018-та. Понатамошни детали за свадбата ќе бидат објавени во догледно време. Неговото височество и Меган Маркл се верија во Лондон на почетокот на овој месец. Принцот Хари ја информираше кралицата и блиските членови на семејството. Принцот Хари исто така доби благослов од родителите на Меган. Парот ќе живее во Nottingham Cottage во Кенсингтонската палата.“ The Prince of Wales is delighted to announce the engagement of Prince Harry to ...
| | веќе видена | слични

 Дојде денот кога Меган Маркл официјално ќе стане дел од Британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи во Сент Џорџ капелата, а принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл. По венчавката, парот ќе ги добие титулите Војводата и Војвотката од Сасекс. Пристигнувањето на гостите, Хари и Меган, како и целата свеченост може во живо да ги следите во продолжение:
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл официјално ќе стане дел од британското кралско семејство. Церемонијата ќе се одржи напладне во Сент Џорџ капелата и ќе се пренесува во живо. Принцот Чарлс, таткото на Хари, ќе му ја предаде Меган Маркл пред олтарот, во отсуство на нејзиниот татко Томас Маркл.По венчавката, парот ќе ги добие титулите војводата и војвотката од Сасекс.извор: Makfax
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и актерката Меган Маркл досега посветено ја криеја врската од јавноста. Парот, за кој се шпекулира дека наскоро ќе ја објави и својата свршувачка, беше фотографиран на „Invictus Games“ во Торонто. 33-годишиот припадник на британското кралско семејство и 36-годишната ѕвезда од „Suits“ проследија тениски натпревар на учесници со инвалидитет. Хари и Меган беа фотографирани и во изминатите месеци, но ова е прв настан на кој официјално се појавуваат заедно.
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари и актерката Меган Маркл станува сè посериозна. 32-годишниот претставник на британското кралско семејство заедно со саканата присуствуваше на свадба на свој близок пријател во Монтего Беј, Јамајка. За свадбената церемонија, 35-годишната актерка избра цветен макси фустан од Erdem.
| | веќе видена | слични

Меган Маркл во мај официјално ќе стане новиот член на британското кралско семејство. Но, мноу пред да стане вереница на принцот Хари, актерката носела тиара. На интернет се појавија фотографии од нејзината матура, на која таа била избрана за кралица. На фотографијата среќната Меган ја носи својата прва тиара.Па ако се земе во предвид кралскиот протокол сега засега тоа и е единственото носење, бидејќи Меган не смее да стави тијара.Традицијата во Велика Британија забранува немажените жени да носат тијари и тоа е главната причина. Кејт Мидлтон веднаш по стапувањето во брак со принцот Вилијам го доби правото да носи тијара, а Меган ќе може да го прави тоа од мај годинава, кога ќе се омажи со принцот Хари.
| | веќе видена | слични

Вереницата на британскиот принц Хари, Меган Маркл првпат се појави во јавноста до кралицата Елизабета, на одбележувањето на Денот на Комонвелтот, во лондонската Вестминстерска катедрала.Според западните медиуми, тоа претставува значаен чекор во вклучувањето на американската актерка во британското кралско семејство. Тој момент беше бурно поздравен од насобраната толпа пред катедралата.Ним им се придружија и принцот Вилијам со својата сопруга Кејт, принцот Чарлс и останатите членови на кралското семејство.Свадбата на принцот Хари и Маркл ќе се случи на 19 мај во замокот Виндзор.
| | веќе видена | слични

 Меган Маркл денес наполни 38 години, а на официјалниот Инстаграм профил, принцот Хари ѝ го честиташе роденденот со прекрасна фотка и кратка порака. Денес ...
| | веќе видена | слични

33-годишниот претставник на британското кралско семејство, принцот Хари и 36-годишната актерката Меган Маркл ќе стапат во брак следната пролет. Среќната вест беше објавена преку официјално соопштение од Кенсингтонската палата на Twitter. Откако Кенсингтонската палата објави за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл, двајцата се појавија во јавноста.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...