Повеќе вести како оваа (25)


 Романтични, емотивни и забавни – ѕирнете повторно во свадбата на Меган и Хари преку досега невидени фотки, по повод годишнината од нивниот брак. Принцот ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари ја прославија својата прва годишнина од бракот, а среќата ја споделија на Инстаграм. Меган Маркл и принцот Хари на Инстаграм ...
| | веќе видена | слични

Свадбата на принцот Хари и актерката Мегал Маркл е закажана за 19 мај наредната година, соопшти Палатата Кенсингтон. Венчавката ќе се одржи во капела во замокот Виндзор, кралската резиденција западно од Лондон, се вели во соопштението, а Хари и Меган ќе ги поминат божиќните празници со кралицата во Сандрингем. Целата церемонија ќе ја плати кралското семејство, што ги вклучува услугата, музиката, цвеќето и приемот. Интересно е што свадбата се совпаѓа со финалето на англискиот фудбалски куп, на којшто братот на Хари, принцот Вилијам, вообичаено присуствува како претседател на Фудбалската федерација. Хари и Меган се свршија на 1 декември.
| | веќе видена | слични

Свадбата на принцот Хари и актерката Мегал Маркл е закажана за 19 мај наредната година, соопшти Палатата Кенсингтон. Венчавката ќе се одржи во капела во замокот Виндзор, кралската резиденција западно од Лондон, се вели во соопштението, а Хари и Меган ќе ги поминат божиќните празници со кралицата во Сандрингем. Целата церемонија ќе ја плати кралското семејство, што ги вклучува услугата, музиката, цвеќето и приемот. Интересно е што свадбата се совпаѓа со финалето на англискиот фудбалски куп, на којшто братот на Хари, принцот Вилијам, вообичаено присуствува како претседател на Фудбалската федерација. Хари и Меган се свршија на 1 декември.
| | веќе видена | слични

И три недели по свадбата не престануваат натписите за кралското семејство, принцот Хари и меган, како и таткото на Меган кој не се појави на свадбената церемонија. Сега таткото на кралската снаа се најде среде скандал, откако британските таблоиди напишаа дека тој не се појавил на свадбата бидејќи барал пари за тоа, но бил одбиен. Тој наводно побарал парична помош од Меган, а таа не сакала да помогне. Тој два дена пред венчавката имаше операција на срцето, па се пишуваше дека се опоравува и затоа не е на свадбата.
| | веќе видена | слични

Конечно се објавени и првите официјални фотографии од кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл, а како што претпоставувате, истите се прекрасни. Војводата и Војвотката од Сасекс, кои се венчаа во саботата, дадоа и официјална изјава во која се заблагодарија на сите гости што беа дел од церемонијата, но и на милионите кои свадбата ја следеа од нивните домови. На првата фотографија може да ги видиме Хари и Меган во одлично расположение, насмеани и позитивни на терасата на замокот Виндзор. На втората фотографија, која важи и за официјален портрет од венчавката, можеме да ја видиме и кралицата Елизабета и мајката на Меган, Дорија, додека пак на последната можеме да ги видиме младите со слатките дечиња кои ги носеа цвеќињата, меѓу кои и принцот Џорџ и принцезата Шарлот. „Војводата и Војвотката се многу задоволни од официјалните фотографии кои ги направи Алекси Лубомирски и се пресреќни што конечно може да ги споделат со сите вас. Тие сакаат и да ви се заблагодарат за сите пораки и целата поддршка што ја ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот сопруг принцот Филип, вчера прославија 71. годишнина брак. Ова претставува најдолгата брачна врска во Британската монархија пренесува „ Дејли мејл “. На свеченоста присуствуваа најблиските членови на кралското семејство. Годинава Елизабета и Филип станаа прабаба и прадедо на седумте правнуци и правнуки. Годинава го добија принцот Луис од принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, кој се роди во април и Зара Тиндал, второто дете на Лена кое се роди во јуни. Принцот и кралицата годинава исто така беа сведоци на две венчавки на нивните внуци. Во мај, принцот Хари се омажи за поранешната американска актерка Меган Маркл, а неколку месеци подоцна Принцезата Еугенија се омажи со нејзиното долгогодишно момче Џек Брусбенк. По венчавките следуваше најава од кралската палата дека Меган Маркл е бремена и дека треба да се породи на пролет 2019 година. Кралицата Елизабета и Филип исто така неодамна беа дел од прославата на 70 роденден на нивниот син принцот Чарлс. Принцезата Елизабет и ...
| | веќе видена | слични

Новиот брачен пар во кралскиот дворец, принцот Хари и Меган Маркл, објавија официјални фотографии од венчавката во замокот Виндзор, која се одржа во саботата. Војводата и војвотката од Сасекс објавија три официјални фотографии, забележани на денот на нивната венчавка. Фотографиите, инаку, се дело на фотографот Алексеј Љубомирски, кој исто така беше официјален фотограф и на нивната веридба. „Парот би сакал да им се заблагодари на сите кои учествуваа во прославата изминатава сабота“, стои во соопштението на Кенсингтонската палата. Фотографот Љубомирски изјави дека имал „неверојатна чест“ да го забележи „инспиративниот пат на љубовта“ помеѓу војводата и војвотката. „Ова беше прекрасно поглавје во мојот живот и кариера, кое никогаш нема да го заборавам“, изјави тој. Овој фотограф досега работеше за неколку славни магазини, а помеѓу другото познат е и по портретите на Бијонсе, Џулија Робертс, Никол Кидман и Скарлет Јохансон. Околу десет илјади заинтересирани граѓани во саботата се собраа во Виндзор, а милиони ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1.Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол 2.Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година. Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата. Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник“, кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција. Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл. 1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што треба Меган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол. 2. Парот јавно ги прикажува своите чувства Ако внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл често ги крши кралските правила, но тоа го прави и Кејт Мидлтон. Тие досега имаат прекршено неколку традиционални обичаи. Кејт Мидлтон и Меган Маркл немаат кралска крв Тие се „обични смртници“ за кралското семејство. Во кралската традиција стои дека ако имате кралска крв не треба да се венчате со „обичен смртник“ или со некој што бил во брак претходно. Двете потекнуваат од семејства од средната класа. Семејството на Кејт е подобро ситуирано, а родителите ја испратиле да студира на истиот факултет на кој студирал и принцот Вилијам. Прегрнување и држење за рака Кејт најчесто се држи до правилата за формално однесување, но неколку пати е фотографирана како го прегрнува Вилијам. Меган и принцот Хари скоро секогаш се држат за рака, но ова се смрета за несоодветно. Кејт се шминкала сама за својата свадба Кејт не дозволила никој да ја нашминка за свадбата. Сепак, на венчавката изгледаше природно, едноставно и елегантно, како вистинска принцеза. Кејт Мидлтон земала часови за танц на шипка По породувањето ...
| | веќе видена | слични

Хрватски вина ќе се служат на свадбата на принцот Хари и неговата свршеница Меган Маркл, кои ќе се венчаат на 19 мај 2018 година во дворецот Виндзор. „Слушнавме дека принцот Хари и Меган ги сакаат нашите хрватски вина на венчавката. Многу сме почестени и ќе им ги испратиме“, изјавила Дијана Спаиќ, маркетинг-раководител на илочките подруми, пренесе „24 часа“. Спаиќ додала дека испратиле вино и за венчавката на принцот Вилијам и војвотката Кејт и дека виното го пиеле и принцот Чарлс и војвотката Камила при посетата на Хрватска. „Дневик.хр“ бележи дека во Британија за кралската свадба ќе биде испратено виното „траминец“ од 2015 година, но дека количините сè уште не се дефинирани, а и дека со таа информација винарите не би излегувале во јавност.
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари со актерката Меган Маркел не е тајна, но двајцата бегаа упорно од медиумите и досега не ги официјализирале односите. Двете ѕвезди се фотографирани на неколку пати за време на средбите од папараците и толку. Малиот син на Чарлс, сепак конечно се одлучи јавно да ги обзнани односите со бринетата бидејќи планира да ја земе на свадбата на Пипа Мидлтон. Малата сестра на неговата снаа Кејт се сврши во јули минатата година и планира раскошна венчавката на 20 мај. Пипа и Хари се доста блиски и изгледа тој добил покана плус еден, па смета да ја употреби токму со саканата Меган. Според многумина овој гест е декларација за неговата љубов и сериозните намери спрема Маркел. “Хари и Меган се лудо вљубени и тој повеќе не сака да ја крие од светот. Тој е поканет на свадбата на Пипа, со која е близок и сака да ја поведе и Меган “, откри извор за Daily Star. Маркел веќе се познава со дел од семејството на принцот, а неодамна дури доби одобрување на Кејт Мидлтон, која се однесува како поголема сестра на ...
| | веќе видена | слични

Врската на принцот Хари со актерката Меган Маркел не е тајна, но двајцата бегаа упорно од медиумите и досега не ги официјализирале односите. Двете ѕвезди се фотографирани на неколку пати за време на средбите од папараците и толку. Малиот син на Чарлс, сепак конечно се одлучи јавно да ги обзнани односите со бринетата бидејќи планира да ја земе на свадбата на Пипа Мидлтон. Малата сестра на неговата снаа Кејт се сврши во јули минатата година и планира раскошна венчавката на 20 мај. Пипа и Хари се доста блиски и изгледа тој добил покана плус еден, па смета да ја употреби токму со саканата Меган. Според многумина овој гест е декларација за неговата љубов и сериозните намери спрема Маркел. “Хари и Меган се лудо вљубени и тој повеќе не сака да ја крие од светот. Тој е поканет на свадбата на Пипа, со која е близок и сака да ја поведе и Меган “, откри извор за Daily Star. Маркел веќе се познава со дел од семејството на принцот, а неодамна дури доби одобрување на Кејт Мидлтон, која се однесува како поголема сестра на ...
| | веќе видена | слични

Кралската венчавка на принцот Хари и Меган Маркл заврши со приватна забава за најблиските во Фрогмор Хаус, во близина на замокот Виндзор. Околу 200 најблиски пријатели и членови на семејствата на Хари и Меган присуствуваа на забавата што ја организираше принцот Чарлс. На забавата, младоженците одржаа пригодни говори, а според присутните, принцот Хари ги расплакал сите кога со солзи во очите раскажувал како ја запознал Меган. Принцот беше видно возбуден и емотивен и за време на формалната венчавка што ја следеа милиони луѓе ширум светот. Хари и Меган, кои ја добија титулата војвода и војвотка од Сасекс, одлучија да не се бакнат на балконот на Бакингемската палата, туку на излезот од капелата во Виндзор и исто така решија да се прошетаат со отворена кочија низ Виндзор за да ги поздрават луѓето кои дојдоа за нивниот посебен ден. Како свадбен подарок, принцот Хари ја даруваше неговата нова невеста со прстен со смарагд што ѝ припаѓаше на покојната принцеза Дијана. Кралското семејство им се заблагодари на сите кои ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл денеска прославија годишнина од нивната веридба. Омилениот кралски пар на јавноста ѝ ја соопшти среќната вест од прекрасната градина ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл денеска прославија годишнина од нивната свршувачка. Омилениот кралски пар на јавноста ѝ ја соопшти среќната вест од прекрасната ...
| | веќе видена | слични

Приватни фотографии од венчавката на принцот Хари и Меган Маркл се објавени на „Инстаграм“ и „Твитер“, пишува британскиот таблоид „Сан“. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Кралската репортерка Ребека Инглиш појасни дека празниот стол на венчавката не бил наменет за принцезата Дијана. Наместо тоа, протоколот е седиштето пред кралицата секогаш да е празно. Но, дури и со празното столче на страна, имаше многу почит за принцезата Дијана на свадбата, вклучувајќи го велот на Меган Маркл, букетот, цветните аранжмани, и читањето за текот на церемонијата од Лејди Џејн Феловс, сестрата на Дијана. Имено принцот Хари за свршеничкиот прстен на Меган земал два дијаманта од колекцијата на својата мајка, а прстенот сам го дизајнирал. Белите рози во цветните аранжмани исто така беа во чест на мајката на Хари. Тој, наводно, го избрал букетот на Меган со омилените цветови на неговата мајка. Меган потсети на прерано починатата принцеза со нејзиниот превез, кој потсетуваше на оној од свадбата во 1981-вата со принцот Чарлс. Сер Елтон Џон, долгогодишен пријател на Дијана, настапи на приемот за ручек Меган со вториот аутфит носеше прстен од мајката на Хари.
| | веќе видена | слични

Венчавката на актерката Меган Маркл и принцот Хари дефинитивно е еден од најзначајните настани оваа година.Тие двајца беа главна тема меѓу луѓето и пред венчавката. За нивната врска се разговараше уште пред официјалнo да ја објават веридбата.Меѓутоа, новата принцеза во кралското семејство влегува како „бунтовник", кој во повеќе ситуации ја прекрши кралската традиција.Во прилог прочитајте кои 5 строги кралски правила досега ги прекрши Меган Маркл.1. Зборуваше за нивната врска јавно многу порано од тоа што требаМеган зборуваше за својата врска со Хари и пред таа официјално да биде објавена, уште од септември 2017 година. Таа тогаш изјави дека тие се вљубени и едноставно сакаат да бидат заедно. Денеска е тешко што било да се сокрие, но со ова таа го прекрши официјалниот кралски протокол.2. Парот јавно ги прикажува своите чувстваАко внимателно ги погледнете принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, ќе забележите дека тие никогаш не се држат за рака во јавност. Од друга страна, Меган Маркл и принцот Хари не се срамат јавно ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари планира да покани две свои поранешни девојки на свадбата со Меган Маркл. Тоа се Челси Дејви и Кресида Бонас. Според „Дејли Мејл“, принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат. Хари се забавуваше со Челси од 2004 до 2011 година, а со Бонас врска почнала во 2012 година. Венчавката на Хари и Меган ќе се одржи на 19 мај годинава.
| | веќе видена | слични

Поминаа речиси две месеци од кралската свадба на Меган Марл и принцот Хари, а сеуште се зборува за нив. Додека неодамна се пишуваше како војводката од Сасекс веќе две месеци нема комуникација со својот татко, сега во медиумите излезе првиот бакнеж на Меган и Хари во јавноста, после венчавката. По одржувањето на “Sente bale Polo” игрите во кои учествуваше и принцот Хари, и бидејки неговиот тим победи, Меган на победниците им го додели пехарот, му честитала на капитенот на тимот , а потоа и на нејзиниот сопруг, бакнувајки го пред сите. Бакнежот е веднаш снимен со камера и објавен на социјалните мрежи, каде што за кратко време видеото стана вирално.
| | веќе видена | слични

Авиокомпанијата „Бритиш ервејс“ соопшти дека утре ќе ја одбележи венчавката на принцот Хари и на актерката Меган Маркл на тој начин што на летот од Лондон до Торонто сите членови на екипажот ќе се викаат Хари или Меган. На патниците в сабота на летот од лондонскиот аеродром „Хитроу“ до Торонто, град во кој Меган Маркл живеела и каде што првпат заедно беа видени во јавноста, на услуга ќе им бидат двајца Хариевци и осум Мегани, а со авионот ќе управува пилотот Хари Блејк. – Досега сум летала со уште една Меган, но никогаш со седум имењачки, така што можеби на овој посебен лет ќе треба меѓу себе да комуницираме со прекари – истакна директорката на службата за потрошувачи во авиокомпанијата, која ќе го предводи екипажот. Во соопштението „Бритиш ервејс“ наведува дека патниците, со имиња Хари и Меган, кои ќе патуваат со овој посебен лет на денот на свадбата, ќе бидат сместени во прва класа.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...