Повеќе вести како оваа (25)


 Романтични, емотивни и забавни – ѕирнете повторно во свадбата на Меган и Хари преку досега невидени фотки, по повод годишнината од нивниот брак. Принцот ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл јавно, со емотивна порака му го честита 35. роденден на својот сопруг, британскиот принц Хари. На официјалниот профил на Инстаграм на Сасекс Ројал ...
| | веќе видена | слични

Кралицата последна ја одобрува венчаницата на Меган Маркл... Следува најголемата венчавка годинава, која е кралска и тоа значи дека ќе има многу елеганција, луксуз и многу потрошени пари. Сепак, најважно е тоа што кралските венчавки се со интересни обичаи, од кои кралското семејство не отстапува. Последниот збор за фустанот за венчавката за идната принцеза Меган Маркл, сопруга на принцот Хари, го има кралицата Елизабета Втора. Невестата мора прво да го покаже фустанот пред монархот, а потоа пред јавноста.
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Хари и американската актерка Меган Маркл го кажаа судбоносното „да“ во капелата во дворецот Виндзор. Меган до олтарот ја испрати таткото на младоженецот, британскиот принц Чарлс. Принцот Хари и неговата избраничка рекоа „да“ пред кантерберискиот надбискуп Џастин Велби, поглавар на англиканската верска заедница, кој ги прогласи за венчани. Додека стоеја пред олтарот, Хари и рече на Меган: „Прекрасно изгледаш, ми недостасуваше“. Потоа следуваше обраќање на црниот американски бискуп Мајкл Брус Кари, а потоа беше изведена познатата песна „Stand by me“. Младоженците, кои сега официјално ја имаат титулата војвода и војвотка од Сасекс, разменија прстени, при што Меган Маркл доби прстен од велшко злато, кој е подарок од кралицата Елизабета, додека бурмата на принцот е од платина. Надбискупот ги прогласи венчани, по што се заколнаа дека „ќе се сакаат и ќе се грижат еден за друг додека смртта не ги раздели“, а целата церемонија ја следеше песна од хор заедно со оргули и други музички инструменти. ...
| | веќе видена | слични

По многуте претпоставки и пресметки за тоа чиј потпис ќе стои на венчаницата на новата кралска невеста Меган Маркл, што беше под прашалник до последен момент – конечно љубопитноста на светската јавност е задоволена. Привилегијата ја имаше дизајнерката Клер Вејт Келер, за луксузниот моден бренд Живанши, како што веќе пренесоа повеќе светски медиуми меѓу кои и Harper's Bazaar и NY Times. Погледите на милионската публика ширум светот сега се токму на божествената Меган Маркл која изгледа беспрекорно во венчаницата на Живанши. Фантастичниот венчален фустан носи минималистичка естетика, рамената се суптило отворени, кројот во долниот дел добива ненаметлива А линија, а комплетниот изглед совршено е дефиниран со долг вел со тантелни детали и филигран дијадема која и припаѓала на Queen Mary. Во моментот е во тек церемонијата на која Меган и Принцот Хари ќе го кажат судбоносното „Да". Фото извор: Daily mail, Harper's Bazaar
| | веќе видена | слични

Арчи Харисон Маунбатен Виндзор, двомесечниот син на принцот Хари и Меган Маркл беше крстен вчера, а семејната групна фотографија која ја објавија војводата и ...
| | веќе видена | слични

 Свадбата на принцот Хари и Меган Маркл остави силен впечаток кај многумина и се очекува да биде една од најдолго зборуваните свадби. На свадбата присуствуваа – од холивудски ѕвезди, до пријатели на Меган и кралски припадници. Меган Маркл навистина направи голема промена во кралското семејство, а со тоа им одржа и на сите останати дами кои треба да го следат нејзиниот пример. Имавме можност да ги видиме , како и но сега да погледнеме на свадбата од друг аспект. Славните кои присуствуваа на свадбата исто така споделуваа по неколку фотки од подготовките, од церемонијата и од останати моменти во текот на денот. Некои од ѕвездите го открија процесот на подготовка за церемонијата и свадбата Гостите пристигаа на свадбата со организиран превоз, автобус, или со приватен автомобил Сите позираа околу црквата и прекрасните паркови Тие споделија моменти од младоженците во црквата и откако се венчаа A post shared by (@jessicamulroney) on May 19, 2018 at 9:01am PDT A post shared by (@priyankachopra) on May 19, 2018 at ...
| | веќе видена | слични

Меган маркл пред да стане принцеза и кралска снаа, веќе имаше еден брак со продуцентот Тревор Енгелсон, а изгледаше вака: ____________________________________________________________________________
| | веќе видена | слични

Британското семејство не потврди, но ниту ги негираше информациите дека таткото на Меган Маркл ќе ја пропушти венчавката на својата ќерка во сабота, односно останува неизвесно дали ќе ја испрати до олтарот на венчавката со принцот Хари во дворецот Виндзор. До венчавката за која се зборува веќе цела година останаа уште само пет дена, а американскиот магазин „TMZ“ објави дека Томас Маркл, таткото на Меган, нема да присуствува на венчавката откако е откриено дека тој наводно објавил лажни фотографии на кои прави подготовки за венчавката. Истиот извор пренесува и дека Томас Маркл пред шест дена доживеал срцев удар и дека токму поради тоа нема да дојде на венчавката, како и тоа дека самиот изјавил дека нема да дојде за да не ја засрами ќерка си или кралското семејство. El papá de #meghanmarkle recibió mas de $100 mil dólares por fotos de paparazzi en San Diego. Estas fotos muestran a #ThomasMarkle preparándose para la boda de su hija. ______________________________ #princeharry #harry #meghanmarkle #popnews ...
| | веќе видена | слични

 По денешното прво појавување во јавност со синчето, Меган и Хари открија како ќе се вика последниот кралски член. Меган и Хари денес за пред светот кое се ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл објавија фотографии на кои се гледаат рачињата или ножињата на малиот Арчи , но засега нема фотографија на која се гледа неговата ...
| | веќе видена | слични

Кралската свадба е во тек. Вниманието на јавноста е свртено кон долгоочекуванта кралска свадба на принцот Хари и актерката Меган Маркл. Први фотографии од невестата во дворецот во Виндзор.
| | веќе видена | слични

 Принцот Хари и Меган Маркл ја објавија веридбата пред неполн месец, а првите официјални веренички фотографии беа објавени дури денес од Бакингемската палата. Фотографирани од престижниот фотограф Алекси Лубомирски, принцот Хари и Меган позираат во приватна кралска резиденција во Виндзор замокот. Првата фотографија е официјална и ги прикажува идните сопружници во елегантно издание, додека втората, црно-белата, е поемотивна и интимна додека Меган Маркл се наоѓа во прегратка на Хари. Насмевките и вереничкиот прстен се во преден план:
| | веќе видена | слични

Додека сите ја очекуваат венчавката на најпопуларната кралска двојка, принцот Хари и глумицата Меган Маркл, пристигнуваат првите фотографии од филмот за младата двојка. Остварувањето „Меган и Хари: Кралска романса“ на малите екрани ќе биде прикажан неколку дена пред самата венчавка, односно на 13. мај. Филмот ја следи љубовната приказна на Хари и Меган, од моментот кога се запознале, биле пријатели, потоа својата романса ја криеле од јавноста, и секако свршувачката.
| | веќе видена | слични

Кога припадник на кралско семејство ќе избере девојка која е комплетно „несоодветна“ и поради неа се спротивставува на сите, тогаш тоа ви изгледа како вистинска љубов, зарем не? Љубовта на Мариус Борг Хоби, синот на норвешката принцеза Мете Марит, во многу потсетува на она меѓу принцот Хари и Мерган Маркл. ❤️ A post shared by Marius Borg Høiby (@marius_borg) on Jul 28, 2018 at 1:25pm PDT 21-годишниот припадник на кралското семејство ја избра Јулијана Снекистад, со оглед на тоа дека е модел, особено за топлес изданија, таа е „несоодветна“ за кралското семејство. Но, очигледно инспирирани од ситуацијата со британското семејство, припадниците на норвешкото кралско семејство јавно соопштија дека го почитуваат изборот на својот 21 годишен син. Sundayzzzzz A post shared by Marius Borg Høiby (@marius_borg) on Sep 13, 2015 at 11:40am PDT Голите фотографии на идната норвешка кралска снаа кружат во медиумите исто како што е ситуацијата со Меган Маркл. Иако Мариус на своја 20 годишна возраст се откажа од кралските ...
| | веќе видена | слични

Кралска палата на Велика Британија денеска соопшти дека се вериле принцот Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36), а свадбата ќе биде на пролет следната година. Веста беше соопштена од кабинетот на таткото на Хари, принцот Чарлс. Во соопштението се наведува дека Хари и Меган се вериле на почетокот на месецот и дека 36-годишната Маркл ја запознала кралицата Елизабета Втора и дека Хари добил одобрување од нејзините родители. Принцот Хари (33) е петти во линијата на наследство на британскиот престол, по неговиот татко, принцот Чарлс, брат му, принцот Вилијам, внукот од брат му принц Џорџ и британската принцеза Шарлот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...