Повеќе вести како оваа (25)

Во Изводот на родени на британското кралско бебе Арчи, синиот на принцот Хари и на Меган Маркл, се објавени интересни детали, кои до сега не беа познати во ...
сите 18 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак ...
| | веќе видена | слични

Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор беше крстен вчера на мала приватна церемонија во замокот Виндзор. Синот на британскиот принц Хари и неговата сопруга, Меган ...
| | веќе видена | слични

Откако Меган Маркл и принцот Хари открија дека нивното новороденче ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, фановите на британското кралско семејство и ...
| | веќе видена | слични

Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор беше крстен вчера на мала приватна церемонија во замокот Виндзор.Синот на британскиот принц Хари и неговата сопруга, Меган ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, на својот правнук, Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор, му подари дел од имотот во Бакингамската палата. Таа на новородениот ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, на својот правнук Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор му подарила дел од имотот во Бекингемската палата. Таа на новородениот ...
| | веќе видена | слични

Доста долго кружеа гласини за свршувачката помеѓу принцот Хари и Меган Маркл, но конечно веста е потврдена!Кралицата Елизабета дала одобрување за овој пар, една недела по прославувањето на 70-годишнината од нејзиниот брак, а Хари исто така добил дозвола од родителите на Меган, која официјално стана дел од британското кралско семејство.Во официјалното соопштение од Clarence House стои:„Неговото височество принцот од Велс, со задоволство ја соопшти веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбата ќе се одржи во пролет, 2018-та. Понатамошни детали за свадбата ќе бидат објавени во догледно време. Неговото височество и Меган Маркл се верија во Лондон на почетокот на овој месец. Принцот Хари ја информираше кралицата и блиските членови на семејството. Принцот Хари исто така доби благослов од родителите на Меган. Парот ќе живее во Nottingham Cottage во Кенсингтонската палата.“The Prince of Wales is delighted to announce the engagement of Prince Harry to Ms. Meghan Markle. pic.twitter.com/zdaHR4mcY6— ...
| | веќе видена | слични

Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денеска Бакингемската палата. Британскиот принц Хари и ...
| | веќе видена | слични

Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор, соопшти денеска Бакингемската палата. Британскиот принц Хари и ...
| | веќе видена | слични

Арчи Харисон Маунтбатен-Виндзор беше крстен вчера на мала приватна церемонија во замокот Виндзор. Синот на британскиот принц Хари и неговата сопруга, Меган ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...