Повеќе вести како оваа (25)

Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. ...
сите 66 | | | веќе видена

Италијанскиот калчолигаш Јувентус е во потрага по нов тренер откако одлучи да се раздели со Масимилијано Алегри кој по пет минати години си заминува од Торино. ...
| | веќе видена | слични

Торински Јувентус е во потрага по нов тренер за наредата сезона, во игра се неколку имиња, а Пеп Гвардиола се почесто се поврзува со клупата на италијанскиот ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот гигант Јувентус допрва треба да назначи нов тренер, човек кој ќе го наследи Масимилијано Алегри. Според информациите најсериозен кандидат за тоа ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри е еден од кандидатите за тренерската позиција во лондонски Челси. Тренерот на „Бјанконерите“ наводно се наоѓа на списокот со желби на Роман Абрамович за нов тренер на лондонскиот клуб, пренесува "Standard". Како што наведува споменатиот извор, сопственикот на актуелните англиски шампиони, Роман Абрамович за главни кандидати и наследници на Гус Хидинк ги има означено Пеп Гвардиола и Диего Симеоне, додека пак Италијанецот е на третото место на листата со потенцијални нови тренери на лондонскиот клуб. Алегри наводно ќе добие повик и богата понуда доколку Пеп и Симеоне не прифатат да го водат лондонскиот клуб. Масимилијано Алегри минатата сезона со Јувентус ја освои двојната круна во италијанска Серија А и стигна до финалето од Лигата на шампионите каде што „Бјанконерите“ беа поразени од Барселона. Алегри во 2011-та година го освои Скудетото со Милан, а во Италија го има добиено признанието „Најдобар тренер на годината“ додека го водеше Каљари.
| | веќе видена | слични

Во пресрет на денешниот натпревар во Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Баерн Минхен, италијанските медиуми објавуваат дека тренерот Масимилијано Алегри најверојатно ќе ја продолжи соработката со „старата дама“ Клубот од Торино е задоволен од работата на Алегри и сака да го врзе со нов двегодишен договор. Со истиот тој би требало да заработува чисти 3,5 милиони евра годишно, плус бонуси за евентуалните успеси. Алегри од 2014 е на кормилото на „бјанконерите“, клуб со кој триумфираше во Купот, Супер-купот и првенството на Италија, а во Лигата на шампионите стигна до финалето каде загуби од Барселона. Инаку Масимилијано е интересен и за Челси кој е во потрага по тренер за наредната сезона.
| | веќе видена | слични

Масимилијано Алегри вечерва го води последниот натпревар како тренер на Јувентус на „Алијанц арена“ во Торино, а навивачите на „старата дама“ знаат како да му ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...