Повеќе вести како оваа (25)

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
сите 26 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
| | веќе видена | слични

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
| | веќе видена | слични

Младата двојка е заедно уште од јули 2016 година, а ќе се венча напролет в година.Британскиот принц Хари (33) и холивудската актерка Меган Маркл (36) објавија дека ќе се венчаат в година истакнувајќи дека нивниот однос се развил неверојатно бргу по слепиот состанок. „Фактот дека се заљубив во Меган толку неверојатно бргу беше потврда дека сите ѕвезди ни се наредија, с è беше совршено. Оваа убава жена влезе во мојот живот, а јас во нејзиниот“, изјави Хари во телевизиското интерјву, кое го пренесе „Ројтерс“. По само два состанока, одлучиле да заминат заедно на одмор во Боцвана, а во септември оваа година првпат се појавија заедно во јавноста во Торонто.Маркл го покажа својот сјаен свршенички прстен со три дијаманти, кој го дизајнирал самиот Хари. Централниот дијамант потекнува од Боцвана, а земен е од личната колекција на неговата покојна мајка Дајана. Принцот Хари е петти во линијата наследници на британскиот престол, по својот татко, престонаследникот Чарлс, брат му принцот Вилијам, малиот принц Џорџ и ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на Меган Маркл, викендов ѝ приредил романтично запросување на својата девојка. Две недели по кралската свадба, 41-годишниот Тревор, решил дека е време да влезе во нов брак. Неговата 31-годишна девојка Трејси добила дијамантски веренички прстен, додека Тревор бил клекнат на коленици. Со оглед на фамата која се крена околу венчавката на Меган и Хари, нејзиниот поранешен сопруг ја напуштил земјата на неколку недели за да избегне било каква драма, додека работите не стивнат, тврдат странските медиуми. Бившиот сопруг на Меган и неговата нова девојка се заедно нешто повеќе од една година. Со Меган се венчал во 2011-та година, а набрзо потоа Меган ја доби улогата во ТВ серијата Suits. Поради работните обврски таа се преселила во Торонто, што придонело до заладување на љубовта и бракот, кој завршил неславно во 2013-та година. Наводно, Маркл прекинала секаков контакт со Тревор откако му ги вратила вереничкиот и свадбениот прстен по пошта.
| | веќе видена | слични

Британскиот принц Хари официјално ја објави свршувачката со неговата девојка, актерката Меган Маркл. Кларенс Хаус во официјално соопштение вели дека 33-годишниот Хари и 36-годишната Меган се свршиле. „Неговото кралско височество, принцот од Велс, со задоволство соопштува дека принцот Хари се сврши со госпоѓица Меган Маркл. Свадбата ќе биде на пролет, во 2018 година. Понатамошни детали за венчавката ќе бидат објавени во иднина“, стои во соопштението. Принцот Хари исто така побарал согласност од родителите на Меган за да ја запроси. Двојката ќе живее во Нотингем котиџ во Кенсингтонската палата. The Prince of Wales is delighted to announce the engagement of Prince Harry to Ms. Meghan Markle. pic.twitter.com/zdaHR4mcY6 — Clarence House (@ClarenceHouse) November 27, 2017 Во соопштението што го објави Кенсингтонската палата, родителите на Маркл велат: „Неизмерно сме среќни за Меган и Хари. Нашата ќерка отсекогаш била драга личност полна со љубов. За нас претставува огромна радост што ќе биде во заедница со Хари, ...
| | веќе видена | слични

Тревор Енгелсон, поранешниот сопруг на Меган Маркл, се ожени со 32-годишната Трејси Карланд, која е ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, Хиден Хилс. Таму живеат нејзините родители Стенфорд и Шеила. Стенфорд Карланд до 2006 бил втор човек во компанија за недвижности и позајмување кредити. Тогаш својот дел го продал за 200 милиони долари. Филмскиот продуцент Енгелсон (41) ја побарал Трејси за жена во јуни и тоа само две недели по венчавката на принцот Хари со Меган. Тревор и Меган беа две години во брак. Текстот Се ожени поранешниот сопруг на Меган Маркл е превземен од Reporter.mk .
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка, а сега најпопуларната идна невеста, Меган Маркл, ненадејно одлучила да се разведе од првиот брак. Толку многу и се брзало да го заврши бракот, што свршеничкиот прстен и бурмата ги испратила преку пошта до својот поранешен сопруг. Имено, Меган била во брак со своето долгогодишно момче, продуцентот Тревор Енгелсон. Сепак, бракот не траел долго, само две години поминале заедно, а во 2013 година актерката се развела – поради непомирливи причини. Ова се познати детали од нејзиниот поранешен живот, но сега се појавија деталите кои се запишани во мемоарите на идната сопруга на британскиот принц Хари. Имено, по потегот со поштенската испорака, нејзиниот сопруг бил многу вознемирен и бесен. Авторот на биографијата, Ендру Мортон изјави дека пријателите кои биле блиски до парот знаеле дека Меган и Тревор многу тешко го поднесуваат фактот што таа се преселила во Торонто за да може да работи на серијата „Suits”, која и ја прослави. Сепак, парот извесно време се трудел да го одржи бракот „на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка, а сега најпопуларна идна невеста во кралското семејство Меган Маркл, го шокираше светот со тоа како одлучила да се разведе од својот поранешен сопруг. Толку многу и се брзало да го заврши бракот, што свршеничкиот прстен и бурмата ги испратила преку пошта до својот поранешен сопруг. Имено, Меган била во брак со своето долгогодишно момче, продуцентот Тревор Енгелсон. Сепак, бракот не траел долго, само две години поминале заедно, а во 2013 година актерката се развела – поради непомирливи причини. Ова се познати детали од нејзиниот поранешен живот, но сега се појавија деталите кои се запишани во мемоарите на идната сопруга на британскиот принц Хари. Имено, по потегот со поштенската испорака, нејзиниот сопруг бил многу вознемирен и бесен. Авторот на биографијата, Ендру Мортон изјави дека пријателите кои биле блиски до парот знаеле дека Меган и Тревор многу тешко го поднесуваат фактот што таа се преселила во Торонто за да може да работи на серијата „Suits”, која и ја прослави. Сепак, парот ...
| | веќе видена | слични

 Откако сите гости пристигнаа и милиони луѓе кралската венчавка, Меган Маркл конечно се појави во совршено белата венчаница. До влезот на Сент Џорџ капелата, Меган пристигна со кралски автомобил заедно со својата мајка. Тогаш за првпат камерите ја снимија со невестинскиот вел. Принцот Хари и принцот Вилијам пристигнаа заедно, a 20-тина минути подоцна се појавија и нејзината мајка, кралицата Елизабета со принцот Филип. На крајот, од автомобилот излезе и Меган, додека две мали момчиња ѝ го придржуваа предолгиот вел. Meghan Markle looks SO beautiful—and the veil will take your breath away ❤️
| | веќе видена | слични

 По гласините кои долго време кружеа за принцот Хари и неговата девојка, Меган Маркл, денес објавија официјално соопштение дека тие се верени. Кралицата Елизабета конечно дала одобрување за овој пар, една недела по прославувањето на 70-годишнината од нејзиниот брак, а Хари исто така добил дозвола од родителите на Меган, која официјално стана дел од британското кралско семејство. Во официјалното соопштение од Clarence House стои: „Неговото височество принцот од Велс, со задоволство ја соопшти веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбата ќе се одржи во пролет, 2018-та. Понатамошни детали за свадбата ќе бидат објавени во догледно време. Неговото височество и Меган Маркл се верија во Лондон на почетокот на овој месец. Принцот Хари ја информираше кралицата и блиските членови на семејството. Принцот Хари исто така доби благослов од родителите на Меган. Парот ќе живее во Nottingham Cottage во Кенсингтонската палата.“ The Prince of Wales is delighted to announce the engagement of Prince Harry to ...
| | веќе видена | слични

Ќе кажевме дека венчавката на принцот Вилијам со војвотката Кејт Мидлтон беше вистински спектакл и дека во скоро време нема да има таков настан кој би ја надминал. Сепак, ќе кажеме дека тоа баш и не е точно. По се изгледа идната брачна двојка, принцот Хари и Меган Маркл ќе ја остави во сенка претходната венчавка. Како што се покажало Британците комплетно побудалеле по нив, а тоа се покажува и на доста чудни начини. Неодамна е пласирана линија на костими за бањање со ликовите на кралската двојка. Се да биде уште поинтересно, брендот на купците им нуди можност самите да ја одберат фотографијата од Хари или Меган која би ја ставиле на костимот за бањање, а својот бизарен производ го продаваат по цена од 38 фунти. Како ви изгледа на вас? Well, Prince Harry and Meghan Markle bathing suits are a thing now https://t.co/Se8RQz0fRN — hypervocal (@hypervocal) May 11, 2018
| | веќе видена | слични

Кога денешната принцеза а некогашна актерка, Меган Маркл одлучила да стави точка на бракот со продуцентот Тревор Енгелсон во 2013 година, таа својот веренички и свадбен прстен му го испратила по пошта. Енгелсон, кој својата тогашна сопруга ја запознал на сетот на ТВ серијата “Suits”, бил скршен по изненадното барање за развод на Маркл, две години откако тие се венчале. Овие информации се само дел од она што се наоѓа во новата биографија на Меган и истите ја менуваат сликата за принцезата. Биографијата е напишана од страна на Енди Мортон во која ја опишува Меган Маркл како комплексна личност. Таа отсекогаш сонувала за тоа да стане принцеза, а желбата ѝ била да стане како Дајана, изјавила нејзина блиска пријателка од училиште. Мортон пишува и дека Меган се ослободила од сите блиски луѓе во својот живот кои не одговараат со нејзиниот моментален социјален статус. Откако светот ги виде нејзините топлес фотографии, британските медиуми сега објавуваат и детали од нејзиниот претходен брак. Медиумите пишуваат и дека ...
| | веќе видена | слични

И Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на сегашната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, си ја најде љубовната среќа и се ожени со наследничка на мултимилионерска компанија. Тревор Енгелсон , кој две години беше во брак со Меган Маркл , се ожени со 32-годишната Трејси Карланд , ќерка на мултимилионер. Венчавката се одржа во кругот на пријателите и роднините во куќата на невестата во луксузното предградие на Лос Анџелес, Хиден Хилс. View this post on Instagram A post shared by Blog Tainment (@blogtainment) on Oct 9, 2018 at 8:13pm PDT Таму живеат нејзините родители Стенфорд и Шеила . Стенфорд Карланд до 2006 бил втор човек во компанија за недвижности и позајмување кредити. Тогаш својот дел го продал за 200 милиони долари. Филмскиот продуцент Енгелсон (41) ја побарал Трејси за жена во јуни и тоа само две недели по венчавката на принцот Хари со Меган.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари е во тајна врска со позната американска актерка - е текстот на денешната насловна страница на бројни англиски весници меѓу кои и „Мирор“. Станува збор за Меган Маркл (35), актерка со делумно афроамериканско потекло која, судејќи по натписите во светските медиуми, го освоила срцето на принцот Хари (32). Поточно, извори блиски на британскиот принц велат дека го „зашеметила“, а веќе успеала да добие и благослов од неговиот брат принцот Вилијам и од Кејт Мидлтон. Иако врската сè уште е во рана фаза, кралскиот Дон Жуан е сосема маѓепсан од убавицата, која што ја запознал летото во Торонто за време на промоцијата на параолимпискиот настан на фондацијата „Инвиктус гејмс“, која има за цел да им го олесни животот на лицата кои живеат со некој инвалидитет, а чијшто покровител е токму принцот Хари. Меган е забележана како уживала на Вимблдон, и тоа од кралската ложа. А во текот на престојот во Лондон била претставена и на војводката од Кембриџ Кејт и на принцот Вилијам. Како што наведуваат извори блиски ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Сигурно дека свадбата закажана за мај на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде и гламурна и посебна, а додека медиумите шпекулираат каква венчаница ќе носи идната невеста на венчавката, да погледнеме каква венчаница таа носеше на свадбата во 2011 година кога му рече „да“ на режисерот Тревор Енгелсон. Свадбата на Тревор и Меган се случувала на плажата Очо Риос во Јамајка, а Меган освен едноставен, бел свадбен фустан облекла и жолти бикини. Идната британска војвотка во овој брак останала само две години. Првата венчаница на Меган е класична, со ве-израз и со ремен украсен со светликави кавчиња, а од накит одбрала само златна алка. MакMода
| | веќе видена | слични

Меган Маркл денес е војвотка, но нејзиното детство не било толку гламурозно. Дел од детството минала со мајка си во мрачен и валкан стан во срцето на Лос Анџелес, и никој ниту можел да замисли дека Меган Маркл 30 години подоцна ќе живее како принцеза. На поранешната американска актерка Меган Маркл ѝ се остварија сништата како од бајка откако се венча со принцот Хари во мај оваа година. Актерката живеела скромно со полубратот Томас Џуниор и полусестрата Саманта. Нивните родители се Дорија и Томас. Дека нејзиното семејство било дисфункционално сега особено е јасно затоа што татко ѝ и полусестрата не престануваат јавно да тврдат дека таа добро испланирала каде ќе заврши затоа што отсекогаш била пресметлива. Нејзините родители се развеле по 4 години брак. По разводот Меган продолжила да живее со мајка си во скромен стан, но и покрај немаштијата, Меган сепак се школувала во престижните установи чија годишна цена била од 19 000 до 23 000 долари. Нејзиниот татко работел на сетот на некогашната популарна серија ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл (35) актерка со делумно афроамериканско потекло која, судејќи по натписите во светските медиуми, го освоила срцето на принцот Хари (32). Поточно, извори блиски на британскиот принц велат дека го „зашеметила“, а веќе успеала да добие и благослов од неговиот брат принцот Вилијам и од Кејт Мидлтон. Британски „Мирор“ јавува дека таа веќе неколку пати во Лондон го посетила Хари. Иако врската сè уште е во рана фаза, кралскиот Дон Жуан е сосема маѓепсан од убавицата, која што ја запознал летоска во Торонто за време на промоцијата на параолимпискиот настан на фондацијата „Инвиктус гејмс“, која има за цел да им го олесни животот на лицата кои живеат со некој инвалидитет, а чијшто покровител е токму принцот Хари. Меган е забележана како уживала на Вимблдон, и тоа од кралската ложа. А во текот на престојот во Лондон била претставена и на војводката од Кембриџ Кејт и на принцот Вилијам. Како што наведуваат извори блиски на новопечената двојка, Меган ги освоила нивните симпатии. Покрај актерството, Меган се ...
| | веќе видена | слични

Доста долго кружеа гласини за свршувачката помеѓу принцот Хари и Меган Маркл, но конечно веста е потврдена!Кралицата Елизабета дала одобрување за овој пар, една недела по прославувањето на 70-годишнината од нејзиниот брак, а Хари исто така добил дозвола од родителите на Меган, која официјално стана дел од британското кралско семејство.Во официјалното соопштение од Clarence House стои:„Неговото височество принцот од Велс, со задоволство ја соопшти веста за свршувачката на принцот Хари и Меган Маркл. Свадбата ќе се одржи во пролет, 2018-та. Понатамошни детали за свадбата ќе бидат објавени во догледно време. Неговото височество и Меган Маркл се верија во Лондон на почетокот на овој месец. Принцот Хари ја информираше кралицата и блиските членови на семејството. Принцот Хари исто така доби благослов од родителите на Меган. Парот ќе живее во Nottingham Cottage во Кенсингтонската палата.“The Prince of Wales is delighted to announce the engagement of Prince Harry to Ms. Meghan Markle. pic.twitter.com/zdaHR4mcY6— ...
| | веќе видена | слични

 Заврши церемонијата од свадбата на новиот кралски пар и сега принцот Хари и Меган Маркл се официјално во брак. При излегувањето од црквата, пред да одат низ градот да ги поздрават луѓето кои долго чекаа да ги видат, имавме можност кратко да го видиме првиот официјален бакнеж, како сопруг и сопруга. Тие навистина изгледаат среќно и заљубено: Watch Prince Harry and Meghan Markle exchange a kiss! — TODAY (@TODAYshow)
| | веќе видена | слични

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе. Поранешната актерка, а сегашна војвотка од Сасекс и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...