Повеќе вести како оваа (25)


САД очекуваат, но досега се уште не добија порака од Иран дека е подготвен да го прифати повикот на американскиот претседател Доналд Трамп за директни ...
| | веќе видена | слични

Брифингот во Белата куќа ќе се одржи денеска, соопштија официјални претставници Пентагон ќе ја брифира Белата куќа за можноста да бидат испратени илјадници ...
| | веќе видена | слични

„Њујорк тајмс“ го објави тајниот план на американскиот претседател Доналд Трамп за евентуална ескалација на судир со Иран.Според весникот, на минатонеделниот ...
| | веќе видена | слични

Трамп во разговор со своите советници изјавил дека не сака американскиот притисок на Иран да се претвори во конфликт. САД испратија носач на авиони во ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф им предложил на земјите во Персискиот залив да потпишат договор за ненапаѓање поради зголемените ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...