Повеќе вести како оваа (25)


Иран не е заинтересиран за ескалација на тензиите во регионот, но има право да се брани, порачал амбасадорот на таа земја во ОН, Маџид Тахт Раванчи. "Не сме ...
| | веќе видена | слични

Заменик шефот на иранската Револуционерна гарда Мохамад Салех Џокар денеска изјави дека дури и иранска ракета со краток дострел би можела да достигне до ...
| | веќе видена | слични

Заменик шефот на иранската Револуционерна гарда Мохамад Салех Џокар денеска изјави дека дури и иранска ракета со краток дострел би можела да достигне до ...
| | веќе видена | слични

Заменик шефот на иранската Револуционерна гарда Мохамад Салех Џокар денеска изјави дека дури и иранска ракета со краток дострел би можела да достигне до ...
| | веќе видена | слични

Шефот на иранската дипломатија Мохамад Џавад Зариф ги продолжува интензивните дипломатски обиди за да го зачува нуклеарниот договор на Иран со светските сили ...
| | веќе видена | слични

Заменик шефот на иранската Револуционерна гарда Мохамад Салех Џокар денеска изјави дека дури и иранска ракета со краток дострел би можела да достигне до ...
| | веќе видена | слични

Американското воено присуство во Персиски Залив некогаш беше сериозна закана, сега е можност, ако тргнат на нас да ги удриме право во глава, изјави командантот ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф денеска изјави оти американскиот претседател Доналд Трамп се лаже ако мисли дека Иран ќе се врати ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за одбрана соопшти дека ќе ги распореди системот за противвоздушна одбрана со долг дострел „Патриот“ и амфибискиот воен брод ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за одбрана соопшти дека ќе ги распореди системот за противвоздушна одбрана со долг дострел „Патриот" и амфибискиот воен брод ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за одбрана соопшти дека ќе ги распореди системот за противвоздушна одбрана со долг дострел „Патриот“ и амфибискиот воен брод ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за одбрана соопшти дека ќе ги распореди системот за противвоздушна одбрана со долг дострел „Патриот“ и амфибискиот воен брод ...
| | веќе видена | слични

Американското Министерство за одбрана соопшти дека ќе ги распореди системот за противвоздушна одбрана со долг дострел „Патриот“ и амфибискиот воен брод ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...