Повеќе вести како оваа (25)

Фронтменот на Стоунси, Мик Џегер на Твитер објави видео во кое се гледа како танцува и со тоа го шокираше светот. А така е затоа што сите знаат оти тој пред 20 ...
сите 7 | | | веќе видена

Поради операцијата беше одложена турнејата на Ролинг Стоунси , планирана за ова лето. ,,Се чувствувам доста добро” ; рече Џегер за радиото од Торонто . ,,Многу ...
| | веќе видена | слични

Легендарната рок група Ролинг Стоунс ја одложува својата претстојна турнеја по Северна Америка, што требаше да почне на 20-ти април. Причината за одложувањето ...
| | веќе видена | слични

Откако пејачот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер мораше да изврши операција на срце, бендот ја одложи планираната турнеја, но излезе дека сега тимот е во полн замав ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, мора да биде опериран на срцето, а бендот ја одложи турнејата во САД и Канада, пренесуваат американските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

За време на концертот во Аделејд Австралија, Мик Џегер фронтменот на Стоунси бил нападнат од непознат човек облечен во портокалов елек. Додека ја пеел последната песна, непознатиот човек се залетал кон него, но бил совладан од обезбедувањето. Мотивитe за овој напад не се познати, но човекот кој што го нападнал Џегер, имал пропусница за во бекстејџ.
| | веќе видена | слични

По оперативниот зафат на срцето на Мик Џегер, одложената турнеја No Filter на „Ролингстоунси“ ќе продолжи и најавени се нови датуми на концертите, а Џегер ...
| | веќе видена | слични

По оперативниот зафат на срцето на Мик Џегер, одложената турнеја No Filter на „Ролингстоунси“ ќе продолжи и најавени се нови датуми на концертите, а Џегер ...
| | веќе видена | слични

Легендарните Ролингстоунси одржаа историски бесплатен концерт во Куба, во земјата каде странската музика беше забранета со децении.„Конечно, времињата се менуваат“, ѝ рече Мик Џегер на огромната еуфорична толпа синоќа во Хавана, кога Ролингстоунси ја комплетираа својата светска турнеја со концерт што би можел да биде пресвртен момент за оваа генерација Кубанци.Концертот се одржа во петокот навечер, како гест на добра волја за подобрување на односите меѓу Куба и САД.Стотици илјади луѓе го преплавија стадионот Сиудад Депортива за да ги видат британските рокери, веднаш по посетата на Барак Обама, во недела што ретко некој од овој остров ќе може да ја заборави.Во екот на растечките надежи за реформи и за понатамошно отворање кон светот, фронтменот на Стоунси нагласи колку многу земјата веќе постигнала во културното отворање од 1960 година, кога нивните песни се сметале за идеолошки различни.„Знаеме дека пред неколку години, беше тешко да се слуша нашата музика на Куба, но сега сме тука во вашата прекрасна ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот британски бенд ’Ролинг стоунс’ планира со мамутска турнеја која ќе почне наредната година дефинитивно да се прости од публиката и истовремено во голем стил да ја прослави 50-годишнината од основањето на бендот. Иако веќе со години се зборува за фамозната проштална турнеја на „Стоунси“, изгледа дека Мик Џегер и екипата овој пат се сериозни во своите намери, пишува таблоидот Сан. Бендот, кој е основан во 1962 година, прославува 50 години постоење во 2012 година. „Преговорите со концертната агенција ’Лајв нејшн’ веќе започнаа. ’Стоунси’ ќе свират исклучиво на стадиони и ова сигурно е нивната последна турнеја. Членовите на групата сфатија дека годините ги стигнаа и сакаат да се простат од фановите на спектакуларен начин, додека се уште имаат сила“, вели анонимен извор близок до бендот. Кога ќе заврши турнејата во 2012 година, Чарли Вотс ќе има 71 година, Мик Џегер и Кит Ричардс по 69 години, а најмладиот, Рони Вуд , ќе има 65 години. Дали староста навистина ќе ги сопре неуништливите „Стоунси“ ...
| | веќе видена | слични

Рок групата „Ролинг стоунс“ (The Rolling Stones) го одлага почетокот на најновата турнеја, бидејќи Мик Џегер мора да добие медицински третман. Групата денеска ...
| | веќе видена | слични

Рок групата „Ролинг стоунс“ (The Rolling Stones) го одлага почетокот на најновата турнеја, бидејќи Мик Џегер мора да добие медицински третман. Групата денеска ...
| | веќе видена | слични

Лондон Легендарниот британски бенд „Ролинг стоунс“планира дефинитивно да се прости од публиката со мамутска турнеја , која ќе започне идната година и истовремено во голем стил да ја прослави 50-годишнината од основањето на бендот. Иако веќе со години се зборува за фамозната проштална турнеја на „Стоунсите“, се чини дека Мик Џегер и екипата овој пат се сериозни во своите намери. Бендот, кој е основан во 1962 година, прославува 50 години постоење во 2012 година. „Преговорите со концертната агенција „Лајв нејшн“ веќе започнаа. „Стоунси“ ќе свират исклучиво на стадиони и ова сигурно е нивната последна турнеја. Членовите на групата сфатија дека годините ги стигнале и сакаат да се простат од фановите на спектакуларен начин, додека се уште имаат сила“, вели анонимен извор близок до бендот. Кога ќе заврши турнејата, Чарли Вотс ќе има 71 година, Мик Џегер и Кит Ричардс по 69 години, а најмладиот, Рони Вуд, ќе има 65 години. Дали староста навистина ќе ги сопре легендарните „стоунси“ или тие засекогаш ќе продолжат ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот британски бенд „Ролинг стоунс“планира дефинитивно да се прости од публиката со мамутска турнеја , која ќе започне идната година и истовремено во голем стил да ја прослави 50-годишнината од основањето на бендот. Иако веќе со години се зборува за фамозната проштална турнеја на „Стоунсите“, се чини дека Мик Џегер и екипата овој пат се сериозни во своите намери. Бендот, кој е основан во 1962 година, прославува 50 години постоење во 2012 година. „Преговорите со концертната агенција „Лајв нејшн“ веќе започнаа. „Стоунси“ ќе свират исклучиво на стадиони и ова сигурно е нивната последна турнеја. Членовите на групата сфатија дека годините ги стигнале и сакаат да се простат од фановите на спектакуларен начин, додека се уште имаат сила“, вели анонимен извор близок до бендот. Кога ќе заврши турнејата, Чарли Вотс ќе има 71 година, Мик Џегер и Кит Ричардс по 69 години, а најмладиот, Рони Вуд, ќе има 65 години. Дали староста навистина ќе ги сопре легендарните „стоунси“ или тие засекогаш ќе продолжат да ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот британски бенд „Ролинг стоунс“планира дефинитивно да се прости од публиката со мамутска турнеја , која ќе започне идната година и истовремено во голем стил да ја прослави 50-годишнината од основањето на бендот. Иако веќе со години се зборува за фамозната проштална турнеја на „Стоунсите“, се чини дека Мик Џегер и екипата овој пат се сериозни во своите намери. Бендот, кој е основан во 1962 година, прославува 50 години постоење во 2012 година. „Преговорите со концертната агенција „Лајв нејшн“ веќе започнаа. „Стоунси“ ќе свират исклучиво на стадиони и ова сигурно е нивната последна турнеја. Членовите на групата сфатија дека годините ги стигнале и сакаат да се простат од фановите на спектакуларен начин, додека се уште имаат сила“, вели анонимен извор близок до бендот. Кога ќе заврши турнејата, Чарли Вотс ќе има 71 година, Мик Џегер и Кит Ричардс по 69 години, а најмладиот, Рони Вуд, ќе има 65 години. Дали староста навистина ќе ги сопре легендарните „стоунси“ или тие засекогаш ќе продолжат да ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Гвен Стефани му се придружила на Мик Џегер на бината за време на концерт на „Ролингстоунс“ во Лос Анџелес. Фановите на легендарните рокери се воодушевиле кога русокосата пејачка го испеала хитот „Wild Horses“.„Стоунси“ во петокот вечерта ја почнале својата турнеја „50 and Counting“ во Стејплс центарот, а на бината им се придружила Гвен Стефани во маица со логото на групата.Подоцна со Џегер пеел и Кит Урбан, и тоа песната „Respectable“. Поранешниот член на „Ролинг стоунс“, Мик Тејлор, на бендот му се придружил за време на песната „Midnight Rambler“.Во публиката биле и глумците Дејвид Хаселхоф и Пирс Броснан. Свирката траела два часа, а рокерите покажале дека, и покрај годините, сѐ уште сосема добро се држат.
| | веќе видена | слични

Лејди Гага на сцената во Њу Џерси со Мик Џегер ја изведе „Gimme Shelter“. Њу Џерси беше последната станица на мини концертната турнеја која Стоунси ја одржаа во чест на 50 годишнината од постоењето на бендот. - Ова е нашиот последен настап на турнејата за 50от роденден. Се надевам наскоро пак ќе се видиме – рече Џегер на крајот од концертот на кој песната „Wild Horses“ беше посветена на жртвите на масакрот во Њутаун. /www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...