Повеќе вести како оваа (25)

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 29 | | | веќе видена

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
| | веќе видена | слични

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе. Поранешната актерка, а сегашна војвотка од Сасекс и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон (42), поранешниот сопруг на Меган Mаркл (37) само две недели откако Меган стана војвотка ја запроси својата тогашна ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише т.н. договор за бременост, со кој ќе си осигури дека ќе ѝ плати личен тренер, ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл (37), од својот прв сопруг побарала да потпише „договор за бременост“ со кој ќе осигура дека ќе ѝ плати личен тренер, ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Маеган Маркл пред бракот со поранешниот сопруг Тревор Енгелсон (42) потпишала бизарен „договор за бременост“ со кој бара дадилка, приватен ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на Меган Маркл, викендов ѝ приредил романтично запросување на својата девојка. Две недели по кралската свадба, 41-годишниот Тревор, решил дека е време да влезе во нов брак. Неговата 31-годишна девојка Трејси добила дијамантски веренички прстен, додека Тревор бил клекнат на коленици. Со оглед на фамата која се крена околу венчавката на Меган и Хари, нејзиниот поранешен сопруг ја напуштил земјата на неколку недели за да избегне било каква драма, додека работите не стивнат, тврдат странските медиуми. Бившиот сопруг на Меган и неговата нова девојка се заедно нешто повеќе од една година. Со Меган се венчал во 2011-та година, а набрзо потоа Меган ја доби улогата во ТВ серијата Suits. Поради работните обврски таа се преселила во Торонто, што придонело до заладување на љубовта и бракот, кој завршил неславно во 2013-та година. Наводно, Маркл прекинала секаков контакт со Тревор откако му ги вратила вереничкиот и свадбениот прстен по пошта.
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт Мидлтон Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска ...
| | веќе видена | слични

Членовите на британското кралско семејство мора да водат грижа за своето однесување во јавноста. Тие ја претставуваат својата земја и целата британска нација. Децата кои се одгледувани како принцови и принцези во ова семејство, уште од мали нозе знаат на кој начин мора да се движат, облекуваат, говорат и слично. Со оние луѓе кои стануваат членови на семејството со венчавка, ситуацијата е малку поинаква, а ова посебно се однесува на двете најпопуларни снаи во семејството – Кејт Мидлтон и Меган Маркл. Кога ќе ги погледнете денес, ќе помислите дека целиот живот живееле на таков начин, но многумина сигурно ги забораваат нивните модни промашувања од минатото и “непримерното” однесување во јавноста. Кејт стана најстарата невеста во историјата на кралското семејство, кога на 29 години се омажи за принцот Вилијам. По кралската венчавка во мај, таа титула ќе ја носи Меган Маркл. Војвотката од Кембриџ е кралска снаа со факултетска диплома и е една од ретките кои не се со кралско потекло. Нејзината врска со Вилијам од ...
| | веќе видена | слични

Поранешната актерка , а сега војвотка од Сасекс и принцот хари минатата недела го добија својот прв син. Но , не е само Меган која по разводот тргна напред во ...
| | веќе видена | слични

По драмата која неодамна и ја приреди на својата поранешна сопруга Меган Маркл, продуцентот Тревор Енгелсон повторно го привече вниманието на медиумите. Имено по само две недели од кралската венчавка на неговата поранешна сопруга, денес принцеза и тој одлучи по втор пат да стапне на лудиот камен. По кратка љубовна врска, изминатиов викенд и стави прстен на својата девојка Трејси Курланд. Прстен на рака и веднаш внимание од медиумите.   Очигледно Енгелсон добро знае како да ја искористи популароста како поранешен сопруг на принцезата за споствени цели и профит. 
| | веќе видена | слични

Само две недели по мажењето на Меган Маркл за принцот Хари, нејзиниот поранешен сопруг продуцентот Тревор Енгелсон објави дека ја запросил својата девојка Трејси Курланд. Како што пишува „ЈуЕс Викли“ венчавката ќе биде наесен. Според пишувањето на американскиот таблоид, 41-годишниот продуцент ја запросил по три години врска својата девојка. На колена паднал во калифорниската Напа, а тој сето тоа го објавил на својот профил на Инстаграм во петокот. „Најсреќниот тип којшто го знам. Подготвен за славење“, напишал покрај фотографијата на која се тие двајца, а на рацете на Трејси блеска дијамантски прстен. Тревор и Меган биле во врска шест години, а се венчале во 2011 година на Јамајка. Бракот не потрајал ниту две години, а како причина за разводот навеле непомирливи разлики. Според пишувањето на таблоидот Меган одлуката за развод ја донела додека ја снимала серијата „Костум“, а преку пошта му ја испратила бурмата.
| | веќе видена | слични

И Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на сегашната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, си ја најде љубовната среќа и се ожени со наследничка на мултимилионерска ...
| | веќе видена | слични

До кралската венчавка останаа уште само неколку часови, а очите на светот се вперени во принцот Хари и неговата свршеничка Меган Маркле. Се следеше секој нивен чекор, како и на нивните семејства,а се’ не можело да мине без скандали во кои е вклучено семејството на Меган, поточно нејзиниот брат и татко. Кои се всушност принцот Хари и Меган Маркле и кои се нивните постапки од минатото кои говорат за нив? Принц Хари – бунтовен заводник кој конечно созреал Принцот Хари последните години од луто бунтовно момче се претворил во скоро најважен заштитен знак на британското кралско семејство. Помладиот син на нследникот на круната, на принцот Чарлс и починатата Дијана, тешко го прифаќал губењето на мајката но и бремето на член на кралското семејство и во младите години се чинело дека сака само едно – да избега од се. Пред, десет години да мине во британската војска, служејќи две ротации во Авганистан, на насловните страни редовно доспевал поради „забавување“ и навредување на медиуите кои го следеле во чекор. Својот ...
| | веќе видена | слични

За кралската венчавка која ќе се случи следниот месец речиси и да зборува целиот свет, но јавноста како да е жедна и гладна секојдневно да дознава нови детали од приватниот живот на идната принцеза Меган Маркл. Откако светот ги виде нејзините топлес фотографии, британските медиуми сега објавуваат и детали од нејзиниот претходен брак. Медиумите пишуваат и дека таа немала да стане славна доколку не била во брак со продуцентот, а тие додаваат и дека продуцентот знаел дека Маркл се омажила за него поради интерес . Тој знаел дека ќе се разведат бидејќи таа кога заминала во Торонто со себе понела многу лични работи отколку што и останаа во домот во Лос Анџелес. Како што пишуваат, Меган од секогаш сакала да стане славна, а сонот и се остварил во 2011 година кога се омажила за холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон. Па веднаш потоа ја доби и улогата во серијата „Suits“, а две години подоцна му стави крај на бракот испраќајќи му ја бурмата на поранешниот сопруг по пошта. Начинот на кој го оставила својот сопруг е ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...