Повеќе вести како оваа (25)

Пејачките денес се делат на оние кои зборуваат за своите бакшиши и на оние кои не сакаат да зборуваат за својата заработка. Пејачката Тијана Дапчевиќ повеќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Пејачите во денешно време се делат на оние кои со двете раце прифаќаат бакшиш и оние кои овој вид на заработување на пари го сметаат за недостоен. Тијана ...
| | веќе видена | слични

Пејачката покажа дека покрај талентот за пеење, ја бива и во кујната. Ретко која од пејачките би се осудила да покаже како изгледа во домашно издание, односно без шминка на себе, со тренерки, како чисти или приготвува јадење. Но, тоа не е случај со Тијана Дапчевиќ, која не само што знае да меси, туку тоа го прави со стил. Со црвен кармин, црна блуза со мало деколте, престилка, марама и нејзиниот заштитен знак очилата, пејачката е навистина секси домаќинка. Па кој не би посакал Тијана да му зготви нешто за јадење?!
| | веќе видена | слични

Пејачката Катарина Живковиќ вели дека во една прилика од гостите кои бил воодушевен од нејзините песни, добила BMW вредно 60.000 евра наместо бакшиш, но не сакала да го прифати овој подарок. „Најлудо што добив на еден настап беше клучот од скопоцениот автомобил. Станува збор за BMW. Сепак го вратив. Ма, човекот го погоди песната, но никогаш не би прифатила нешто толку скапо. Не би си опростила да му ја земав колата“, раскажа Живкоивќ за „Информер“. Меѓутоа пејачката не сакала да одговори на прашањето кој е најголем бакшиш кој го добила. „За тоа не зборувам. Не ми се допаѓа ни кога моите колеги зборуваат за тоа“, заклучи Катарина.
| | веќе видена | слични

Во видеото кое на Јутјуб има повеќе од 340.000 прегледи Јана го пее својот хит „Куќи, куќи“. Српската турбо фолк пејачка Јана Тодоровиќ никогаш не се жали на финансиска криза. Таа најчесто настапува во дијаспората, а од бакшиши заработува и колку нечија просечна плата. На видеото на Јутјуб, на кое го пее хитот „Куќи, куќи“, извесна госпоѓа и дава бакшиш од 500 евра. Пејачката се насмевнала и продолжила со песната, а набрзо следел и друг бакшиш. Извор: Вистина.мк
| | веќе видена | слични

Во видеото кое на Јутјуб има повеќе од 340.000 прегледи Јана го пее својот хит „Куќи, куќи“. Српската турбо фолк пејачка Јана Тодоровиќ никогаш не се жали на финансиска криза. Таа најчесто настапува во дијаспората, а од бакшиши заработува и колку нечија просечна плата. На видеото на Јутјуб, на кое го пее хитот „Куќи, куќи“, извесна госпоѓа и дава бакшиш од 500 евра. Пејачката се насмевнала и продолжила со песната, а набрзо следел и друг бакшиш.
| | веќе видена | слични

Во видеото кое на Јутјуб има повеќе од 340.000 прегледи Јана го пее својот хит „Куќи, куќи“. Српската турбо фолк пејачка Јана Тодоровиќ никогаш не се жали на финансиска криза. Таа најчесто настапува во дијаспората, а од бакшиши заработува и колку нечија просечна плата. На видеото на Јутјуб, на кое го пее хитот „Куќи, куќи“, извесна госпоѓа и дава бакшиш од 500 евра. Пејачката се насмевнала и продолжила со песната, а набрзо следел и друг бакшиш.
| | веќе видена | слични

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ очигледно сфатила дека нема леб од пеење и се фатила за лопатата и градината. Имено, поп пејачката се пофалила на својот Твитер профил дека ја сменила професијата и дека преминала во земјоделци. Секако, Тијана не се откажала навистина од музиката, со која се занимаваше и на студии, туку отишла во градината со помош на лопатата да извади компири.
| | веќе видена | слични

Дара Бубамара направи атмосфера за паметење на една свадба. Гостите уживаа со нејзините хитови, ја наградуваа со бакшиши, а парите во еден момент и ги ставаа на нејзиното деколте. Според признанието на Дара, таа доби добар хонорар. Како што се зборува наводно добила 15.000 евра за хонорар и 4000 за бакшиш, пишува српски Курир. „Беше тоа добра свадба за нас пејачите. Се менувавме на еден час. Беа Брена, Зорица, Јашар и Џуришиќ. Добив и добар хонорар. Направив одлична атмосфера, затоа и најмногу бакшиш земав“, изјави Дара за Курир.
| | веќе видена | слични

На една случајна средба пејачката Тијана Дапчевиќ ја нашла својата двојничка! Девојката е нејзина голема обожавателка, а по приложената фотографија може да забележи дека имаат иста фризура, ист стил на облекување, па дури и исти очила. Имено, Тијана Дапчевиќ на својот Фејсбук-профил објавила фотографија со својот фан. Пејачката и „двојничка“ се сретнале, фотографирале и се дружеле. - Бев изненадена кога се видовме сосема случајно, но сепак, ваквите спонтани средби се едни од оние никогаш не се забораваат – изјави Тијана Дапчевиќ.
| | веќе видена | слични

Тијана Дапчевиќ е позната како една од пејачките на овие простори која нема влакна на јазикот, иако често знае мудро да премолчи во одредени ситуации во кои и тоа како имала што да каже. Тијана Дапчевиќ е позната како една од пејачките на овие простори која нема влакна на јазикот, иако често знае мудро да премолчи во одредени ситуации во кои и тоа како имала што да каже. Во морето познати дами, Тијана е една од ретките која секогаш е закопчана до грло, а на прашањето зошто не се разголува, пејачката за српските медиуми изјавила дека воопшто не се доживува како естрадна ѕвезда и потенцирала оти голотијата не ја интересира. Јас никогаш не сум била пејачка, се сум, само тоа не сум. Отсекогаш сум се издвојувала, тоа е мојот проблем во животот, сите голи, јас облечена и обратно", прокоментирала Дапчевиќ и додала дека својата кариера не ја градела преку кревет. За да го работиш ова што го работам јас мораш да имаш икс фактор. После 20 години кариера мислам дека го имам и затоа сум успешна. Преку кревет не сум ...
| | веќе видена | слични

Бугарската пејачка Џена неодамна на ергенска забава добила голем бакшиш, но на крај дознала дека тоа не се должело на нејзиниот глас, ни бујно деколте. Џена по секоја нова песна добивала бакшиши од неименуван маж, па настапувала речиси два саати. Но, целата драма настанала кога заминувајќи од хотелот, тој побарал да си ги наплати своите услуги во хотелската соба. Пејачката очигледно немала проблем да спие со нејзиниот спонзор, но не сакала да коментира ништо конкретно за овој случај.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Јадранка Барјактаровиќ откри дека добила непристојна понуда . -Секој има право да работи што сака, дали е тоа елитна проституција или нешто друго..Јас исклучиво се занимавам со пеење и така ќе остане и во иднина, истакна Јадранка Бајрактаровиќ. Имено на еден настап непознат маж и понудил дури 10 000 евра за секс, но таа го одбила, популарната пејачка вели дека не сака многу да зборува за оваа случка. „Навистина добив непристојна понуда, но не сакам да зборувам за тоа: Тоа се случи само една и никогаш повеќе, но на секој може да му се случи, истакна Барјактаровиќ и објасни дека таа нема ништо против елитната проституција.
| | веќе видена | слични

Тијана Дапчевиќ е позната како една од пејачките на овие простори која нема влакна на јазикот, иако често знае мудро да премолчи во одредени ситуации во кои и тоа како имала што да каже.Тијана Дапчевиќ е позната како една од пејачките на овие простори која нема влакна на јазикот, иако често знае мудро да премолчи во одредени ситуации во кои и тоа како имала што да каже.Во морето познати дами, Тијана е една од ретките која секогаш е закопчана до грло, а на прашањето зошто не се разголува, пејачката за српските медиуми изјавила дека воопшто не се доживува како естрадна ѕвезда и потенцирала оти голотијата не ја интересира.Јас никогаш не сум била пејачка, се сум, само тоа не сум. Отсекогаш сум се издвојувала, тоа е мојот проблем во животот, сите голи, јас облечена и обратно", прокоментирала Дапчевиќ и додала дека својата кариера не ја градела преку кревет.За да го работиш ова што го работам јас мораш да имаш икс фактор. После 20 години кариера мислам дека го имам и затоа сум успешна. Преку кревет не сум добила ...
| | веќе видена | слични

Поп пејачката Тијана Дапчевиќ очигледно сфатила дека нема леб од пеење и се фатила за лопатата и градината. Имено, поп пејачката се пофалила на својот Твитер профил дека ја сменила професијата и дека преминала во земјоделци. Секако, Тијана не се откажала навистина од музиката, со која се занимаваше и на студии, туку отишла во градината со помош на лопатата да извади компири. Покрај сигурната вечера која Тијана ја извадила од бавчата, таа успеала да измами многубројни насмевки вака интересно стилизирана во бавчата.
| | веќе видена | слични

Дара Бубамара убедливо го заработи најголемиот хонорар на свадба, на која со неа заедно пееја и Лепа Брена, Зорица Брунцлиќ, Снежана Ѓуришиќ и Јашар Ахметовски. На снимката од свадбата во јули минатата година се гледа како гостите на Дара и ставаат бакшиш во градите, а пејачката наводно заработила дури 4 илјади евра. И тоа не е се! Дара добила и златник на чело, плус хонорар од 15.000 евра. – Беше тоа добра свадба за нас пејачите. Се менувавме на еден час. Таму беа и Брена, Зорица, Јашар и Ѓуришиќ. Добив и добар хонорар. Направив одлична атмосфера, затоа добив и најголем бакшиш – рекла пејачката за “Kurir”.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Леонтина Вукомановиќ ќе биде втората придружничка на нашата евровизиска претставничка Тијана Дапчевиќ, пишува „ Вечер “. - Леонтина и сестра ми Тамара ќе ми ги пеат придружните вокали – рекла Тијана, а потврдила и пејачката. Тијана и Леонтина се најдобри другарки, постојано се заедно на сите јавни случувања во српската престолнина, каде што Тијана живее долги години, а освен тоа, пејачките планираат и соработка. Тоа значи дека српската пејачка ќе ги брани боите на Македонија следната година на 59. „Евровизија“ во Копенхаген.
| | веќе видена | слични

Српската пејачка Леонтина Вукомановиќ ќе ги брани боите на Македонија на Евровизија и ќе биде втората придружничка на нашата евровизиска претставничка Тијана Дапчевиќ. “Леонтина и сестра ми Тамара ќе ми ги пеат придружните вокали”, рекла Тијана, а потврдила и пејачката. Тијана и Леонтина се најдобри другарки, постојано се заедно на сите јавни случувања во српската престолнина, каде што Тијана живее долги години, а освен тоа, пејачките планираат и соработка.
| | веќе видена | слични

Наводно, момчето славело роденден и преку менаџерот на Сораја побарало таа да испее неколку песни во негова чест. Старлетата го сторила тоа, а тој бил толку задоволен што ја наградил со 3 000 евра. Изворот на Ало вели дека Сораја не сакала да прими толку пари, но тој инсистирал. Таблоидот има потврда од старлетата за оваа случка, иако таа не открива кому му пеела и колку бакшиш добила. - Вистина е дека добив убав бакшиш. Момчето славеше роденден, посака да отпеам нешто за него и за друштвото и тоа го сторив.Прекрасно си поминав. Чув дека е син на некој познат политичар, но не би сакала да откријам на кој - вели Сораја./ извор. Ало.рс
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Тијана Дапчевиќ е во третиот месец од бременоста, па на неа и на нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ ќе им се оствари сонот првпат да станат родители. Извор близок до новопечената трудница за дневниот весник „Курир“ тврди дека Тијана била толку преокупирана со подготовките за веќе поминатиот фестивал „Песна на медитеранот“ и заминувањето на летување во Грција, што не внимавала премногу на вртоглавиците и мачнините, уверена дека се последица на премореност. Но, на инсистирање на нејзиниот сопруг отишла на лекар и ја дознале радосната вест. Блажената состојба ја прославиле во Грција со своите кумови, во интимна атмосфера во еден елитен ресторан, а во таа пригода од идниот татко на подарок добила прстен со брилијанти вреден неколку илјади евра. - Приновата во семејството ја очекуваат кон почетокот на идната година и иако беше тајна не можеа долго да ја сочуваат бидејќи на Тијана веќе на големо и се забележува заобленото стомаче - изјавил еден пријател на двојката за „Курир“.
| | веќе видена | слични

Поп-пејачката Тијана Дапчевиќ е во третиот месец од бременоста, па на неа и на нејзиниот сопруг Милан Дапчевиќ ќе им се оствари сонот првпат да станат родители. Извор близок до новопечената трудница за дневниот весник „Курир“ тврди дека Тијана била толку преокупирана со подготовките за веќе поминатиот фестивал „Песна на медитеранот“ и заминувањето на летување во Грција, што не внимавала премногу на вртоглавиците и мачнините, уверена дека се последица на премореност. Но, на инсистирање на нејзиниот сопруг отишла на лекар и ја дознале радосната вест. Блажената состојба ја прославиле во Грција со своите кумови, во интимна атмосфера во еден елитен ресторан, а во таа пригода од идниот татко на подарок добила прстен со брилијанти вреден неколку илјади евра. - Приновата во семејството ја очекуваат кон почетокот на идната година и иако беше тајна не можеа долго да ја сочуваат бидејќи на Тијана веќе на големо и се забележува заобленото стомаче - изјавил еден пријател на двојката за „Курир“.
| | веќе видена | слични

Пејачката Тијана Дапчевиќ деновиве беше во посета на родното Скопје, снимаше интервју за „Еден на еден“, ги виде најблиските… И се ќе беше во најдобар ред со расположението, кое за жал се промени поради смртта на миленичето на семејството Дапчевиќ – кучето Луле. Тијана на Фејсбук ја смени профилната фотографија со таква од Луле, а меѓу оние што се простија од несреќниот убавец беше и Тамара Тодевска која напиша: „Луле засекогаш во срцето“ Имено, кученцето живееше со Тијана, Милан и Вук речиси три години. Убавите сеќавања никогаш не бледнеат, а веруваме дека Дапчевиќ имаат многу такви што постојано ќе ги потсетуваат на убавите моменти со Луле.
| | веќе видена | слични

Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со оглед на тоа дека е стара и голема, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. – Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со огед на тоа дека е стара и голама, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. – Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Боже прости ми. Го променив режимот на исхраната, речиси ништо не јадев и ете сега сум прслаба. Сега веќе одам на шопинг и купувам нови работи, веќе се подготвив за лето, изјавила низ смеа пејачката.
| | веќе видена | слични

Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со оглед на тоа дека е стара и голема, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. – Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со огед на тоа дека е стара и голама, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. – Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Боже прости ми. Го променив режимот на исхраната, речиси ништо не јадев и ете сега сум прслаба. Сега веќе одам на шопинг и купувам нови работи, веќе се подготвив за лето, изјавила низ смеа пејачката.
| | веќе видена | слични

Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со оглед на тоа дека е стара и голема, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. - Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Пејачката Тијана Дапчевиќ успеала со посебен режим на исхрана да изгуби околу 20 килограми, но добила нови проблеми. Имено, Дапчевиќ мора сега да ја менува гардеробата со огед на тоа дека е стара и голама, како што вели за српски Ало, наликува на наркоман. - Имам проблеми што премногу ослабев. Изгледам како костур, како наркоман, Боже прости ми. Го променив режимот на исхраната, речиси ништо не јадев и ете сега сум прслаба. Сега веќе одам на шопинг и купувам нови работи, веќе се подготвив за лето, изјавила низ смеа пејачката.
| | веќе видена | слични

Старлетата Сораја Вучелиќ пред неколку дена во во дискотеката „Мистик“ во Штип го покажа својот талент за пеење и екскурзијата низ Македонија ѝ се исплатела. Таа му пеела на синот на еден македонски политичар и, како што пишува српски „Ало!“, заработила бакшиш 3.000 евра. Старлетата му потврдила на српскиот портал за оваа случка, но не открила на кого му пеела и колкав бакшиш добила. Таа се забавувала во ноќниот клуб „Мистик“ во Штип, каде што истата вечер синот на македонскиот политичар славел роденден и ја замолил Сораја да му посвети неколку песни. - Вистина е дека добив убав бакшиш. Момчето славеше роденден, посака да отпеам нешто за него и за друштвото. Навистина прекрасно си поминав. Чув дека е син на некој познат политичар, но не би сакала да откријам на кој - вели Сораја.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...