Повеќе вести како оваа (25)

Во април Ролинг стоунс ја прекинаа турнејата затоа што му се слошило на Мик Џегер и мораше да му прават итна операција на срце. Сега сме средина на мај, Мик ...
сите 9 | | | веќе видена

Откако пејачот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер мораше да изврши операција на срце, бендот ја одложи планираната турнеја, но излезе дека сега тимот е во полн замав ...
| | веќе видена | слични

Поради операцијата беше одложена турнејата на Ролинг Стоунси , планирана за ова лето. ,,Се чувствувам доста добро” ; рече Џегер за радиото од Торонто . ,,Многу ...
| | веќе видена | слични

Рок групата „Ролинг стоунс“ (The Rolling Stones) го одлага почетокот на најновата турнеја, бидејќи Мик Џегер мора да добие медицински третман. Групата денеска ...
| | веќе видена | слични

Рок групата „Ролинг стоунс“ (The Rolling Stones) го одлага почетокот на најновата турнеја, бидејќи Мик Џегер мора да добие медицински третман. Групата денеска ...
| | веќе видена | слични

Легендарната рок група Ролинг Стоунс ја одложува својата претстојна турнеја по Северна Америка, што требаше да почне на 20-ти април. Причината за одложувањето ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на легендарната рок група „Ролинг стоунс“ Мик Џегер оваа недела ќе оди на операција на срцето. Како што пренесуваат светските медиуми, Џегер ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, мора да биде опериран на срцето, а бендот ја одложи турнејата во САД и Канада, пренесуваат американските медиуми. ...
| | веќе видена | слични

“Ролинг стоунс” го откажаа концертот во Мелбурн утре, бидејќи пејачот Мик Џегер страда од воспаление на грлото. 71-годишниот пејач добил строга лекарска наредба да ги чува гласните жици, соопшти групата на својот официјален сајт. Таа мораше да одржи концерт во Сиднеј на 12 ноември. Австралиската турнеја на “Ролинг стоунс” беше одложена и претходно оваа година, по смртта на пријателката на Џегер Лорен Скот во Њујорк. Портпаролот на компанијата “Фронтиер туеринг”, која ја организира турнеја, објави дека Џегер треба да се опорави за да може да ја заврши турнејата. “Тоа значи дека планираното шоу во” Хенгинг рок “во близина на Мелбурн за жал се одложува”, изјави портпаролот на компанијата. Сите обожаватели кои купиле билети преку “Тикетмастер”, ќе си ги добијат парите назад, соопштија организаторите. Австралиските концерти се дел од светската турнеја на “Ролинг стоунс”.
| | веќе видена | слични

По оперативниот зафат на срцето на Мик Џегер, одложената турнеја No Filter на „Ролингстоунси“ ќе продолжи и најавени се нови датуми на концертите, а Џегер ...
| | веќе видена | слични

Рони Вуд истакна триумфално враќање во шоуто на “Ролинг Стоунс” во Хамбург во саботата вечер по неколку месеци на битка со ракот. 70-годишниот гитарист кој соопшти дека страда од малигнен субјект на белите дробови, претрпе успешна операција во мај и изгледа веќе е во добра форма, откако се придружи на своите колеги Мик Џегер, Кит Ричардс и Чарли Вотс во нивната европска турнеја “Без филтер “на стадионот Шцадпарк во Хамбург. Рони, кој пристигна во Германија со сопругата Сали и нивните 16-месечни близнаци, рече: “Сите сме подеднакво ентузијастички од тоа неверојатно искуство, бидејќи сакаме да бидеме заедно и да ги правиме луѓето среќни со нашата музика. Тоа е како дар кој не може да биде купен “. 73-годишниот музичар ги увери навивачите дека рок диносаурусите сè уште се полни со енергија за засилен труд. Тој рече: “Уште не сме готови. Премногу е рано да се зборува за наследството на” Ролинг Стоунс “. Групата ја продолжува турнејата во вторникот во Олимпискиот парк во Минхен.
| | веќе видена | слични

Пејачот на бендот „Ролинг стоунс“, Мик Џегер, неодамна објави видео на кое ги покажа своите секојдневни ритуали кои вклучуваат вежбање и танцување. И покрај тоа што има 73 години, Џегер е многу витален, па концертите со бендот, кои се секогаш исцрпувачки, не му паѓаат воопшто тешко.
| | веќе видена | слични

По оперативниот зафат на срцето на Мик Џегер, одложената турнеја No Filter на „Ролингстоунси“ ќе продолжи и најавени се нови датуми на концертите, а Џегер ...
| | веќе видена | слични

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи. Пејачот на ...
| | веќе видена | слични

Можеби за публиката ќе биде вест дека Миг Џегер напишал мемоари од 75.000 збора, но тоа исто така е и вест за рок-ѕвездата, напиша британски „Индепендент“. Фронтменот на „Ролинг стоунс“ наводно не можел да се сети дека напишал книга. Издавачот открил дека пред три години му биле предадени тајните мемоари што биле напишани од сер Мик во раните 80-ти години, на кои пејачот подоцна заборавил. Издавачот Џон Блејк сега открил некои анегдоти од автобиографијата што никогаш не е објавена и стои на тајно место. Меѓу приказните е и таа дека Мик Џегер купил имот во Хемпшир додека бил на ЛСД и дека за малку не завршил трагично додека јавал коњ. Блејк ја опишал книгата како „совршено сочувана временска капсула напишана кога Стоунси ја произвеле својата најдобра музика, но сепак изгорени од страст и оган на младост и идеализам“. Мик Џегер долго изјавуваше дека никогаш не би напишал мемоари. Тој велеше дека ако некој сака да знае што правел во 1965 година, може да погледне на Википедија. Блејк изјавил дека кога го ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...