Повеќе вести како оваа (25)


Лидерот на легендарните „Ролинг Стоунси“ Мик Џегер повторно танцува и покажува дека уште не е за пензија. Џегер на Титер објави видео на кое може да се види ...
| | веќе видена | слични

Мик Џегер (76), кој имаше операција на срцето на почетокот на април, целосно се опорави и ги продолжи своите секојдневни тренинзи и работни задачи. Пејачот на ...
| | веќе видена | слични

Една меѓу впечатливите песни кои се во трката за светски летен хит, конечно го доби својот видео спот. Станува збор за соработката на бендот Maroon5 и Кристина Агилера, и песната со наслов Moves Like Jagger. Погледнете го спотот, навистина е забавен, посветен е на фронтменот на бендото Ролинг Стоунс, Мик Џегер.
| | веќе видена | слични

Песната која веќе е хит, доби и свој интересен видео запис. Станува збор за соработката помеѓу Maroon 5 и Кристина Агилера – вистински летен хит. Песната и спотот за Moves like Jagger се посветени на фронтменот на бендот Ролинг Стоунс, Мик Џегер.
| | веќе видена | слични

Авторот на книгата за рок легендата Мик Џегер „Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger“ Кристофер Андерсен открва детали за фаталната љубовна врска помеѓу поранешната прва дама на Франција, Карла Бруни и фронтменот на Ролинг Стоунс во 90 – те години.Андерсен вели дека Бруни била толку вљубена во Мик што се согласила да оди со него на турнејата во Тајланд, еден ден откако неговата сопруга Џери Хол му роди ќерка на Мик.Сопругата на на Џегер се посомневала дека Карла отишла со Мик на турнејата и подоцна пронашла порака во која Карла му напишала на Мик, „Јас сум твоја засекогаш“.
| | веќе видена | слични

Конечно, големиот летен хит на Maroon 5 и Christina Aguilera “ MOVES Like JAGGER ” доживеа своја визуелизација. Станува збор за темата која Maroon 5 ја напишаа инспирирани од ликот и движењата на британскиот музичар и фронтмен на Rolling Stones, Mick Jagger. “ Никој не се движи како Mick Jagger ” – изјави Adam Levine на снимањето на видео клипот.
| | веќе видена | слични

Рок иконите, Дејвид Боуви и Мик Џегер биле љубовници, тврди биографот Кристофер Андерсон во својата нова контроверзна книга „Mick: the Wild Life and Mad Genius of Jagger“, (Мик: Дивиот живот и лудиот гениј Џегер).Андерсон во новата, неавторизирана биографија на фронтменот на „Ролинг стоунс“ ги потврди долгогодишните шпекулации дека Џегер имал долгогодишна врска со Боуви во текот на 70-сетите, пренесува „Телеграф“.Андерсон се повикува на Енџи Боуви, која тогаш била мажена за Дејвид и која двајцата музичари наводно ги затекнала во кревет едно утро.„Како реагирала Енџи? Ги послужила со кафе и сок од портокал“ пишува биографот.Авторот на книгата ги пренесува и сеќавањата на пратечкиот вокал Ава Чери која тогаш живеела со Боуви и која наводно рекла дека Мик и Дејвид биле „сексуално опседнати еден со друг“.Андерсон тврди дека Боуви и Џегер ја почнале својата врска набрзо откако се сретнале на почетокот на 1970-тите.
| | веќе видена | слични

Рок иконите Дејвид Боуви и Мик Џегер, биле љубовници, тврди писателот Кристофер Андерсон во неговата нова книга, “Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger” (Мик: Дивиот живот и лудиот гениј Џегер). Во неавторизираната биографија за фронтменот на “Ролинг Стоунс“, се потврдија долгодишните шпекулации дека Џегер имал долгогодишна врска со Боуви во 70-те. Андерсон се повикува на Енџи Боуви, која тогаш била омажена за Дејвид и која наводно ги затекнала во кревет едно утро. Бидејќи ги затекнала, ги послужила со кафе и сок од портокал. Тој пренесува и сеќавање на пејачката Ава Чери, која тогаш живеела со семејството Боуви и која наводно изјавила дека Мик и Дејвид биле сексуално опседнати еден со друг. Андерсон додава и дека Боуви и Џегер врската ја започнале набрзо откако се сретнале во почетокот на 70-те години.
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат австралиските медиуми, непознат човек се качил на бината додека бендот „Ролинг стоунс“ ја свирел последната песна на концертот и се обидел да го нападне познатиот пејач Мик Џегер. На снимката се гледа како човек во бермуди со црна капа и портокалов елек му се нафрлува на Џегер. Како вистински професионалец, фронтменот само накратко го погледнал и продолжил со концертот. Ниту останатите членови од бендот не биле исплашени од неговото присуство на бината. Обезбедувањето на бендот успешно го отстранило лицето од бина и го одвело до полицијата. Џегер на крајот се пошегувал дека сето тоа е дел од нивниот перформанс. Погледнете:
| | веќе видена | слични

Нема ништо позаводливо од прекрасна жена која му припаѓа на друг, барем ако тогаш сте го прашале Мик Џегер, фронтменот на Ролинг Стоунс. А, така тврди Кристофер Андерсен во својата книга 'Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger'. Додека бил во брак со Џери Хал, со која има четири деца, Мик често 'шарал' наоколу, Џери неколку пати се заканувала со развод, но секој пат го примала Мик назад во заедничкиот дом. Одредено време се чинело дека се е во ред во нивниот однос, но кога Мик дошол на снимањето на спотот 'Anybody Seen My Baby', таму ја здогледал прекрасната до тогаш непозната убавица која глумела стриптизерка во видеото. Тоа била Анџелина Џоли. "Ме исплаши малку на почетокот. Тоа го сакам!", рекол тогаш Мик. Џоли набрзо се омажила за Џони Ли Милер, но веќе имала афера со Тимоти Хатон. Мик набрзо почнал да ја опседнува Џоли да и остава пораки на нејзината телефонска секретарка. Според книгата, парот почнал да се гледа, а нивната врска се продолжила во следните две години. Анџелина го ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за натпреварот Хрватска-Англија не стивнуваат ниту после два дена, а дека Британците тоа го поднесоа многу тешко, покажува и тоа што сега зборуваат ...
| | веќе видена | слични

Излегуваат се повеќе детали околу контроверзната нова биографија на легендарниот бенд кој слави половина век од своето постоење. Нема ништо позаводливо од прекрасна жена која му припаѓа на друг, барем ако тогаш се прашувал Мик Џегер, фронтменот на Ролинг Стоунс. Барем така тврди Кристофер Андерсен во својата книга ‘Mick: The Wild Life and Mad Genius of Jagger’. Додека бил во брак со Џери Хол, со која има 4 деца, Мик често имал авантурички на страна. Џери неколку пати му претела со развод, но секој пат ја примала ѕвездата на Ролинг Стоунс назад во заедничкиот дом откако ќе ја опсипувал со скапи подароци, цвеќиња и љубовни пораки. Некое време се чинело дека се е во ред во нивниот однос, но кога Мик дошол на снимањето на спотот ‘Anybody Seen My Baby’, таму ја забележал, тогаш непознатата убавица која глумела стриптизета во видеото. Тоа била Анџелина Џоли. “Малку ме исплаши на почетокот. Тоа го сакам!”, изјавил тогаш Мик Џегер. Џоли набрзо се омажила за актерот Џони Ли Милер, но веќе имала афера со Тимоти Хатон. ...
| | веќе видена | слични

Фронтменот на легендарната рок група „Ролинг стоунс“ Мик Џегер оваа недела ќе оди на операција на срцето. Како што пренесуваат светските медиуми, Џегер ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Членовите на популарната група „Марун 5“ откриле дека сакаат да соработуваат со првиот глас на Велика Британија, пејачката Адел. - Би сакал да соработувам со Адел. Таа е прекрасна - рекол Џеси Кармајкл, клавијатуристот на бендот. На тоа Адам Левин, фронтменот на бендот рекол дека Адел сигурно нема време за тоа, со оглед дека е голема ѕвезда и открил со кого би сакал тој да соработуваат. - Застани во редица. Албумот на групата „Мамфорд енд Санс“ е мојот омилен. Последен пат кога ги видов вежбаа за настап со Боб Дилан на доделувањето на „Греми“ наградите - рекол Адам. Во меѓувреме „Марун 5“ направи песна со Кристина Агилера, „Moves Like Jagger“ која стана хит, а членовите на бендот се грижеа пред нејзиното објавување бидејќи му се допаднала на Адам. - Кога Адам ќе каже дека мрази некоја песна, тоа нѝ беше знак дека таа ќе стане хит. А оваа песна ја сака, бидејќи го сака Мик Џегер и се грижеше како ќе ја изведеме - додал Џеси Кармајкл.
| | веќе видена | слични

Иако последните пет децении Мик Џегер ги полни стадионите и насловните страници на весниците, пред да стане навистина популарен, фронтменот на бендот „Ролнг стоунс“ уште како дете ги имал своите пет минути слава. На црно-белата снимка од 1959 година се гледа петнаесетгодишниот Мик Џегер во емисијата „Seeing sport“ како модел на патики. Водителот на емисијата покажува обивки за планинарење, а потоа Џегер кој седи, го фаќа за нога и ги покажува неговите патики. -Мајкл има пар обични патики кои ги носи кога игра тениси или прави вежби - опишува водителот, држејќи го Мик за стапалото, а во позадина се слуша смеење. Тоа било три години пред Џегер да го има првиот настап со бендот „Ролинг стоунс“.
| | веќе видена | слични

Во 'MICK: The Wild Times and Mad Genius of Mick Jagger' Кристофер Андерсен пишува за скандалите кои го одбележале животот на фронтменот на Ролинг Стоунс, а интересно е тоа што книгата од денес може да се купи во Америка. Во новата контроверзна неавторизирана биографија на фронтменот на Ролинг Стоунс 'MICK: The Wild Times and Mad Genius of Mick Jagger', авторот Кристофер Андерсен носи нови скандали од животот на рокерот и сочни интервјуа со музичарите кои биле со него во контакт во изминатите 50 години. Книгата во Америка денес е пуштена во продажба, а Андерсен ја најавил низ поглавја во кои допрел и до Џегеровите сексуални врски со повеќе од 4000 жени, но и со некои познати мажи. Најголемо внимание писателот посветил на неговиот љубовен однос со Дејвид Боуви со кој наводно дури и живеел неколку месеци. Имено, поранешната сопруга на Боуви ги фатила голи во кревет, а Плејбој зајачицата и пратечкиот вокал тврдат дека овие двајца славни пејачи многу често го делеле креветот и учествувале во страствени ...
| | веќе видена | слични

Енџи Боуви, поранешната жена на Дејвид ги затекнала во кревет двајцата музичари и ги послужила со сок и кафе. Љубовниците Џегер и Боуви имале интимна врска, барем тоа се тврдењата на биографот Кристофер Андерсен во својата нова контроверзна книга Mick: the Wild Life and Mad Genius of Jagger”. Во новата книга, неавторизирана биографија за фронтменот на Ролинг Стоунси напишал дека тој имал долгогодишна врска со Боуви во текот на 70-тите. Авторот на книгата ги пренел и сеќавањата на пратечкиот вокал Ава Чери која тогаш живеела со Боуви, а која наводно изјавила дека „Мик и Дејв се сексуално опседнати еден со друг“.
| | веќе видена | слични

Џорџија Меј Џегер е најновата ѕвезда на видеата на „Love“ магазинот. Во видеото, ќерката на фронтменот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер, и манекенката Џери Хол, флертува со камерата носејќи долна облека со леопардски принт.
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Барак Обама пееше на блуз концертот во Белата куќа, откако беше поканет од Мик Џегер да се качи на сцената и да испее неколку стиха. „Не денес“, им рече Обама , откако фронтменот на „Ролинг Стоунс“ Мик Џегер, Б.Б: Кинг и Бади Гај го замолија да им помогне да ја отпеат заедно „Sweet Home Chicago“. Обама беше охрабрен од огромен аплауз од присутните, по што сепак испеа делови од класиката која е посветена на неговиот роден град. Погледнете.
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Барак Обама пееше на блуз концертот во Белата куќа, откако беше поканет од Мик Џегер да се качи на сцената и да испее неколку стиха. - Не денес, им рече Обама, откако фронтменот на „Ролинг Стоунс“ Мик Џегер, Б.Б: Кинг и Бади Гај го замолија да им помогне да ја отпеат заедно „Sweet Home Chicago“. Обама беше охрабрен од огромен аплауз од присутните, по што сепак испеа делови од класиката која е посветена на неговиот роден град. Погледнете. (Крај)
| | веќе видена | слични

Фронтменот на Ролинг Стоунс, Мик Џегер мрази да зема дрога пред концерти, бидејќи сака да се држи себеси под контрола, кога ќе излезе на сцената. Легендарниот музичар Мик Џегер призна, дека во минатото земал наркотици на концертите иако чувството не му било пријатно. "Мислам дека е подобро да не земам дрога или да пијам пред концерти. Тоа не значи дека никогаш не сум го правел тоа предходно, но по некое време дознав дека тоа не е добро" изјавил Мик Џегер во интервјуто за CNN Музичарот исто така објаснил дека од искуство разбрал, дека сцената е место каде што треба да се биде под контрола.
| | веќе видена | слични

Натрапникот се качил на сцената во текот на концертот на „Ролинг Стоунс“ во Австралија не успеал да ги деконцентрира долгогодишните музичари. Како што пренесуваат австралиските медиуми, човекот кој се качил на сцената додека членовите на „Ролинг Стоунс“ ја свиреле последната песна на концертот, не дошол од публиката туку имал уредна пропусница за бекстејџот. Видео-снимката од концертот покажува човек во бермуди, црна капа и портокалов сигнален елек како истрчува на сцената и го напаѓа Мик Џегер. Како вистински професионалец Мик Џегер само кратко го погледнал, и продолжил со концертот. Ниту останатите членови на бендот не биле пометени од неговото присуство на сцената. Обезбедувањето на „Ролинг Стоунс“ успешно го совладал натрапникот па потоа го проследиле на полицијата. Мик Џегер на крај се пошегувал дека сето тоа е дел од перформансот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...