Повеќе вести како оваа (25)

На 14.05.2019 година во 14.45 часот на паркинг простор на ул.“23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано ...
сите 154 | | | веќе видена

На 14.05.2019 година во 14.45 часот на паркинг простор на ул.“23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични

На 14.05.2019 година во 14.45 часот на паркинг простор на ул.“23-ти Октомври“ во Скопје, патничко возило „Фиат Добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне во 14 часот и 20 минути на крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“ во Прилеп, патничко возило „Фиат добло“ со скопски регистарски ...
| | веќе видена | слични

На 31.03.2019 во 14.20 часот на крстосница од улиците „Војводинска“ и „Ладо Ланецот“ во Прилеп, патничко возило „Фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични

Тригодишно девојче од Битола се здоби со тешки телесни повреди откако беше урдено од товарно возило. Имено, на улица „7-ми Јули“ во Битола, товарно возило „Фиат Добло“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма од Прилеп, а управувано од 38-годишниот И.Г. од село Селце, прилепско, удрило тригодишно девојче од Битола. Притоа, со тешки телесни повреди се здобило детето и било пренесено во Клиничката болница Битола. Увид на местото извршила екипа од СВР Битола. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Детето велосипедист кое вчера беше удрено од автомобил на улицата „Васко Карангелевски“, кај „Мајчин дом“, минало со полесни повреди. Од полицијата денес информираат дека сообраќајната несреќа кај нив била пријавена околу 11:20 часот. -Патничко возило „Нисан Микра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Г.Ж.(50) од Скопје, удрило во велосипед управуван од 12-годишно момче од Скопје.Од ударот детето се здобило со повреди и со возилото на возачот било пренесено во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, каде му била укажана лекарска помош, информираат од МВР. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

На 14.06.2018 година околу 16.00 часот на ул. „1“ во село Студеничани, скопско, патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Џ.З.(40) од с.Вражале, удрило во петгодишно девојче од село Студеничани. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и било задржано на лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Страшна несреќа се случила вчера околу 16:00 часот на улицата „1“ во село Студеничани, скопско. Како што информираат од МВР патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 40-годишниот Џ.З. од село Вражале, удрило во петгодишно девојче од село Студеничани. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и било задржано на лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Страшна несреќа се случила вчера околу 16:00 часот на улицата „1“ во село Студеничани, скопско. Како што информираат од МВР патничко возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 40-годишниот Џ.З. од село Вражале, удрило во петгодишно девојче од село Студеничани. Од ударот детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана лекарска помош и било задржано на лекување. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...