Повеќе вести како оваа (25)

0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже ...
сите 2 | | | веќе видена

0,5 или 4,9 гр.марихуана или кокаин, е исто. Најмалку една година затвор. Законите мора да се почитуваат додека важат. Во спротивно некој ќе ве убие и ќе каже ...
| | веќе видена | слични

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Познатиот скопски адвокат, своевремено и соборец на Богоевски од „Шарената револуција“, кој важи за еден од најдобрите кривичари во Македонија, Александар ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за скандалот околу Павле Богоевски по објавената снимка на која тој тврди дека нарачува масло од канабис за медицински цели, и натаму не стивнуваат. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ДУИ Артан Груби најави дека ќе поднесат иницијатива за таканаречен „ветинг“, односно контрола за секој пратеник или функционер којшто врши јавна ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Јулијана Николовска од СДСМ најави дека како пратеничка група ќе иницираат закон за легализација на марихуаната, не само за медицинска употреба ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски објави индиции за сериозен криминал. Тој вели дека братот на Сашо Ордановски, Ванчо, кој на Твитер го користи името @mindplumber ...
| | веќе видена | слични

Реакциите за случајот со Павле Богоевски и снимката за која тврди дека е направена во такси и дека нарачува масло од канабис за медицински цели, и понатаму е ...
| | веќе видена | слични

Независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ се огласи по скандалот со пратеникот на СДСМ, Павле Богоевски. Независната пратеничка група од ВМРО ДПМНЕ денес ќе ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски е еден од најгласните критичари на новиот закон за амнестија за дел од обвинетите за 27 април. Тој на својот Твитер профил објави повеќе твитови на темата. Амнестија за сите учесници во 27 ми и боречки пензии како за тепачите така и за тепаните и дај едно оро да изиграме на плоштад во знак на помирувањето. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) December 19, 2018 Парламентарците од сите партии после амнестијата. pic.twitter.com/c4cP3NefAd — Aleksandar Tortevski (@atortevski) December 19, 2018 Се ми се чини дека и решенијата за амнестија веќе се изготвени. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) December 19, 2018 Пресудата ке изгледа: Н.Н помогнат од амнестираниот П.К а пропуштен од амнестираниот Н.Г а поттикнат од осудениот О.К. заедно со амнестираните КГ. МН. П.Ш. ….. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) December 19, 2018 Ова е последната шанса судот и ЈО да се издигнат над дневната политика и криминалот под превез на политички сплеткарења. Доколку го применат овој закон следно ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски во врска со случајот Рекет денеска објави три твитови на својот Твитер профил. Во првиот споменува дека „Тоа што Катица сега ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски во врска со случајот Рекет денеска објави три твитови на својот Твитер профил.Во првиот споменува дека „Тоа што Катица сега ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски, кој периодов е еден од најгласните критичари на новиот закон за амнестија за настаните од 27. април, доброволно се пријави да го брани „про боно“ обвинетиот Игор Југ ако тој не добие амнестија. На својот Твитер профил објави повеќе твитови на темата. Ако Игор Југ не добие амнестија доброволно се јавувам да го бранам ПРО БОНО. 1. Доброволно се откажал од обидот ( ако имал задача). 2. Не носел качулка. 3. Не употребил сила кон никого. 4. По негова заслуга државниот удар не успеал. ЌЕ ЛЕЖИ САМО ЗА ТОА ШТО НЕ Е ПРАТЕНИК. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) December 21, 2018 „ Игор Југ има повеќе право да добие амнестија од пратениците. Тој не ја извршил задачата што организаторите му ја доделиле. Пратениците ги отвориле вратите со што во целост ја исполниле задачата добиена од организаторот на државниот удар“, стои во еден од твитовите. Игор Југ има повеќе право да добие амнестија од пратениците. Тој не ја извршил задачата што организаторите му ја доделиле. Пратениците ги ...
| | веќе видена | слични

Aдвокатот Александар Тортевски на Твитер ги прокоментира последните снимки поврзани со случајот „Рекет“ кои излегоа во „Ла Верита“ и смета дека доколку ...
| | веќе видена | слични

- Не се нервирајте кога ќе се удавите во кал на најпрометната автобуска станица во Скопје. Помислете само дека денот нема да помине без Шекеринска да ве ...
| | веќе видена | слични

Адвокатот Александар Тортевски е еден од најголемите критичари на новиот закон за амнестија за дел од обвинетите за 27 април. Тој на својот профил на Твитер профил објави повеќе твитови на оваа тема. „Ако Игор Југ не добие амнестија доброволно се јавувам да го бранам ПРО БОНО. 1. Доброволно се откажал од обидот ( ако имал задача). 2. Не носел качулка. 3. Не употребил сила кон никого. 4. По негова заслуга државниот удар не успеал. ЌЕ ЛЕЖИ САМО ЗА ТОА ШТО НЕ Е ПРАТЕНИК“, напиша Тортевски на Твитер. Ако Игор Југ не добие амнестија доброволно се јавувам да го бранам ПРО БОНО. 1. Доброволно се откажал од обидот ( ако имал задача). 2. Не носел качулка. 3. Не употребил сила кон никого. 4. По негова заслуга државниот удар не успеал. ЌЕ ЛЕЖИ САМО ЗА ТОА ШТО НЕ Е ПРАТЕНИК. — Aleksandar Tortevski (@atortevski) Законов за амнесрија као да го правеле еден дрводелец, тапанар, каменорезец и дреар. Толку во него има правничко знаење. — Aleksandar Tortevski (@atortevski)
| | веќе видена | слични

По последните сознанија кои беа објавени во врска во случајот „Рекет“, се поочигледно е и се погласно се искажува незадоволството и paзочарувањето од власта ...
| | веќе видена | слични

По последните сознанија кои беа објавени во врска во случајот „Рекет“, се поочигледно е и се погласно се искажува незадоволството и paзочарувањето од власта ...
| | веќе видена | слични

Нормално е што Катица преку бранителката бара да и се олесни положбата. Не е нормално што за тоа се обраќаат кај премиерот. Уште по ненормално е што тој ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...