Повеќе вести како оваа (25)


Потребни состојки: 600 гр мелена плазма 250 гр маргарин 200 гр шеќер во прав 2 дл сок од портокал или лимон Фил 1: јагоди по желба 250 гр маргарин 2 чаши кисела павлака 200 мл слатка павлака 12 лажици шеќер во прав рендана кора од лимон Фил 2: 200 мл слатка павлака Начин на подготовка: Во сад ставете ги плазмата, маргаринот и шеќерот. Со рацете направете смеса, па малку по малку додавајте сок од портокал и месете сè додека не добиете изедначена мазна смеса. Во плех или калап за торта формирајте кора. Маргаринот изматете го со шеќерот, па додадете кисела павлака, кора од еден лимон и изматена слатка павлака. На подготвената кора ставете половина бел фил, одозгора наредете јагоди, па повторно прекријте ги со бел фил. Изматете ја слатката павлака и нанесете ја врз кората. По желба изрендајте чоколадо или додадете сируп од чоколадо. Оставете ја во фрижидер да се стегне и излади неколку часа.
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: За корите 100 грама путер 80 грама мед 1 лажичка прашок за печиво 450 грама брашно 3 јајца 150 грама шеќер За кремот 500 грама кисела ...
| | веќе видена | слични

Фина, кремаста овошна торта едноставна за подготовка …Потребно е:за корите:8 белки12 лажици шеќер140 гр кокос2 лажици брашно1 прашок за пецивоза жолтиот фил:1 л млеко8 жолчки2 пудинга со вкус на слатка павлака2 лажици брашно2 ванилин шеќер250 гр маргарин40 гр шлаг пена во прав60 гр млеко во правза филот од јагоди:500 гр исчистени јагоди200 гр шеќер2 пудинга од јагоди250 мл водаза декорација: шлаг кокос јагоди чоколадоПодготовка: – Прво подгответе ја кората од кокос. Во еден сад изматете 4 белки во густ шлаг. Со постојано матење додадете 6 лажици шеќер.– Измешајте 1 лажица брашно со 1/2 прашок за пециво и 70 гр кокос. Ова постепено додадете го во изматените белки и полека измешајте со дрвена лажица.– Калап со дијаметар од 26 см обложете го на дното со хартија за печење и сипете ја подготвената смеса. Ставете да се пече во загреана рерна на 180 целзиусови степени околу 20 минути.– Истата постапка повторете ја за втората кора.– Преминете на подготовка на жолтиот фил. Во еден сад изматете ги жолчките, пудингот ...
| | веќе видена | слични

Состојки за кора: 250 гр шеќер 400 гр. брашно 100 гр. мелени ореви шолја за кафе масло шолја за кафе кисела вода прашок за пециво лимон Состојки за фил: 100 гр шеќер 100 гр брашно 200 гр мелени ореви 250 гр шеќер во прав маргарина 2 ванилин шеќер Подготовка Пропржете ги четирите лажици брашно, па додадете ги четирите лажици шеќер. Кога смесата ќе се зацрвени, постепено додадете блага вода, на една шолја вода одат две лажици шеќер и мешајте додека не добиете густ фил. Во оладениот фил додадете еден маргарин кој претходно сте го изматиле со 250 гр. шеќер во прав и две кесички ванилин шеќер. Во таа смеса додадете 200 гр печен мелен лешник. Откако ќе ја исфилувате, украсете ја по желба. ТОРТА ОД ПОРТОКАЛ Потребно е: За кора: шолја за кафе масло шолја за кафе кисела вода 400 гр брашно прашок за пециво 100 гр шеќер За фил: 4-5 портокали 0,5 л вода 350 гр шеќер 2 пудинга од ванила 4 лаж. густин екстракт од портокал маргарин Подготовка: Од сите состојки потребни за кората направете меко тесто. Од него на превртена ...
| | веќе видена | слични

Состојки за кора: 250 гр шеќер 400 гр. брашно 100 гр. мелени ореви шолја за кафе масло шолја за кафе кисела вода прашок за пециво лимон Состојки за фил: 100 гр шеќер 100 гр брашно 200 гр мелени ореви 250 гр шеќер во прав маргарина 2 ванилин шеќер Подготовка Пропржете ги четирите лажици брашно, па додадете ги четирите лажици шеќер. Кога смесата ќе се зацрвени, постепено додадете блага вода, на една шолја вода одат две лажици шеќер и мешајте додека не добиете густ фил. Во оладениот фил додадете еден маргарин кој претходно сте го изматиле со 250 гр. шеќер во прав и две кесички ванилин шеќер. Во таа смеса додадете 200 гр печен мелен лешник. Откако ќе ја исфилувате, украсете ја по желба. ТОРТА ОД ПОРТОКАЛ Потребно е: За кора: шолја за кафе масло шолја за кафе кисела вода 400 гр брашно прашок за пециво 100 гр шеќер За фил: 4-5 портокали 0,5 л вода 350 гр шеќер 2 пудинга од ванила 4 лаж. густин екстракт од портокал маргарин Подготовка: Од сите состојки потребни за кората направете меко тесто. Од него на превртена ...
| | веќе видена | слични

Кремаста и вкусна, вистински деликатес на трпезата. Потребни состојки: за кората: 200 гр сецкани ореви 8 белки 100 гр шеќер 2 пакетчиња ванилин шеќер 80 гр пченично остро брашно 1 лажиче прашок за пециво 50 мл масло 100 гр суво грозје за премачкување на кората: 100 гр џем од кајсии за кремот: 8 жолчки 120 гр шеќер 2 пакетчиња ванилин шеќер 300 гр маскарпоне сирење 150 мл слатка павлака за украсување: 500 гр шлаг во прав чоколадни трошки Начин на подготовка: – Поголема тава со дијаметар од 30 см обложете ја со хартија за печење, премачкајте со путер и посипете со брашно. – Оревите крупно исецкајте ги и распоередете ги на тавата. – Белките изматете ги убаво во густ шлаг, додадете ги шеќерот и ванилиниот шеќер до добиете густ, бел, пенест крем. – Додадете го брашното измешано со прашокот за пециво, измешајте, а потоа додадете ги и маслото и сувото грозје. Подготвената смеса сипете ја над оревите во тавата. – Ставете да се пече во загреана рерна на 200 целзиусови степени и веднаш смалете ја ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: за корите: 8 белки 12 лажици шеќер 140 гр кокос 2 лажици брашно 1 прашок за пециво за жолтиот фил: 1 л млеко 8 жолчки 2 пудинга со вкус на слатка павлака 2 лажици брашно 2 ванилин шеќер 250 гр маргарин 40 гр шлаг пена во прав 60 гр млеко во прав за филот од јагоди: 500 гр исчистени јагоди 200 гр шеќер 2 пудинга од јагоди 250 мл вода за декорација: шлаг кокос јагоди чоколадо Подготовка: – Прво подгответе ја кората од кокос. Во еден сад изматете 4 белки во густ шлаг. Со постојано матење додадете 6 лажици шеќер. – Измешајте 1 лажица брашно со 1/2 прашок за пециво и 70 гр кокос. Ова постепено додадете го во изматените белки и полека измешајте со дрвена лажица. – Калап со дијаметар од 26 см обложете го на дното со хартија за печење и сипете ја подготвената смеса. Ставете да се пече во загреана рерна на 180 целзиусови степени околу 20 минути. – Истата постапка повторете ја за втората кора. – Преминете на подготовка на жолтиот фил. Во еден сад изматете ги жолчките, пудингот од слатка павлака, брашното, ...
| | веќе видена | слични

Костените се заштитен знак на есенските денови. Неодоливата миризба на печени костени веќе некое време се шири низ улиците и му дава посебна магија на овој период од годината. Покрај нивната печена и варена варијанта, костените се многу вкусни кога ќе се вклучат и во разни торти и колачи. Овој пат ви нудиме рецепт за лесна парфе торта од костени. Потребни состојки Тесто : - 50 гр. путер; - 50 гр. шеќер во прав; - 2 жолчки од јајце; - 70 гр. чоколадо; - половина супена лажица горко какао; - 1 кесичка ванилин шеќер; - 35 гр. брашно; - половина лажичка прашок за пециво; - половина лажичка сол; - 0,33 дл. слатка павлака (хопла); - 2 белки од јајце; - 0,66 дл. млеко. Фил : - 500 гр. варени и исчистени костени; - 400 мл. слатка павлака (хопла); - 100 гр. шеќер во прав; - 1 кесичка желатин во прав; - изматен шлаг; - рендано чоколадо за декорација. Подготовка Најпрво подгответе го тестото, односно чоколадниот бисквит. Пенасто изматете ги путерот и шеќерот, па додавајте ги жолчките, една по една. Потоа, ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: *600гр мелена плазма *250гр маргарин *200гр шеќер во прав *2дл сок од портокал или лимон Фил 1: *јагоди по желба *250гр маргарин *2 чаши кисела павлака *200мл слатка павлака *12 лажици шеќер во прав *рендана кора од лимон Фил 2: *200мл слатка павлака Начин на подготовка: Во сад ставете ја плазмата, маргаринот и шеќерот. Со раце направете смеса, па малку по малку додавајте сок од портокал и месете се додека не добиете изедначена, мазна смеса. Во плех или калап за торта формирајте кора. Маргаринот изматете го со шеќерот, па додадете кисела павлака, кора од еден лимон и изматена слатка павлака. На подготвената кора ставете половина бел фил, одозгора наредете јагоди, па повторно прекријте ги со бел фил. Изматете ја слатката павлака и нанесете ја врз кората. По желба изрендајте чоколадо или додадете сируп од чоколадо. Оставете ја во фрижидер да се стегне и излади неколку часа.
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: *600гр мелена плазма *250гр маргарин *200гр шеќер во прав *2дл сок од портокал или лимон Фил 1: *јагоди по желба *250гр маргарин *2 чаши кисела павлака *200мл слатка павлака *12 лажици шеќер во прав *рендана кора од лимон Фил 2: *200мл слатка павлака Начин на подготовка: Во сад ставете ја плазмата, маргаринот и шеќерот. Со раце направете смеса, па малку по малку додавајте сок од портокал и месете се додека не добиете изедначена, мазна смеса. Во плех или калап за торта формирајте кора. Маргаринот изматете го со шеќерот, па додадете кисела павлака, кора од еден лимон и изматена слатка павлака. На подготвената кора ставете половина бел фил, одозгора наредете јагоди, па повторно прекријте ги со бел фил. Изматете ја слатката павлака и нанесете ја врз кората. По желба изрендајте чоколадо или додадете сируп од чоколадо. Оставете ја во фрижидер да се стегне и излади неколку часа.
| | веќе видена | слични

Потребни состојки: *600гр мелена плазма *250гр маргарин *200гр шеќер во прав *2дл сок од портокал или лимон Фил 1: *јагоди по желба *250гр маргарин *2 чаши кисела павлака *200мл слатка павлака *12 лажици шеќер во прав *рендана кора од лимон Фил 2: *200мл слатка павлака Начин на подготовка: Во сад ставете ја плазмата, маргаринот и шеќерот. Со раце направете смеса, па малку по малку додавајте сок од портокал и месете се додека не добиете изедначена, мазна смеса. Во плех или калап за торта формирајте кора. Маргаринот изматете го со шеќерот, па додадете кисела павлака, кора од еден лимон и изматена слатка павлака. На подготвената кора ставете половина бел фил, одозгора наредете јагоди, па повторно прекријте ги со бел фил. Изматете ја слатката павлака и нанесете ја врз кората. По желба изрендајте чоколадо или додадете сируп од чоколадо. Оставете ја во фрижидер да се стегне и излади неколку часа. Извор: Скопјеинфо.мк
| | веќе видена | слични

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: *600гр мелена плазма *250гр маргарин *200гр шеќер во прав *2дл сок од портокал или лимон Фил 1: *јагоди по желба *250гр маргарин *2 чаши кисела павлака *200мл слатка павлака *12 лажици шеќер во прав *рендана кора од лимон Фил 2: *200мл слатка павлака НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Во сад ставете ја плазмата, маргаринот и шеќерот. Со раце направете смеса, па малку по малку додавајте сок од портокал и месете се додека не добиете изедначена, мазна смеса. Во плех или калап за торта формирајте кора. Маргаринот изматете го со шеќерот, па додадете кисела павлака, кора од еден лимон и изматена слатка павлака. На подготвената кора ставете половина бел фил, одозгора наредете јагоди, па повторно прекријте ги со бел фил. Изматете ја слатката павлака и нанесете ја врз кората. По желба изрендајте чоколадо или додадете сируп од чоколадо. Оставете ја во фрижидер да се стегне и излади неколку часа.
| | веќе видена | слични

Во Нетпрес денеска се одлучивме да ги подготвиме надалеку познатите ќофтиња кои се готват во рестораните на Икеа, а за десерт правиме кокос торта. Потребни состојки 500 гр мешано мелено месо 2 сварени и изладени компири 1 јајце 2,5 дл млеко 3-4 лажици лебни трошки ½ кромид Сол и пипер Сос 1 дл павлака за готвење 1 лажица густин 2 лажици соја сос Подготовка Кромидот исечкаје го многу ситно и испржете го на масло, компирот изгмечете го во пире. Измешајте ги сите состојки за ќофтињата за да се добие хомогена смеса, оставете 10-тина минути да отстои и обликувајте топчиња со дијаметар пет см. Пржете ги на тивок оган, вртете ги за да се испечат рамномерно, готовите ставете ги на хартија да го упијат вишокот маснотија. За сосот згответе бујон, додајте соја сос, слатка павлака и густин разматен во малку вода, оставете да се зготви и тргнете го оган. Послужете со џем од брусница и сварен не зачинет компир. Кокос торта Потребни состојки 7 јајца 350 гр шеќер 7лажици брашно 50 мл масло 1 прашок за пециво 1 лажица сок од ...
| | веќе видена | слични

За денес ви приготвивме едно неверојатно слатко задоволство. Станува збор за чоко бисквит торта. Веруваме дека самото име е доволен предизвик да го прочитате рецептот и секако да го приготвите. СОСТОЈКИ за кора и црн фил 14 јајца 450 гр шеќер во прав 400 гр маргарин 400 гр чоколадо за готвење 350 гр мелени бисквити за жолт фил 250 мл слатка павлака 200 гр мелени бисквити ПРИГОТВУВАЊЕ Изматете ги белките, додадете шеќер во прав и матете додека не се соединат. Потоа, жолчките изматете ги посебно, заедно со маргарин, истопено чоколадо и мелени бисквити. Во таа смеса, додадете ги изматените белки и шеќерот во прав. Потоа, сѐ убаво измешајте со помош на дрвена лажица. Целата смеса поделете ја на два дела. Едниот дел оставете го за црниот фил, додека вториот дел поделете го на три еднакви дела. Корите испеќете ги на 250 степени. За жолтиот фил, изматете ја слатката павлака, додадете мелени бисквити и промешајте. Потоа следува редењето. Прво кора, па црн фил и на крај жолт фил. И така со сите ...
| | веќе видена | слични

Оваа лесна кремаста торта сигурно ќе им се допадне на вашите деца …Потребно е:за кората:7 белки7 лажици шеќер6 лажици брашно1/2 прашок за пецивоза филот:7 жолчки400 гр шеќер3 кесички пудинг од ванила1 л млеко1 маргарин200 гр чоколадо за готвење200 гр шлаг (во прав)200 гр шеќер во прав200 мл ладна газирана минерална водаПодготовка: – Белките изматете ги со 7 лажици шеќер. Потоа во тоа додадете 6 лажици брашно и пола прашок за пециво и изматете убаво.– Смесата сипете ја во тава обложена со хартија за печење и ставете да се пече во загреана рерна на 200 целзиусови степени. Проверете со чепкалка за заби дали е печена кората.– Печената кора избодете ја со вилушка на повеќе места и посипете ја со млако млеко.– Преминете на подготовка на филот. Во еден сад изматете ги жолчките со 400 гр шеќер и 3 пудинзи од ванила.– Во сад на рингла ставете 1 л млеко да се вари. Во млекото додадете ја горната смеса и со постојано мешање варете додека да се згусне. Садот тргнете го на страна и оставете ја смесата да се излади.– Во ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: 300 гр мелени плазма кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 гр) мелени плазма кекси 1/4 лажиче прашок за пециво за филот: 12 жолчки 150 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 2 пудинга со вкус на слатка павлака 600 мл млеко 5 лажици шеќер 250 гр путер или маргарин, на собна температура остатокот од мелените плазма кекси 2 пакетчиња за шлаг крем од ванила 500 мл млеко 4 лажици шеќер Подготовка: - Калапот за торта со дијаметар од 24 см обложете го со хартија за печење. - Прво поченете со подготовка на првата кора. Белките со шеќерот изматете ги во густ снег. Потоа во снегот од белки додадете ги мелените кекси и прашокот за пециво и полека измешајте со лажица. Оваа смеса сипете ја во калапот за торта. - Рерната загрејте ја на 200 целзиусови степени и кога ќе ја ставите кората веднаш намалете ја температурата на 150 степени и печете 15-тина минути. Готовата кора извадете ја со калапот и оставете да се излади. Хартијата тргнете ја од кората ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: 300 гр мелени плазма кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 гр) мелени плазма кекси 1/4 лажиче прашок за пециво за филот: 12 жолчки 150 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 2 пудинга со вкус на слатка павлака 600 мл млеко 5 лажици шеќер 250 гр путер или маргарин, на собна температура остатокот од мелените плазма кекси 2 пакетчиња за шлаг крем од ванила 500 мл млеко 4 лажици шеќер Подготовка: - Калапот за торта со дијаметар од 24 см обложете го со хартија за печење. - Прво поченете со подготовка на првата кора. Белките со шеќерот изматете ги во густ снег. Потоа во снегот од белки додадете ги мелените кекси и прашокот за пециво и полека измешајте со лажица. Оваа смеса сипете ја во калапот за торта. - Рерната загрејте ја на 200 целзиусови степени и кога ќе ја ставите кората веднаш намалете ја температурата на 150 степени и печете 15-тина минути. Готовата кора извадете ја со калапот и оставете да се излади. Хартијата тргнете ја од кората ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: 300 гр мелени плазма кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 гр) мелени плазма кекси 1/4 лажиче прашок за пециво за филот: 12 жолчки 150 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 2 пудинга со вкус на слатка павлака 600 мл млеко 5 лажици шеќер 250 гр путер или маргарин, на собна температура остатокот од мелените плазма кекси 2 пакетчиња за шлаг крем од ванила 500 мл млеко 4 лажици шеќер Подготовка: – Калапот за торта со дијаметар од 24 см обложете го со хартија за печење. – Прво поченете со подготовка на првата кора. Белките со шеќерот изматете ги во густ снег. Потоа во снегот од белки додадете ги мелените кекси и прашокот за пециво и полека измешајте со лажица. Оваа смеса сипете ја во калапот за торта. – Рерната загрејте ја на 200 целзиусови степени и кога ќе ја ставите кората веднаш намалете ја температурата на 150 степени и печете 15-тина минути. Готовата кора извадете ја со калапот и оставете да се излади. Хартијата тргнете ја од кората ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: 300 гр мелени плазма кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 гр) мелени плазма кекси 1/4 лажиче прашок за пециво за филот: 12 жолчки 150 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 2 пудинга со вкус на слатка павлака 600 мл млеко 5 лажици шеќер 250 гр путер или маргарин, на собна температура остатокот од мелените плазма кекси 2 пакетчиња за шлаг крем од ванила 500 мл млеко 4 лажици шеќер Подготовка: – Калапот за торта со дијаметар од 24 см обложете го со хартија за печење. – Прво поченете со подготовка на првата кора. Белките со шеќерот изматете ги во густ снег. Потоа во снегот од белки додадете ги мелените кекси и прашокот за пециво и полека измешајте со лажица. Оваа смеса сипете ја во калапот за торта. – Рерната загрејте ја на 200 целзиусови степени и кога ќе ја ставите кората веднаш намалете ја температурата на 150 степени и печете 15-тина минути. Готовата кора извадете ја со калапот и оставете да се излади. Хартијата тргнете ја од кората ...
| | веќе видена | слични

Потребно е: 300 гр мелени плазма кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 гр) мелени плазма кекси 1/4 лажиче прашок за пециво за филот: 12 жолчки 150 гр шеќер 100 гр чоколадо за готвење 2 пудинга со вкус на слатка павлака 600 мл млеко 5 лажици шеќер 250 гр путер или маргарин, на собна температура остатокот од мелените плазма кекси 2 пакетчиња за шлаг крем од ванила 500 мл млеко 4 лажици шеќер Подготовка: – Калапот за торта со дијаметар од 24 см обложете го со хартија за печење. – Прво поченете со подготовка на првата кора. Белките со шеќерот изматете ги во густ снег. Потоа во снегот од белки додадете ги мелените кекси и прашокот за пециво и полека измешајте со лажица. Оваа смеса сипете ја во калапот за торта. – Рерната загрејте ја на 200 целзиусови степени и кога ќе ја ставите кората веднаш намалете ја температурата на 150 степени и печете 15-тина минути. Готовата кора извадете ја со калапот и оставете да се излади. Хартијата тргнете ја од кората ...
| | веќе видена | слични

Вкусна и кремаста… Потребно е: 300 г мелени плазма-кекси за една кора (треба да направите три вакви кори): 4 белки 4 лажици шеќер 4 лажици (од тие 300 г) ...
| | веќе видена | слични

Tортата не е торта, ако не е чоколадна. Вo продолжение ви го претставуваме рецептот за најчоколадната торта. Состојки: За кора: – 2 јајца – 2 лажици брашно – 2 лажици шеќер – 2 лажици какао – ½ вреќичка прашак за пециво За фил: – 2 чоколадни пудинга – 400 мл млеко – 400 мл слатка павлака – 150 г. млечна чоколада – 6 лажици шеќер За прелив: – 1 дл слатка павлака – 100 г. млечна чоколада Подготовка: Јајцата и шеќерот изматете ги, додадете брашно измешано со прашок за пециво и на крај лажица какао. Смесата ставете ја во намачкан плех обложен со хартија за печење. Печете во загреана рерна на 200 степени околу 15 минути. Проверите со чепкалка дали кората е печена. Печената кора извадете ја од рерна и кога ќе се олади малку прелијте ја со чоколадно млеко, и оставете ја да се стврдне. Пудингот згответе го со шеќер и млеко на вообичаен начин и оставете го да се олади. Слатката павлака изматете ја и помешајте ја со оладениот пудин и се измиксајте со миксер. 50г чоколадо изрендајте ги и измешајте ги во фил. 100 г. ...
| | веќе видена | слични

Ако трагате по нови и проверени рецепти, ова е вистинското место за вас. Ви донесуваме едноставен рецепт за вкусни монте коцки! 4 јајца 4 лажици брашно 4 лажици топла вода 4 лажици шеќер 2 лажици какао 1 прашок за пециво 100 мл чоколадно млеко за заливање на корите 1 л млеко 6 лажици шеќер 8 лажици густин 200 гр путер 500 мл слатка павлака 200 гр црно чоколадо 200 гр еурокрем Раздвојте ги жолчките од белките, па разматете ги посебно белките со прстофат сол. Во жолчките додајте шеќер па матете пенасто, потоа додајте вода, па брашно и какао со прашок за пециво. Кога сè ќе разматите, додајте ја смесата со разматени белки. Печете на 200 степени околу половина час. Потоа благо изладениот колач залијте го со 100 мл млако чоколадно млеко. За белиот фил, згответе млеко, па додајте шеќер и густин. Кога смесата ќе зоврие и згусне оставете ја да се излади, па потоа додајте путер. За темниот фил, загрејте слатка павлака и таман кога ќе биде спремна да зоврие, тргнете ја од рингла и додајте чоколадо за готвење. Кога ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...