Повеќе вести како оваа (25)


Поголемиот дел од жените денеска немаат толку време за поминување во кујна.А сепак, сакаат добар оброк на масата.Затоа ви нудиме осум предлози за вкусни јадења кои брзо се подготовуваат.Пилешки лазањи1 пакување кори за лазањи кои не се готват, 30 грама пилешко бело месо, 20 мл неутрална павлака, 200 мл кисела павлака, 2 моркови, 200 грама траписта сирење, 100 мл кечап, мешавина од суви зачини, масло.Подготовка:Пилешкото исечете го на коцки, морковот изрендајте го и зачинете по вкус. Зачинетото пилешко и морков динстајте го на масло околу пет минути, а потоа прелијте го со мешавина од павлака и оставете малку да крчка додека не згусне. Важно е огнот да не биде силен. Огноотпорен сад премачкајте со масло и наредете ги лазањите. Преку секоја кора ставете од филот со пилешко и павлака, прелијте со малку кечап, и истата постапка направете ја со сите кори до врвот, па изрендајте трапист. Прекријте ја лазањата со фолија и печете 45 минути на 200 степени. После тоа извадете ја фолијата и печете уште пет минути за да ...
| | веќе видена | слични

Малку поинаков начин на подготовка на боранијата. Во секој случај, превкусен… Потребни состојки: 1 кгр. боранија 1 лажица маст или масло 1 мала лажичка брашно 4 јајца 1/2 литар млеко 2 главици кромид магданос црвен пипер црн пипер сол Начин на подготовка: Исчистете ја боранијата. Ситно сечкан кромид пропржете во зејтин и во него додајте ја боранијата и дејствувајте ја додавајќи по малку вода. Посолете по вкус ставете црн пипер и ситно сечкан магданос. Направете запршка и со неа прелијте ја боранијата. Префрлете ја боранијата во тава подмачкана со масло. Изматете ги јајцата со млекото, посолете малку и ставете ги преку боранијата. Испечете ја во рерна и служете со кисело млеко.
| | веќе видена | слични

На наше големо задоволство имаме нов рецепт за боранија! Сигурно и вие знаете дека боранијата е многу здрава и треба почесто да се најде на трпезите. Најверојатно ја приготвувате како манџа, но вреди да направите промена и да го пробате овој фантастичен рецепт за запечена боранија со јајца. Изобилува со зеленчук, лесно се прави, па ќе биде дел од нашето неделно мени. Идејата ни доаѓа од кујната на Лана која рецептот го објави на нејзиниот блог Kuhinjica Mignone . Ви препорачуваме да го пробате и да ни пишете како ви се допаднало ова главно јадење. Вегетаријански избор, без глутен за целото семејство. Состојки : 500 грама исчистена боранија (свежа или замрзната) 1 главица кромид 1 морков 1 лажица мелен црвен пипер 1 лажица брашно сол и црн пипер по вкус 300 мл млеко 2 јајца. Подготовка: Кромидот и морковот ситно исечкајте ги. Во тенџере на оган ставете малку масло да се загрее. Во загреаното масло додајте ситно сечканите кромид и морков. Пропржете ги додека кромидот омекна. Во тенџерето додајте ја боранијата ...
| | веќе видена | слични

Интересен рецепт за уште еден вкусен оброк без месо. Потребни состојки: 1 кгр. боранија 1 лажица масло 1 мала лажичка брашно 4 јајца 1/2 литар млеко 2 главици кромид магданос црвен пипер црн пипер сол Начин на подготовка: Исчистете ја боранијата. Ситно сечкан кромид пропржете во зејтин и во него додајте ја боранијата и динстајте ја додавајќи по малку вода. Посолете по вкус ставете црн пипер и ситно сечкан магданос. Направете запршка и со неа прелијте ја боранијата. Префрлете ја боранијата во тава подмачкана со масло. Изматете ги јајцата со млекото, посолете малку и ставете ги преку боранијата. Испечете ја во рерна и служете со кисело млеко.
| | веќе видена | слични

Доколку немате идеја што да подготвите за вечера, а притоа очекувате и друштво, најдобро е да изберете намирници кои брзо и лесно се подготвуваат, а поголемиот број од луѓето ги сакаат.Еве неколку предлози за вкусна вечера.Добар апетит!Поховани палачинки со пилешкоПотребно е: 8 палачинки, 250 грама пилешко, една лажица мешавина од сув зачин, 40 грама путер, 1 мускатно оревче, 4-5 кисели краставички, 1 пиперка, сол, бибер, 100 мл кисела павлака, масло за готвење.За поховање: 50 грама брашно, 2 јајца, 80 грама презлиПодготовка: Пилешкото исечете го на коцкички, зачинете го, малку посолете, промешајте, па пропржете го на масло. Кога месото е готово и меко, додајте го изренданото мускатно оревче, ситно сецкани краставички, пиперка и кисела павлака.На секоја палачинка ставете лажица од смесата, преклопете ги двете страни кон средината, а потоа завиткајте. Палачинките извалкајте ги во брашно, потоа во јајце, па во презла и пржете на масло од сите страни додека не добие златножолта боја.Пилешко со тестенини и ...
| | веќе видена | слични

Направете ароматичен оброк на единствен начин… 450 гр смрзната зелена боранија 4 лажици путер 1 помала главица кромид 2 чешниња лук, истолчкани 200 гр шампињони 2 лажици брашно зачин 1 лажичка соја сос 180 мл кисела павлака Загрејте ја рерната на 180 степени. Во поголемо тенџере ставете доста вода да зоврие. Потоа ставете боранија и гответе 3 минути, па веднаш процедете ја и измијте ја под млаз студена вода. Оставете да се исуши. Во поголема тава растопете 2 лажици путер. Ставете сечкан кромид, лук и печурки, па пржете додека кромидот не почне да омекнува. Измешајте брашно и пржете 1 минута. Додајте 60 мл врела вода и лажичка вегета, потоа сос и павлака, па измешајте. Потоа додајте млеко и сирење и мешајте додека сирењето не се растопи. Посолете и побиберете по вкус. Ако ви се чини дека смесата не е доволна густа, гответе уште некоја минуа. На крај ставете боранија, измешајте и ставете во огноотпорен сад. Печете 25 минути. Во меѓувреме, во поголема тава растопете го и останатиот путер и на него пржете ...
| | веќе видена | слични

МУСАКА ОД БОРАНИЈА ПОТРЕБНО Е: 2 пакетчиња боранија, смрзната зачини 2-3 чешниња лук 1 главица кромид 500 г мелено месо 5-6 варени јајца 2 павлаки Боранијата ја обаруваме во вода со зачините и ситно исечкан лук. Штом се свари, се цеди и се остава на страна. Се сече кромидот и се пропржува на малку масло, па потоа се додава месото и се динста заедно со зачините. Јајцата се варат и се лупат. Во подмачкано плехче ставаме половина од боранијата, мачкаме со павлака, го ставаме месото, одозгора ги редиме јајцата исечени на тркалца, па повторно боранијата и на крај - павлака. Се запечува во рерна. САЛАТА ОД БОРАНИЈА 500 г боранија 300 г шери домати 10 зелени маслинки (без семки) 100 г фета сирење 1-2 лажици пињоли 2 чешниња лук половина лимон (сок) 0,5 дл маслиново масло малку босилек (сув) сол Исчистете ја и исечете ја боранијата. Сварете ја во малку солена вода. Во меѓувреме подгответе го дресингот: истолчете го лукот, исцедете го сокот од лимон и додадете го во лукот, сипете го маслиновото масло, малку вода и ...
| | веќе видена | слични

Потребни состојки:– 350 грама маринирани печурки, 1 главица кромид, 250 грама домати пелати, 1/4 целер, 1 морков, 1 дл црно вино, 1 црвена пиперка, 1,5 л супа од зеленчук, прстофат лук во прав, 1 лажица шеќер, масло, мешавина зачини.Подготовка:1. Кромидот и црвената пиперка исчистете ги и исецкајте ги на коцки, а морковот и целерот изрендајте ги на крупно ренде.2. Пелатите сомелете ги во блендер.3. На малку масло пропржете го кромидот, потоа додајте го морковот, целерот и пиперката и нив кратко пропржете ги. Продолжете со динстање додавајќи вода по потреба.4. Кога зеленчукот ќе биде половина издинстан, додајте ги претходно измиените и исцедени маринирани печурки, пелат доматите, црното вино, шеќер и лукот во прав.5. Потоа додадете супа од зеленчук и зачинете по вкус. Поклопете и гответе додека зеленчукот целосно не омекне, а чорбата ја добие посакуваната густина.Повеќе рецепти на hitkujna.com.mk
| | веќе видена | слични

Веруваме дека сите знаеме да направиме вкусна чорбичка или супа од малку зеленчук и месо, а сега ви предлагаме еден симпатичен рецепт за вкусна чорба од тиквички, која лесно и брзо се подготвува дома. Се надеваме ќе ви се допадне! Нашата пријателка Лана , изобилува со одлични и испробани рецепти, нема да се каете ако ја пробате оваа лесна чорба. Состојки: 1 тиквичка со средна големина 1 главица кромид 1 морков 500 мл сок од домати околу 1 литар вода 1-2 чешниња лук неколку гранчиња целер неколку зрна црн пипер 1 лажица брашно 1 лажица ситна црвена пипер сол коцка за супа неколку гранчиња копар. Подготовка: Тиквичката измијте ја, излупете ја и пресечете ја на половина. Исчистете ја од семките, а потоа исечете ја на коцки 1х1 см. Коцкичките гответе ги во солена вода околу 15 минути, додека омекнат. На малку масло пропржете ги ситно сечканиот кромид и морков, па додајте лажица брашно и лажица ситна црвена пипер, која може да биде лута по желба. Потоа додајте го сокот од домати и водата. Додајте ја и коцката за ...
| | веќе видена | слични

- 6 лажици маслиново масло - 2 лажици плус 2 лажички оцет со естрагон - 1 лажица исечкан свеж естрагон - 1/2 лажица свеж сок од лимон - 1/2 лажица сенф „дижон“ - 3 шолји варено пилешко, исечкано на коцки (од купено варено пилешко, со тежина од 1.300 г) - 1/2 шолја орзо (паста во форма на ориз) - 1 шолја преполовени домати „чери“ - парчиња маринирана артичока од тегла, исцедени - 1/2 шолја крупно исечкани маслинки „каламата“, без семки - 1/3 шолја суви рибизли - 1,5 лажица сув копар Соединете ги маслото, оцетот, естрагонот, сокот од лимон и сенф во мал сад и измешајте. Сезонски прелив со сол и бибер по вкус. Пилешкото се става во сад со средна големина. Се меша со преливот. Орзото се вари во голем лонец со зовриена солена вода додека да омекне, но, сепак, да биде доволно цврсто за гризење. Исцедете. Исплакнете под студена вода за да се излади; добро исцедете. Префрлете го орзото во голем сад. Измешајте го останатиот прелив и прелијте. Додадете ги пилешкото, доматите, парчињата артичока, маслинките, рибизлите ...
| | веќе видена | слични

Збогатете ги јадењата со пикантен сос од шампињони. 300 гр свежи шампињони 200 гр кисела павлака 1 морков 1 пашканат 1 главица кромид 2-3 чешниња лук мелен бибер коријандер босилек свеж магдонос ловоров лист сол 2 дл вода 1 лажица густин 1 лажица сенф масло Исечкајте ги морковот и пашканатот на коцки, па испржете ги, додајте сечкан кромид, бибер и коријандер. Кога кромидот ќе добие златно-жолта боја, додајте шампињони сечкани на листови, прелијте со вода и динстајте дваесетина минути. Потоа додајте ги останатите состојки. Разматете густин и гответе уште неколку минути. Послужете со главно јадење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и посно: Печурки со сусам Мусака со печурки Печурки во бел сос
| | веќе видена | слични

Состојки:За тестото: 200 грама брашно, 2 јајца, сол, малку водаЗа филот: 100 грама мелено месо, малку масло, 1 главица кромид, сол, бибер.За сосот: малку масло, 1.5 лажици брашно, 2 чешниња лук, 2 дл млеко, 2 лажици мајонез, сол, бибер.Подготовка:1. Соединете го брашното, јајцата и водата, па замесете тесто и оставете го да стои околу половина час. 2. За тоа време подгответе го филот. Ситно исецкајте го кромидот и испржете го на масло. 3. Додајте мелено месо и посолете го по вкус. По вкус ставете и бибер. Динстајте поклопено на тивок оган околу половина час. 4. После тоа тргнете го капакот и динстајте додека не испари вишокот на течност. 5. Отстоеното тесто развлечете го со сукало, па со чаша извадете кругови. 6. На секој круг ставете по малку од подготвениот фил, па завиткајте во кифла и спојте го на краевите (можете да ги правите во различни облици). 7. Замотаните тортелини една по една ставајте ги во солена вода која врие на средна температура – 10 до 15 минути. 8. Готовите тортелини вадете ги со решетка ...
| | веќе видена | слични

Facebook Twitter Google+ Pinterest Love This Збогатете ги јадењата со пикантен сос од печурки. Состојки: 300 г. свежи печурки 200 г. кисела павлака 1 морков 1 пашкант главица кромид 2-3 чешниња лук мелен бибер коријандер босилек свеж магдонос ловоров лист сол 2 дл вода лажица густин лажица сенф масло Подготовка: Испржете ги на коцки исецканиот морков и пашкантот, потоа додадете кромид, бибер и коријандер. Кога кромидот ќе добие златно-жолтеникава боја, додадете печурки исецкани на листови, прелејте со вода и динстајте 20-ина минути. Потоа додадете ги сите состојки. Изматете густин и гответе уште неколку минути.
| | веќе видена | слични

Состојки: 500 гр кори за лазањи За бешамел сос: – 50 гр путер, 50 гр брашно, 7,5 дл млеко, сол, 1 чешне лук За сосот од домати и моркови: – 1 главица кромид – Маслиново масло – 1 чешне лук – 200 гр дршки од целер – 300 гр домати – 2 моркови – 100 гр кашкавал – 1 лажичка оригано – Бибер Приготвување: За бешамел сосот направете светла запршка од путерот и брашното, додадете го млекото и гответе мешајќи постојано околу 5 минути. Зачинете со сол по желба. За сосот од домати, испржете го кромидот со маслиновото масло. Додадете ги целерот и морковот, а потоа исецканиот лук и динстајте налевајќи вода. Кога се ќе омекне, додадете ги доматите и зачинете. Варете на средна температура уште половина час. Наредете ги лазањите во огноотпорен сад, а на секој ред ставајте бешамел сос, па сос од домати и кашкавал. Печете од 30 до 40 минути на 150 степени. Јадењето може да го декорирате со маслинки.
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 кг. Компири 50 гр. путер 6 ленти сланина 1 лажица брашно 3 дл. бистра супа 100 мл. павлака 1 китка магдонос 1 лажица копар Сол и црн пипер Приготвување: Излупете ги компирите и сварете ги во солена вода, па исцедете ги, почекајте да се изладат и исечете ги на коцки. Во тава на оган загрејте го путерот, испржете ја сланината, па извадете ја од тавата. Во преостанатата маснотија сипете лажица брашно и постојано мешајте за да не загори. Додајте 3 дл. супа и мешајте се додека смесата не се згусне. Тргнете ја тавата од оган, додајте ситно сецкан магдонос и копар, сол и црн пипер, и промешајте, па додајте ја павлаката и повторно промешајте се додека смесата не се соедини. Вратете го тавчето на шпорет и гответе на многу тивок оган без смесата да зоврие. По 10-тина минути додајте ја ситно сецканата сланина и компирите и гответе со постојано мешање уште 5 минути. Послужете додека е топло.
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 кг. компири 50 г путер 6 ленти сланина 1 лажица брашно 3 дл. бистра супа 100 мл. павлака 1 китка магдонос 1 лажица копар Сол и бибер Приготвување: Излупете ги компирите и сварете ги во солена вода, па изцедете ги, почекајте да се изладат и исечете ги на коцки. Во тава на оган загрејте го путерот, испржете ја сланината, па извадете ја од тавата. Во преостанатата маснотија сипете лажица брашно и постојано мешајте за да не загори. Додајте 3 дл. супа и мешајте се додека смесата не се згусне. Тргнете ја тавата од оган, додајте ситно сецкан магдонос и копар, сол и црн пипер, и промешајте, па додајте ја павлаката и повторно промешајте се додека смесата не се соедини. Вратете го тавчето на шпорет и гответе на многу тивок оган без смесата да зоврие. По 10-тина минути додајте ја ситно сецканата сланина и компирите и гответе со постојано мешање уште 5 минути. Послужете додека е топло.
| | веќе видена | слични

Состојки: 1 кг млада боранија 1 главица кромид 3 чешни лук 1 помал корен од целер 1 морков 2 жолчки 2 дл павлака 1 лажица густин 1 китка копар 2 лажици путер мешавина од зачини, бибер Приготвување: 1. Боранијата да се исчисти и да се исече на помали парчиња, кромидот и копарот ситно да се исечкаат, целерот и морковот да се исчистат па да се изрендаат на крупно ренде. 2. На путер да се пропржат кромидот и лукот, а птооа да се додадат боранијата, морковот и целерот, па кратко да се пропржат, а потоа да се динстаат со повремено долевање на вода додека зеленчукот не омекне. 3. Се додава копарот и се зачинува по вкус. Пред крајот, се става малку густин, а потоа се додава и мешавината од павлака и жолчки. Извор: Dobra hrana
| | веќе видена | слични

Покрај добро познатите и омилени салатисо пиперки, домати, кромид и краставици, популарната македонска и шопска салата, ви даваме предлози за уште неколку интересни Салата со боранија и фета-сирење Потребно е: 750 грама боранија, малку сол, 1 лимон, 6 лажици маслиново масло, црн пипер, 1 чешне лук, 100 грама црни маслинки, 200 грама фета-сирење Приготвување: Прво добро исчистете ја боранијата и ставете ја да се исцеди. Потоа се сечка на долги ленти. Варете ја во зовриена солена вода околу пет минути, а потоа добро исцедете ја, полејте ја со ладна вода и повторно оставете ја добро да се исцеди. Во еден голем сад измешајте ги сокот од лимон и маслиновото масло и додајте сол и црн пипер. Добро излупениот лук се меле и потоа се става во сад. Боранијата и маслинките добро се мешаат и се оставаат неколку минути. Сирењето исечете го на ситни коцки и додајте го во истиот сад. Варијанта: Наместо боранија, може да користите и грашок, а наместо фета, некој друг вид сирење, на пример, горгонзола. Брокула со лук ...
| | веќе видена | слични

Одлична комбинација на супа со овчо кисело млеко. Состојки: 300 гр спанаќ 4 јајца 1 лажица брашно 1 лажичка црвена пипер овчо кисело млеко сол масло Начин на подготовка: Обварете го спанаќот, исечкајте го и пропржете го на малку масло. Налијте вода и гответе 15 минути од моментот кога ќе зоврие. Додајте лажица масло измешана со брашно и црвена пипер. Посолете по вкус. На крај, во врелата чорба ставете скршени (неразматени) јајца. Послужете со кисело млеко
| | веќе видена | слични

Денес ви пренесуваме рецепти за преубав, кремаст сос од копар и крокети од компири – комбинација која совршено одговара. 2 полни шолји компир пире 100 гр ситно сирење 200 гр брашно + 50 гр за посипување 1 лажичка сол 1 лажица млеко малку бибер 1 јајце 1/2 кесичка прашок за печиво масло за пржење веза копар 2 дл млеко малку вода сол шеќер 1 лимон 1 чешне лук 1 лажица брашно 5 лажици масло Од сите состојки за крокетите (освен масло), замесете меко тесто и оставете го десетина минути да отстои. Крокетите пржете ги во загреано масло додека не поруменат од двете страни, вадете ги на хартиени салфети да се исцедат од маслото и послужете ги топли. За сосот, прво испржете ситно сечкан лук на масло, додајте лажица брашно и кратко пропржете со мешање. Додајте млеко, исечкан копар, исцеден сок од лимон, сол и шеќер. Крчкајте пет минути со мешање. Кога сосот ќе згусне разредете го со малку вода. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен ...
| | веќе видена | слични

Ова пикантно јадење во исто време ќе ве засити и ќе ве згрее… 2 главици кромид лута пиперка 2 чешниња лук 600 гр јагнешки бут 3 лажици масло 1 л бујон 400 гр Пекабеско замрзната боранија 2 шолји зготвен бел грав 1 лимон сол бибер Кромидот и исчистената лута пиперка исечете ги на тенки кругови, а лукот на листови. Јагнешкото измијте го и исушете го, па исечкајте го на коцки. Дел по дел месото пржете го на врело масло, посолете, побиберете, извадете. На маснотијата од месото испржете ги кромидот, лукот и пиперката, вратете го месото, додајте бујон, поклопете и гответе на тивок оган 35 минути. Исчистете ја боранијата, додајте ја во месото и гответе уште 15 минути. Зготвениот бел грав на крај кратко загрејте го во гулашот. Лимонт измијте го со жешка вода, па со тенок нож излупете ја кората така што ќе добиете ленти. Гулашот по потреба зачинете го со сол и бибер, посипете со ленти лимонова кора и послужете. Добар апетит! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...