Повеќе вести како оваа (25)


Актерите Хавиер Бардем и Шарлот Гејнсборг, вчеравечер го отворија 72-то издание на Канскиот филмски фестивал на кој се очекуваат бројни ѕвезди како Квентин ...
| | веќе видена | слични

Актерите Хавиер Бардем и Шарлот Гејнсборг, вчеравечер го отворија 72-то издание на Канскиот филмски фестивал на кој се очекуваат бројни ѕвезди како Квентин ...
| | веќе видена | слични

Актерите Шарлот Гензбур и Хавиер Бардем го отворија 72. Меѓународен фестивал во Кан, на кој до 25 мај се очекуваат голем број ѕвезди, меѓу кои Квентин ...
| | веќе видена | слични

Започна 72-то издание на Канскиот филмски фестивал. На црвениот тепих се појавија ѕвездите во раскошни креации, меѓу кои и Ел Фенинг, Тилда Свинсон, Џулијан ...
| | веќе видена | слични

Ева Лонгорија (44), ѕвездата на „Очајни домаќинки“ примамува воздишки каде и да се појави. На филмскиот фестивал во Кан таа се појави во прекрасна креација за ...
| | веќе видена | слични

Новиот филм на режисерот Џим Џармуш „Мртвиот не умира“ ќе го отвори годинашниот Кански филмски фестивал. Филмот е комедија, за зомби кои ќе се борат со ...
| | веќе видена | слични

На црвениот тепих на фестивалот во Кан, кој беше отворен во средата, прошетаа многу познати актерски и режисерски имиња Ева Лонгорија На црвениот тепих на фестивалот во Кан, кој беше отворен во средата, прошетаа многу познати актерски и режисерски имиња. Најголемо внимание на церемонијата на отворање, покрај главните актери Бил Мареј, Тилда Свинтон, Брус Вилис и Едвард Нортон, предизвикаа Ева Лонгорија, Фрида Пинто, Дајана Кругер, Лана дел Реј, Алек Болдвин со свршеницата Хилари Томас и Џејн Фонда. Џејн Фонда Алек Болдвин и Хиларија Томас Фан Бинг Бинг Ева Херцигова Лана дел Реј Лана дел Реј Вирџин Ледојен
| | веќе видена | слични

Се појави на црвениот килим во Кан, каде што е во тек филмскиот фестивал и го одезеде здивот на сите присутни. Тоа е Еве Лонгорија, ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“. Сите се загледаа во нејзината тетоважа…
| | веќе видена | слични

САД (АП)- Американската поп-елита блесна на црвениот килим на Американските музички награди во Лос Анџелес. Тоалетите беа сексапилни, со потпис на светските дизајнери. Со изборот на тоалетите се истакна поп-ѕвездата Џенифер Лопез која како домаќинка и водителка на вечерта, смени десет тоалети во разни бои. Гвен Стефани Кендал Џенер Ники Минаж Пола Абдул Селена Гомез Џенифер Лопез
| | веќе видена | слични

Манекенката на црвениот тепих пристигнала многу самоуверено, но потоа работите тргнале во надолна линија. Станува збор за Хеиди Луштаку која присуствувала на ...
| | веќе видена | слични

Канскиот филмски вчера имаше „напнат старт“, откако претседателот на жирито, оскаровецот Алехандро Ињариту ги обвини светските лидери дека владеат со гнев и ...
| | веќе видена | слични

Филмот „Kралството на изгревот на месечината“ на американскиот режисер Вес Андерсон вечерва ќе го отвори 65. по ред Меѓународен филмски фестивал во Kан. Брус Вилис, кој игра шериф во филмот, вечерва ќе биде една од главните ѕвезди на црвениот килим. Играат и Едвард Нортон, Бил Мари, Френсис Мекдорманд, Тилда Свинтон, Харви Kајтел, Џејсон Шварцман. Последното остварување на Андерсон е еден од 23 наслови што ќе се натпреваруваат за главната награда „Златна палма“ до 27 мај. За нив ќе одлучува деветчлено жири вклучувајќи ги актерот Јуан Мекгрегор и дизајнерот Жан-Пол Готје, предводено од италијанскиот актер и режисер Нани Морети. Во Kан ќе бидат прикажани вкупно 53 филма во четири категории. Годинава има дури пет американски филма во трката за „Златната палма“, во кој обично доминираат европски и светски наслови. Дејвид Kроненберг, Михаел Ханеке, Kен Лоуч, заедно со Матео Гароне од Италија, Ли Даниелс и романскиот режисер Kристијан Мунгиу се дел од режисерските имиња на годинашното издание на фестивалот. На ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во Берлин, почна 64-то издание на меѓународниот филмски фестивал во Германија. Како и на секоја една ваква престижна манифестација, на почетокот од отворањето во фокусот секогаш е црвениот килим, на кој зачекорија едни од најпознатите актерски имиња. Оваа година ќе бидат прикажани 409 филмски остварувања, додека за главната награда Златенa мечка, ќе се борат 20 филмови. Програмата беше отворена со филмот „Гранд хотел Будимпешта“ на режисерот Вес Андерсон, германско-британска копродукција во кој играат: Рејф Фајнс, Тилда Свинтон, Бил Мареј.Помалку гламурозен од Кан, помалку популарен од Венеција, но ништо помалку престижен, Берлинале е фестивал за оние што секогаш бараат нешто ново, надвор од константните патеки. Меѓу 400 остварувања стојат големи холивудски продукции, независни филмови и документарци што од вчера па се до 16-ти месецов ќе бидат континуирано проектирани во Берлин, додека 18 од нив ќе имаат светска премиера. Меѓу „лавината“ од изгледи на првата премиера секако продефилираа и креациите ...
| | веќе видена | слични

Што да се облече на црвениот килим на доделувањето на MTV VMA наградите? Се очекува нешто лудо и откачено, а славните ѕвезди не не разочараа. Најголемите поп ѕвезди на денешницата се собраа во Лос Анџелес да ги извадат максимумот од себе, бнез разлика дали станува збор за настапи или црвениот килим. Лејди Гага секогаш мора да е посебна, додека на бина беше сосема гола, на црвениот килим носеше малку по затворен црн фустан со длабоко деколте и темна долга коса. Секси шлиц си дозволи Кети Пери која беше во склад со новиот хит „Roar“, облечена во леопард комбинација со длабок шлиц кои ги истакнува нејзините нозе. Во неверојатно секси издание се појавија и Селена Гомез и Тејлор Свифт. Селена во секси чипкаст фустан со шлиц, додека Тејлор во црв фустан ја покажа својата неверојатна линија и длабокото деколте. Рита Ора исто така со длабок шлиц ги истакна своите затегнати нозе.
| | веќе видена | слични

Венецуелскиот режисер Лоренсо Вигас , со својот филм „Од далеку“, ја освои наградата „Златен лав“ за најдобро остварување на 72. Венециски филмски фестивал. Вигас наградата и ја посвети на својата земја, која минува низ период на политичка и економска нестабилност. Наградата за најдобра режија ја освои, исто така, јужноамерикански режисер, Аргентинецот Пабло Траперо за трилерот „Клан“. Наградата на жирито ја освои американскиот тандем Чарли Кауфман и Дјук Џонсон за анимираниот филм „Аномализа“. За најдобра актерка на Фестивалот е прогласена Италијанката Валерија Голино за улогата во семејната драма „За твоја љубов“, а за најдобар актер е прогласен Французинот Фабрис Лукини за улогата во филмот „Хермелин“. Најстариот филмски фестивал во светот траеше 11 дена во кои на црвениот килим прошетаа голем број филмски ѕвезди меѓу кои, Цејк Гиленхалд , Кристен Стјуарт , Тилда Свинтон и Џони Деп .
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...