Повеќе вести како оваа (25)


Панонската низина ни дала едно навистина вкусно и ароматично јадење. Станува збор за гулаш, или во оригинал gulyas-hus . Од многуте варијанти на овој специјалитет, денес ви предлагаме подготовка на гулаш во рерна. СОСТОЈКИ 100 гр сува сланина 600 гр јунешко месо 150 гр кромид 400 гр пиперки 600 гр компири 100 мл бело вино за маринада 5 големи лажици масло 1 мала лажица ким сол и бибер 1 мала лажица црвен пипер 1-2 мали лути пиперки 3 чешниња лук кора од лимон 1 лажица Вегета ПОДГОТОВКА Исечете го месото на коцкички и подгответе ја маринадата. Измешајте го маслото, згмечениот лук, исчеканиот ким (кој претходно малку сте го навлажниле), изренданата кора од лимон, мелениот црвен пипер, исечкана лута пиперка, малку сол и вегета. Вака подготвената маринада се меша со месото и се остава да отстои барем еден час. Доколку имате услови, најдобро е да се остави да отстои преку цела ноќ. Исечкајте го кромидот на тенки тркалца, пиперките на поголеми парченца и излупениот компир на ...
| | веќе видена | слични

Гулашот е едно од култните јадења на унгарската кујна. Ова е оригиналниот рецепт на сточарите од панонските пустари и се смета од оние, понеобичните варијанти на гулашот Потребни состојки: 600 г јунешко месо/ 100 г сушена сланина/ 150 г кромид/ 600 г компири/ 400 г свежи пиперки/ 100 мл бело вино Состојки за маринирање: 5 лажици масло/ 1 лажичка ким/ сол/ 1 лажичка мелен црвен пипер/ 1- 2 лути пиперчиња/ 3 чешниња лук/ лимонова корка/ 1 лажица зачинал. Подготовка: Месото се сече на коцки, а потоа се подготвува маринадата. Измешајте ги зејтинот, згмечениот лук, исечканиот ким (претходно намокрен) изренданата корка лимон, мелената пиперка и сечканата лута пиперка, малку сол и зачинал. Вака приготвената смеса за маринирање се меша со месото и се остава да отстои најмалку еден час, а може и цела ноќ. Исечете го кромидот на тенки листови, пиперките на поголеми парчиња, а излупениот компир на кругчиња. Дното од огноотпорниот сад или плех обложете го со плошки сланина, на сланината распоредете дел од ...
| | веќе видена | слични

Исклучителен изглед и извонреден вкус – идеално јадење за прилика кога треба да ја покажете кулинарската уметност. 2 парчиња свинско филе (по 500 гр) 300 гр спанаќ 50 гр чадена сланина Пекабеско 1 чешне лук 1 главица кромид 2 пиперки (црвена и жолта) 50 гр рендано сирење сол бибер мускатно оревче 2 лажици масло 250 мл суво бело вино 4 поголеми моркови Спанаќот измијте го и сварете го. Испржете 50 гр сланина исечкана на коцки, па на таа маст продинстајте пиперка, кромид и лук (ситно сечкан). Додајте спанаќ и сè заедно кратко динстајте. Ставете сирење, посолете, побиберете и додајте мускатно оревче. Месото измијте го, исушете го и исечете го така да добие џеб. Посолете го од внатре и од надвор и наполнете го со смесата од спанаќ. Рерната загрејте ја на 180 степени. На масло пропржете го месото од двете страни, прелијте го со вино и ставете го во рерна. Околу месото наредете моркови исечени на дебели кругови. Печете околу 20 минути. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен ...
| | веќе видена | слични

Со оваа тетовска тава оди чаша квалитетно црвено вино, кое совршено ќе ја избалансира оваа количина различно месо. 400 гр свинска кременадла 6 зелени свежи пиперки 2 црвени пиперки 250 гр јунешко месо рамстек 1 домат 200 гр мешано мелено месо 1 главица кромид 200 гр јагнешка црна џигерица 4 чешниња лук 200 мл павлака 1 јајце магдонос листови целер 1 пилешка коцка за супа 1 говедска коцка за супа 1 лажичка мешавина од зачини масло сол мелен црн бибер На скара испечете го свинското и јунешкото месо, јунешката џигерица и посолени топчиња од мелено месо. На загреано масло пропржете ситно сечкан кромид. Кога ќе омекне, додајте парчиња пиперки, домат, сечкан лук, магдонос, целер, зачинете и додајте го испрженото месо. Посолете, побиберете и налијте ја претходно зготвената супа. Содржината ставете ја во земјен сад. Печете 1 час на 200 степени. Измешајте жолчка и павлака, па додајте ги во земјениот сад. Вратете во рерна и печете уште 15 минути. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави ...
| | веќе видена | слични

Пикантно лут намаз со необична состојка – ореви. 800 гр големи црвени пиперки 1 лута пиперка феферони 2 чешниња лук сок од половина лимон 50 гр ореви прстофат мелен ким 1/2 лажичка сол 50 мл маслиново масло 30 гр презла Пиперките добро измијте ги, избришете ги и ставете ги на решетка во рерна која сте ја загреале на 200 степени. Печете 50 минути со повремено превртување. Печените пиперки излупете ги и исчистете ги од семки. Иситнете ги исчистените пиперки, лутата пиперка, лукот, додајте сок од лимон, ким и претходно благо пропечени ореви. Кога смесата ќе стане глатка додајте сол, маслиново масло и презла, уште малку измешајте и намазот е готов. Поврзани вести на Готви.мк Брзи роденденски сендвичи ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот Похован кашкавал Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки
| | веќе видена | слични

Подгответе вкусно јадење од туна… 500 гр Тимко туна 2 црвени пиперки 2 зелени пиперки 3 домати 6 компири 2 главици кромид 2 чешниња лук 2 лажици маслиново масло 100 мл бело вино 200 мл бујон 1 лажичка сечкана мајчина душица сол бибер Туната исечкајте ја на коцки, пиперките на ленти, доматите на коцки, а компирите на парчиња. Кромидот и лукот ситно исечкајте ги. Во широка тава загрејте масло, мешајќи пржете ги пиперките, кромидот и лукот. Добро посолете и побиберете, налијте вино и бујон, додајте домати, компири и мајчина душица, поклопете и гответе на слаб оган околу 20 минути. Пред крај додајте туна. По потреба уште зачинете и украсете со мајчина душица. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство
| | веќе видена | слични

Вкусно јадење од рерна, се спрема лесно и брзо! 500 гр пилешко месо 1 зелена пиперка 1 црвена пиперка 200 гр шампињони 2 домати, изрендани 2 чешниња лук 100 гр сланина 4 кисели краставички 1 главица црвен кромид 1 главица кромид 1 шолја црвено вино пилешки бујон 150 мл павлака за готвење сол Пропржете го пилешкото месо и извадете го во плех. Во истата маст ставете пиперки и сланина. Штом омекнат, додајте и печурки. Кога водата ќе испари, ставете кромид, исечкан на полумесечини. По неколку минути додајте домат со лук, вино и кисели краставички. Додајте една шолја вода, ставете зачини и префрлете во плехот со месото. Печете на 180 степени 50 минути. Потоа додајте павлака и оставете уште 20 минути во рерна. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула
| | веќе видена | слични

За овој вторник се решивме да подготвиме екстра вкусен свински гулаш и неодоливо слатки зашеќерени бадеми. За свинскиот гулаш потребно ви е: 600 гр свинско месо без коска 200 гр кромид 1 лажица суви зачини 4 лажици масло 1лажица црвен пипер во прав 1 лута пиперка 3-4 парчиња суви сливи без семка 10 гр суви печурки ½ лажица сув мајоран 500 гр компир 3 лажици густин 50 мл вино 1 лажица исечкан магдонос Подготовка: На масло пропржете го исечканиот кромид, потоа додајте го месото исечкано на коцки, сувите зачини и кратко пржете. Потоа садот со месотот тргнете го од огнот, додадете црвен пипер и околу 200 мл вода. Вратете го садот на оган и гответе на средна температура околу 20 минути. Потоа додајте лута пиперка, суви сливи исечкани на коцки, сувите печурки, магдоносот и компирот исто така исечкан на коцки. Додајте доволно вода за да покрие се’ во длабок лонец и гответе уште 25 минути. Пред крајот додадете густин претходно разматен во малку вода и вино. Додајте уште малку вода и варете уште пет минути. ...
| | веќе видена | слични

За овој вторник се решивме да подготвиме екстра вкусен свински гулаш и неодоливо слатки зашеќерени бадеми. За свинскиот гулаш потребно ви е: 600 гр свинско месо без коска 200 гр кромид 1 лажица суви зачини 4 лажици масло 1лажица црвен пипер во прав 1 лута пиперка 3-4 парчиња суви сливи без семка 10 гр суви печурки ½ лажица сув мајоран 500 гр компир 3 лажици густин 50 мл вино 1 лажица исечкан магдонос Подготовка: На масло пропржете го исечканиот кромид, потоа додајте го месото исечкано на коцки, сувите зачини и кратко пржете. Потоа садот со месотот тргнете го од огнот, додадете црвен пипер и околу 200 мл вода. Вратете го садот на оган и гответе на средна температура околу 20 минути. Потоа додајте лута пиперка, суви сливи исечкани на коцки, сувите печурки, магдоносот и компирот исто така исечкан на коцки. Додајте доволно вода за да покрие се’ во длабок лонец и гответе уште 25 минути. Пред крајот додадете густин претходно разматен во малку вода и вино. Додајте уште малку вода и варете уште пет минути. ...
| | веќе видена | слични

Гулаш кој ќе ви се допадне. Рецептот е посен и е погоден за вегани, евтин е и обилен. 500 гр соја парчиња 4 големи главици кромид 5-6 чешниња лук 2 пиперки 2 ...
| | веќе видена | слични

Сочно пилешко печено во млеко – брзо и вкусно јадење! 400 гр пилешко бело месо 100 мл бело вино или пилешки бујон 200 мл млеко 2 лажици брашно 1 главица кромид 1 лажица сечкан магдонос 1 чешне лук сол бибер Исечете ги пилешките гради да бидат со еднаква дебелина. Посолете и побиберете по вкус, па извалкајте го пилешкото во брашно. Загрејте масло и пропржете ситно сечкан кромид. Додајте месо и печете додека не порумени. Во тавата додајте бело вино или пилешки бујон и претходно разматено брашно и млеко. Мешајте за сосот да не се залепи за дното. Кога сосот ќе ја добие саканата густина додајте ситно сечкан магдонос и лук. Сервирајте топло со салата по желба. Добар апетит! Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука
| | веќе видена | слични

Нема ништо повкусно од домашна чорба… 500 гр пилешко бело месо 1,5 л пилешки бујон 150 гр моркови 150 гр пашканат 100 гр кромид 100 мл масло 80 гр домат брашно сол бибер пипер Испржете го ситно сечканиот кромид, морковите и пашканатот исечкани на коцки, посолете и налијте пилешки бујон. Гответе 15 минути, па додајте пилешко месо исечкано на коцки. Продолжете со готвење уште половина час. Направете запршка од брашно и зачински пиперки па ставете во чорбата пред крај, потоа ставете домат исечкан на коцки и послужете. Добар апетит! Поврзани рецепти на Gotvi.mk : Брз рецепт за чипс во рерна – Неодолив вкус за секоја прилика Пица со кулен, сланина и феферонки – Новиот омилен пикантен деликатес Детски роденден? Еве брз и вкусен рецепт за мини пици ВИДЕО: Пица која се прави во филџан за неколку минути Вистински пица деликатес Ултра брзи пица мафини Вегетаријанска пица Пица а ла Бица
| | веќе видена | слични

За да ги скратите мислите и грижите околу ручекот кој секој ден мора да биде брз, а вкусен, ви нудиме мала помош. Ваше е само добро да се снабдите со намирници и да одвоите половина час во кујната. Еве во какви специјалитети можете да уживате оваа недела: Пилешко во зеленчук Состојки: 200g шпагети 400g пилешки гради 3 лажици вино ½ лажица ѓумбир во прав 1 лажица суви зачини по желба 3 лажици соја сос Масло 150g пченка 100g црвена пиперка 100g кромид 100g морков 1 лажица цветен мед Подготовка: Додека шпагетите се варат, пилешкото месо исечкајте го на коцки. Зеленчукот измијте го, излупете го и исечкајте го на тенки ленти. Пченката сварете ја или купете веќе сварена, конзервирана. Месото испржете го во тефлонска тава на загреано масло и тргнете го на страна. Во истото масло пропржете го и зеленчукот. Кога ќе омекне зеленчукот, вратете го месото и измешајте ги сварените шпагети заедно во тавата. На крај додајте го виното и зачините, промешајте го и медот и оставете уште 10тина минути на тивок оган. Шпагетите со ...
| | веќе видена | слични

Единствено, месо по стар рецепт, со нов вкус! 300 гр јунешко месо 2 моркови 2 главици кромид 3 чешниња лук ловоров лист мелен бибиер 1 лажичка пипер сол рузмарин мајчина душица 1 лист целер магдонос сенф 100 мл бело вино 1 свежа пиперка масло Ситно исечкајте го кромидот и пропржете го на масло, додајте сечкан моркови, па пропржете. Потоа додајте ловоров лист и месо, ставете малку вода. Исечкајте рузмарин и мајчина душица, па додајте зелена пиперка. Динстајте околу еден час месото да омекне. Додајте вино и оставете да врие 5-6 минути. Во чинија додајте брашно, малку сенф, пипер, бибер, сечкан магдонос и лист целер, како и издробен лук. Разматете со малку вода и додајте ја смесата во месото. Оставете неколку минути да врие. На крај додајте зачин и сол. Послужете со варен ориз, компир пире или тестенини… Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да ...
| | веќе видена | слични

После овој рецепт сигурни сме дека поретко ќе ја правите стандардната мусака со компири. Состојки: 500 гр мелено месо половина векна бајат леб 4 јајца 100 мл мелко 1 главица кромид 200 гр кашкавал 1 лажица мешавина од зачини масло сол мелен црн бибер Начин на подготовка: Во тава со загреано масло пржете ситно сечкан кромид. Додајте мелено месо, посолете и побиберете. Во намастен керамички сад редете парчиња леб. Преостанатите парчиња исечете ги редете ги во садот, така што целото дно ќе биде прекриено со леб. Нанесете смеса од мелено месо, па наредете го останатиот леб. Скршете јајца, додајте лажица мешавина од зачини и разматете. Додајте млеко и со ова прелијте ги парчињата леб, па испечете. Топлата мусака исечете ја на парчиња и сервирајте. Добар апетит!
| | веќе видена | слични

Пилешка капама е интересно јадење од бело месо и спанаќ. Послужете со павлака или кисело млеко… 600 гр пилешки гради 1 кг спанаќ 2 лажици мешавина од зачини 1 главица кромид 1 лажица црвена пипер масло сол мелен црн бибер Пилешките гради исечкајте ги на коцки, посолете ги, зачинете ги со мешавина од зачини, побиберете и пржете ги на тава во која претходно сте загреале масло. Во тавата налијте 100 мл вода. Главицата кромид исечкајте ја и додајте ја во тавата. Уште еднаш зачинете со мешавина од зачини, додајте црвена пипер и налијте уште 100 мл вода. Со масло пропрскајте керамички сад и ставете половина од претходно измиените листови спанаќ. Нанесете половина од содржината од тавата, па преку ставете ги останатите листови спанаќ, па останатата содржина од тавата. Поклопете го керамичкиот сад и ставете го во рерна. Печете 60 минути на 220 степени. Извадете го садот од рерна и послужете го јадењето на чинии за сервирање со павлака или кисело млеко. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите ...
| | веќе видена | слични

Овие рецепти се доказ дека и посната храна може да биде вкусна и со нив сигурно ќе ја збогатите бадниковата трпеза. ЗАПЕЧЕНА ПОСНА САРМА Потребни состојки: 20 листа кисела зелка, 2 поголеми страка праз, 3 чешниња лук, 300 грами семе од сончоглед, 200 грама ориз, 2 моркови, сушен магданос, бибер, сол, црвен пипер, 200 мл масло Приготвување: Семето од сончоглед и пиперките потопете ги во топла вода и оставете ги да отстојат петнаесетина минути. Исчистете го празот, исечкајте го ситно и пропржете го, а потоа додадете ги претходно исцедените пиперки и сончогледот, како и оризот. Додајте исечкан лук, изрендан морков и зачини по вкус. Измешајте убаво и оставете да се олади. Потоа од смесата ставајте на листовите зелка и виткајте сарми. Наредете ги во сад за печење, прелијте со запршка од црвена пиперка и масло и печете поклопено околу два часа. ПИПЕРКИ ПОЛНЕТИ СО РИБЈО МЕСО Според рецепт од светогорските манастири Полнети пиперки не се прават често на Хиландар, бидејќи обично има многу гости, а подготовката бара ...
| | веќе видена | слични

Прелијте ги сочните плескавици со сос од пиво и уживајте во фантастичниот вкус… 2 главици кромид 1 чешне лук 1/2 лута пиперка магдонос 500 гр мелено јунешко месо 1 јајце 2 лажици презла сол бибер 2 лажици масло 2 сечкани главици црвен кромид 100 мл темно пиво 150 мл јунешка супа (од коцка) Исечкајте ги кромидот и лукот. Исечкајте ја пиперката ситно. Магдоносот исто така исечкајте го. Измешајте го месото со сечканиот кромид и лук, магдонос и пиперка, потоа додајте јајце, презла, сол и бибер. Од масата со навлажнети раце направете плескавици. Загрејте масло во тава и испржете ги плескавиците од двете страни. Извадете ги пржените плескавици и оставете ги на топло. Црвениот кромид ситно исечкајте го и пропржете го на маснотијата од пржените плескавици, прелијте со пиво и супа. Гответе на средна температура, посолете и побиберете. Сервирајте ги плескавиците прелиени со сосот од пиво. Како прилог послужете компир пире и динстан зеленчук. Добар апетит! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk : Фантазија рецепт: Крањска ...
| | веќе видена | слични

Подгответе го овој селски гулаш и израдувајте ги домашните со прекрасниот вкус. Овој гулаш е одличен! 700 гр кисела зелка 1 лажица кисела павлака 100 мл бело вино 1 лажица путер 3 главици кромид 200 мл бистра супа лута пиперка слатка пиперка ловоров лист бибер 4 чешниња лук или 1 лажичка лук во прав 1/2 кг свинско месо (може и телешко) сечкано суво месо и сланина (по желба) На путер испржете кромид, па додајте сувомеснато месо, па потоа месо исечено на коцки, додајте малку вино и продинстајте. Потоа додајте пиперка, бибер и сечкана кисела зелка, сè измешајте и динстајте додавајќи вино, а потоа супа. Кога месото ќе биде меко додајте лук и на крај павлака. Тргнете го садот од оган. Послужете со компир пире. На здравје! Повеќе поврзани рецепти на Готви.мк Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири Направете домашен песто сос со тестенини Совет: Не ја фрлајте, искористете ја ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...