Повеќе вести како оваа (25)

Време е за млади компирчиња. Уживајте во нивниот неодолив вкус. 700 гр млади компири 2 јајца 2-3 лажици брашно зачин сол гранули лук масло сусам Компирите ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако имате малку време а сакате да подготвите нешто вкусно, ви нудиме нов и невообичаен начин за правење палачинки, палачинки од тепсија. 300 гр брашно 2 јајца 600 мл млеко кора од лимон масло сол Рецептот на каналот на Бабина кујна погледнете го во наредното видео: Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

Вкусни, меки како душа и со преубава миризба. Со малку состојки направете купус кифлички. 0,5 дл млеко 1 маргарин 1,5 дл масло 1 лажиче шеќер 3 жолчки брашно 1 жолчка за премачкување масло и сусам за одозгора Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата
| | веќе видена | слични

Направете посен подварок каков што не сте јаделе до сега. На каналот на Бабина кујна е прикажана подготовката на вкусниот ручек. 1 кг кисела зелка 1 главица кромид 1 сува пиперка 4 компири зачини рузмарин сусам ким бибер црвен пипер масло Вегета 5 лука ловоров лист Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

Нема да верувате но ова постои и многу е вкусно! Направете желе јајца за Велигден.Ви требаат само неколку намирници, а постапката за овој деликатес е прикажана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко
| | веќе видена | слични

Необично, вкусно, за прави гурмани. Направете поховани пиперки полнети со сирење. 7-8 пиперки 150 гр салама 2 јајца презла брашно Сол сирење масло Повеќе на Готви.мк: Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките
| | веќе видена | слични

Направете совршен велигденски колач. 1 коцка квасец 300 мл млеко 6 лажици шеќер ½ лажички сол 50 мл масло кора од лимон 2 јајца 800 гр брашно 1 јајце за премачкување 1 парче маргарин Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека
| | веќе видена | слични

Баба секогаш знае најдобро. Направете највкусна гибаница која е и крцкаво и меко и вкусно задоволство во едно.На каналот на Бабина кујна е прикажано се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека
| | веќе видена | слични

Направете посни кифлички кои ќе ви останат долго во сеќавање. 200 мл пиво 150 мл масло 600 гр брашно 1 пециво 1 ванилаФИЛ 400 гр шеќер 1 ванила 200 гр ореви џем Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

Подгответе вкусно јадење – запечени ружи од палачинки полнети со месо! 10-12 палачинки 1 главица кромид 400 гр мелено месо масло сол магдонос бибер Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко
| | веќе видена | слични

Ако имате болки во кичмата, тогаш овој природен лек ќе ви помогне. 10 чешниња лук масло крпа Лукот се пржи во малку масло, па се става на болното место со крпа околу три часа. Терапијата правете ја неколку дена. Повеќе на Готви.мк: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

Со цел да го скратите времето кое го поминувате лупејќи компири, ви препорачуваме едноставен трик. Исечете ги компирите по цела должина, но така што само ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Направете појадок или мезе за буквално две минути. Ова е супер и за изненадни гости. 2 јајца 1 шолја јогурт 2 шолји брашно ½ шолји масло ½ прашок за пециво ½ лажички сол 300 гр сирење Се се мати со шица во сад, се сипува во сад и се пече на 200 степени 15 минути. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

На каналот на Бабина кујна на Јутјуб се појави видео за подготовка на колач со јаболка, гриз и ореви.Погледнете ја подготовката за овој супер вкусен десерт. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи
| | веќе видена | слични

Вкусно, чоколадно, совршено. Направете торта “чоко-моко”. Превкусно е, а и веднаш се јаде.Ова е се што ви треба: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко
| | веќе видена | слични

Направете вкусно пилешко месо со овошје. Портокалот ќе го надополни вкусот, а сите ќе бидат задоволни. Иако на прв поглед звучи чудно, сепак, во кујната е дозволено мешање на сите состојки. Ќе се изненадите. 1 кг пиле 1 портокал 1 јајце бибер и сол вино мед 2 чешниња лук маргарин чили пиперче 1/2 шолјa брашно Подготовката погледнете ја во видеото: Повеќе вести на Готви.мк: Со неколкудневен природен третман повторно до убави и нежни лакти Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките Чини само 1 денар ...
| | веќе видена | слични

За денешното мени направете супер деликатес со совршен сос. 3 компири 2 лажици маслиново масло 2 лажички биберСОС 2 лажици маслиново масло 1 кромид 1 праз 1 шолја јогурт Лук во прав ½ лажички сол ½ лажички бибер Се загрева рерната на 230 степени и се ставаат компирите исечени на кругови, па се става маслиново масло и зачините. Се пече 25 минути додека компирот не добие боја. Сосот се прави така што се загрева маслото па се додава сецканиот кромид и потоа се меша. По 10 минути динстање се меша јогуртот со лукот во прав, празот, зачините. Се добро се меша да се соедини. Се сервира со компирот. Повеќе на Готви.мк: Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО) Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од ...
| | веќе видена | слични

Со овој трик за фарбање јајца ќе ги воодушевите сите, задолжително погледнете! Со оваа супер едноставна метода за фарбање јајца, освен што ќе се забавувате, ќе имате и најдобра велигденска декорација. На вас е да ја изразите својата единствена креативност, а она што ќе ви биде потребно од материјали е боја и ластичиња за коса. Згответе јајца, а потоа обмотајте ги со ластичиња во различни правци. Користете до 10 ластичиња. Потопете ги јајцата во саканата боја и по некое време тргнете ги ластичињата. Деталните инструкции погледнете ги во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко
| | веќе видена | слични

Лесно, евтино и без хемиски бои. Секое јајце изгледа како отсликано! околу 20 варени јајца 1 белка разматена салфети со разни шари мало парче сунѓер или мека четка за ликовно Варените јајца оставете ги да се изладат. Од салфетите раздвојте го само првиот дел и исечете ги мотивите кои сакате да ги залепите. На јајце ставете мотив и благо истапкајте со сунѓер за да се прилепи за лушпата. Оставете да се исуши. За повеќе детали погледнете го видеото на „Шерпица“: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко
| | веќе видена | слични

Направете си сами течност за испирање на устата со кокосово масло. Земете една лажица кокосово масло и држете ја во устата 20 минути, па вака убаво ќе се ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...