Повеќе вести како оваа (25)

Уживајте во ова вкусно јадење… 600-700 гр пилешки гради 250 гр буковки 2 главици кромид 2 чешниња лук 200 мл неутрална павлака 100 мл масло 1 лажица сув зачин ...
сите 102 | | | веќе видена

Едно од најдобрите јадења… 800 гр свинско месо малку рузмарин 1 чешне лук бибер 2 лажици маслиново масло морска сол 1 главица кромид 2 лажици путер 250 гр шампињони 200 мл неутрална павлака сол Месото измијте го и исечете го на 12 медаљони. Исечкајте лук и протријте го месото со него. Потоа месото посипете го со бибер, премачкајте го со масло и на секое парче ставете малку рузмарин. Ставете во фрижидер на 60 минути. Медаљоните пржете ги на тефлонска тава 2-3 минути од секоја страна, извадете ги на алу-фолија и свиткајте. Исечкајте кромид и пропржете го на путер. Исечкајте печурки и додајте ги во кромидот. Додајте павлака, посолете и побиберете. Сервирајте ги медаљоните со сос од печурки и пире од компири. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула
| | веќе видена | слични

Овој рецепт се подготвува со едноставни намирници кои веќе ги имате во кујна… 500 гр бело пилешко месо 100 гр кикирики неколку суви чили пиперчиња 2 парчиња млад кромид парче ѓумбир 3 чешниња лук 2 лажици масло 1 дл вино сол 2 лажици оцет малку соја сос по желба прстофат шеќер 1 лажица скробно брашно Исечкајте го пилешкото на коцки, измешајте вино, скроб, сол и маринирајте го пилешкото 30 минути. Во врела вода згответе кикирики околу 10 минути, за полесно да ги отстраните лушпите. Кромидот и лукот исечкајте ги. Кратко пропржете кикирики на многу малку масло, исцедете ја маснотијата, исушете ги кикириките и ставете ги на хартиена салфета да се изладат. Остатокот од маслото ставете го во длабока тава, загрејте на јак оган и додајте го пилешкото и лукот. Пржете додека не стане благо кафеаво. Малку масло оставете во тавата и на него кратко (30 секунди) пропржете ги чили пиперчињата. Додајте го остатокот од скробот и кромидот, па измешајте со кикирики и пилешко. Послужете топло со варен ориз. Добар апетит! ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе го пробате ова јадење, сигурни сме дека често ќе го правите… 100 гр сланина 1 кг јунешко месо 300 гр шампињони 2 главици кромид 4 чешниња лук 400 мл пиво 50 гр доматно пире 3 моркови 1 помал целер 500 мл пилешки бујон сол бибер На умерена температура пропржете ги сланината, ситно сечканиот лук и кромидот. Додајте говедско исечкано на коцки, малку пропржете. Додајте пиво, лесно измешајте. Додајте исечкани моркови, целер, доматно пире и исечкани шампињони. Прелијте со пилешки бујон и нека крчка додека не згусне без брашно и запршка. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки
| | веќе видена | слични

Пилешкото месо одлично се комбинира со сè! Ова јадење ќе го засакате бидејќи брзо се спема и е многу вкусно. 400 гр пилешко бело месо 200 гр свеж спанаќ 1 главица кромид 2 чешниња лук 2 лажици брашно 100 мл млеко 200 мл неутрална павлака за готвење сол 1 шолја ориз за прилог Исчистете и ситно исечкајте главица кромид. Благо пропржете ја на тава со многу малку масло. Кога ќе застакли, додајте пилешко бело месо исечкано на коцки. Посолете и пржете околу 5 минути. Потоа во месото додајте измиени и грубо иситнете листови спанаќ. Поклопете ја тавата за листовите спанаќ да се попарат. Кога сè благо ќе се издинста, додајте брашно и добро измешајте. Потоа налијте млеко и неутрална павлака за готвење и крчкајте уште неколку минути додека убаво не згусне. За прилог згответе ориз во солена вода. Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо
| | веќе видена | слични

Спој на традиционалните и модерните вкусови на вашата маса… 1 пиле (околу 2.5 кг) 300 гр шампињони 150 гр врган сушени смокви 1 лажица маслиново масло 4 праза 1 јаболко сол, бибер 0.33 л пиво За полнењето на пилето исечкајте праз и суви смокви на ситни парчиња. Јаболкото и шампињоните исечкајте ги на листови. На маслиново масло пропржете праз, па додајте шампињони, врган, јаболко и на крај смокви. Динстајте неколку минути сè заедно, а потоа додајте малку коњак и сè фламбирајте. Зачинете го пилето одвнатре и однадвор со маслиново масло, бибер и сол. Пивото ставете го во мала тегла, затворете ја и на капачето со нож направете мали дупчиња. Пилето наполнете го со претходно подготвеното полнење, а ставете ја и теглата. Затворете го пилето со чепкалки. Загрејте ја рерната на 200 степени. Печете го пилето час и 20 минути. На секои десетина минути протресувајте го плехот за да се разлее пивото во внатрешноста на пилето. Прочитајте поврзани Gotvi.mk рецепти: Маринирани пилешки ражниќи ВИДЕО: Неверојатно добар рецепт ...
| | веќе видена | слични

Рецепт за највкусните лесковачки уштипци… 500 гр мешано мелено месо 50 гр сланина 100 гр кашкавал 2 чешниња лук 1 лута пиперка сол бибер Меленото месо добро ...
| | веќе видена | слични

За следниот ручек ви предлагаме вкусни тестенини со печурки буковки. 400 гр буковки 1 главица кромид 100 гр сланина Пекабеско 150 мл павлака за готвење 50 мл ...
| | веќе видена | слични

Вкусно јадење од рерна, се спрема лесно и брзо! 500 гр пилешко месо 1 зелена пиперка 1 црвена пиперка 200 гр шампињони 2 домати, изрендани 2 чешниња лук 100 гр сланина 4 кисели краставички 1 главица црвен кромид 1 главица кромид 1 шолја црвено вино пилешки бујон 150 мл павлака за готвење сол Пропржете го пилешкото месо и извадете го во плех. Во истата маст ставете пиперки и сланина. Штом омекнат, додајте и печурки. Кога водата ќе испари, ставете кромид, исечкан на полумесечини. По неколку минути додајте домат со лук, вино и кисели краставички. Додајте една шолја вода, ставете зачини и префрлете во плехот со месото. Печете на 180 степени 50 минути. Потоа додајте павлака и оставете уште 20 минути во рерна. Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка за на работа Свежа салата со брокула
| | веќе видена | слични

Состојки: 150 гр. пилешки гради 50 гр. ѓумбир 50 гр. буковки младо кромитче црвена пиперка вода за полевање 1 средна главица кромид соја сос 1/2 лажица кафеав шеќер бибер и сол по вкус масло за готвење 100 гр. кинеска мешавина на зеленчук Приготвување: Исчистете го ѓумбирот и исечкајте го пилешкото месо на мали парчиња. Буковките, пиперката и младото кромитче исечкајте ги на ленти, а стариот кромид на ситни парчиња. Во загреана тава додадете малку масло, а потоа ставете го пилешкото за да се пропржи и посолете. Додадете ги кромидот, кинескиот микс на зеленчук, пиперката, ренданиот ѓумбир и буковките. Зачинете со сол, бибер и соја сос по вкус, и додадете го кафеавиот шеќер. Оставете на тивок оган да се издинста. На крај додадете го младото кромитче.
| | веќе видена | слични

Состојки 150 гр. пилешки гради 50 гр. ѓумбир 50 гр. буковки младо кромитче црвена пиперка вода за полевање 1 средна главица кромид соја сос 1/2 лажица кафеав шеќер бибер и сол по вкус масло за готвење 100 гр. кинеска мешавина на зеленчук Начин на подготовка Исчистете го ѓумбирот и исечкајте го пилешкото месо на мали парчиња. Буковките, пиперката и младото кромитче исечкајте ги на ленти, а стариот кромид на ситни парчиња. Во загреана тава додадете малку масло, а потоа ставете го пилешкото за да се пропржи и посолете. Додадете ги кромидот, кинескиот микс на зеленчук, пиперката, ренданиот ѓумбир и буковките. Зачинете со сол, бибер и соја сос по вкус, и додадете го кафеавиот шеќер. Оставете на тивок оган да се издинста. На крај додадете го младото кромитче.
| | веќе видена | слични

Збогатете ги јадењата со пикантен сос од шампињони. 300 гр свежи шампињони 200 гр кисела павлака 1 морков 1 пашканат 1 главица кромид 2-3 чешниња лук мелен бибер коријандер босилек свеж магдонос ловоров лист сол 2 дл вода 1 лажица густин 1 лажица сенф масло Исечкајте ги морковот и пашканатот на коцки, па испржете ги, додајте сечкан кромид, бибер и коријандер. Кога кромидот ќе добие златно-жолта боја, додајте шампињони сечкани на листови, прелијте со вода и динстајте дваесетина минути. Потоа додајте ги останатите состојки. Разматете густин и гответе уште неколку минути. Послужете со главно јадење. Добар апетит! Повеќе рецепти на Gotvi.mk Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки Динстано телешко со печурки Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Брзо и посно: Печурки со сусам Мусака со печурки Печурки во бел сос
| | веќе видена | слични

Подгответе вкусни пилешки уштипци со сирење и прелив од печурки. 500 гр пилешко бело месо 4 лажици Пекабела павлака 200 гр трапист сирење 40 гр пармезан 3 јајца 150 гр брашно 300 мл масло сув зачин сол бибер 2 лажици путер 300 гр шампињони 300 мл Пекабела павлака магдонос Пилешкото сомелете го во машина за мелење и соединете го со павлака, трапист сирење исечено на коцки,пармезан и јајце. Се зачинете по вкус и добро соединете ја масата. Од подготвената маса обликувајте топчиња, потоа извалкајте ги во брашно, па во разматени јајца. Потоа пржете ги на врело масло од сите страни додека не поруменат. Во тефлонска тава растопете путер, додајте шампињони исечени на листови и пржете додека не поруменат. Кога шампињоните ќе омекнат, додајте павлака и гответе на умерена температура 10 минути, пред крај зачинете по вкус и посипете со сечкан магдонос. Подготвениот прелив послужете го со пржените уштипци. Добар апетит! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки Пијани печурки ...
| | веќе видена | слични

Со цели главици кромид, гулашот изгледа поинтересно… 2 лажици маст 600 гр свинско исечено на коцки 1 лажица мајчина душица 1/2 лажичка лута пиперка зачин од сув зеленчук 250 гр мини кромид 1 лажица путер 3 лажици мед 100 мл бело вино 1 чешне лук 1-2 лажици густин сол бибер 1/2 кг компири Загрејте маст во големо тенџере и испржете го месото. Додајте мајчина душица и лута пиперка и кратко пропржете. Налејте со вода, додајте зачин од сув зеленчук и крчкајте поклопено околу 45 минути. Сварете ги компирите во солена вода. Излупете го кромидот и ако главиците се големи пресечете ги на половина. Загрејте путер и кратко продинстајте го кромидот. Додајте мед и вино и крчкајте поклопено 10 минути. Исечкајте лук и додајте го. Кромидот префрлете го во тенџерето со месо и додајте во малку вода разматен густин. Крчкајте 5 минути. Посолете и побиберете. Сервирајте со компир. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и ...
| | веќе видена | слични

Вкусни палачинки со бешамел сос – вкус кој освојува! 2 јајца 1/2 кг брашно 0,5 л млеко 1 лажица масло малку сол 3 моркови помал корен целер 1 праз 300 гр шампињони 200 гр шунка Пекабеско бибер магдонос малку масло 1 лажичка зачин 1 лажичка путер 100 мл слатка павлака 100 гр топено сирење 5 лажици брашно 100 гр кашкавал 0,5 л млеко мускатно оревче сол бибер Испечете палачинки. На масло пропржете исечкани моркови, целер и праз, па додајте вода да се динста додека зеленчукот не омекне. Кратко обварете ги шампињоните па исечкајте ги и додајте ги во зеленчукот. Шунката и кашкавалот исечкајте ги на коцки, додајте ги во филот и зачинете. За бешамел сосот растопете путер, па на него благо пропржете брашно. Додајте павлака, топено сирење и рендан кашкавал па мешајте повремено додавајќи млеко. Зачинете го бешамелот и во него додајте го филот. Нафилувајте ги палачинките и послужете ги со салата. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена ...
| | веќе видена | слични

За денешното мени во Нетпрес се одлучивме да подготвиме вкусно пилешко во сос од пиперка. Потребни состојки: Пиле Сол, бибер кромид 2 чешниња лук 30 гр путер 40 гр доматно пире 2 лажици слатка црвена пиперка Лажица брашно 250 мл пилешка супа Пиперка 100 гр павлака Подготовка Пилешкото измијте го, исушете го, (ако користите цело пиле, поделете го на делови). Посолете, потоа кромидот и лукот ситно исечкајте ги. Пилешкото испржете го додека не добие златно кафена боја. Лукот и кромидот издинстајте ги на масло, потоа додајте ги доматното пире, црвената пиперка и брашното, повремено налевајте од супата. Ставете го пилешкото внатре и на тивок оган динстајте околу 25 до 30 минути. Пиперката исечкајте ја. По 15 минути додајте го пилешкото и заедно нека се динстаат. Извадете го пилешкото и оставете го на топло. Киселата павлака додајте ја во сосот, како и магдоносот, па се’ зачинете.
| | веќе видена | слични

Вкусна пилешка пита… 150 гр лиснато тесто 250 гр пилешки гради 1 мала главица кромид 2 чешниња лук 50 гр шампињони 100 мл павлака за готвење Пилешкото и ...
| | веќе видена | слични

Крцкавите пилешки стапчиња се одлични како предјадење или како грицки послужени со сос по желба. 250 гр бело пилешко месо 2 јајца брашно сусам Пилешкото исечкајте го на стапчиња. Посолете, извалкајте во брашно, потоа во разматени јајца и на крај во сусам. Вака подготвените пилешки стапчиња пржете ги на загреано масло. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со паста и песто сос Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки
| | веќе видена | слични

Класика на италијанската гастрономија… Вистинско богатство од медитерански ароми. 1/2 коцка квасец 250 гр брашно 2 лажици маслиново масло сол 700 гр домати 1 главица кромид 1 чешне лук 2 лажици маслиново масло 1 лажица доматно пире 1/2 лажичка оригано 300 гр моцарела 2 лажици крупно сечкан босилек Издробете квасец и измешајте го со 125 мл топла вода. Оставете го да отстои 15 минути. Измешајте го квасецот со брашно, масло и лажичка сол. Тестото оставете го на топло место околу 45 минути. Сите домати, освен еден, излупете ги и исечете ги на коцки. Исечкајте кромид и лук, па пропржете ги на лажичка масло. Додајте ги доматите и доматното пире, гответе 15 минути. Додајте оригано, сол и бибер по вкус. Останатиот домат исечкајте го на кругови, како и моцарелата. Загрејте ја рерната на 220 степени, кратко замесете тесто, обликувајте голема пица (пречник 24 см), па поставете ја на намастен плех. Премачкајте ја со сос, наредете ги круговите домат и моцарела, прелијте со лажица масло и печете 25 минути. Посипете со ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...