Повеќе вести како оваа (25)

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На ...
сите 309 | | | веќе видена

По завршувањето на втората генерална проба на Даниел Кајмакоски во Виена и настапите на 16. земји-учеснички во првото полуфинале, синоќа гласаа членовите на евровизиската жири-комисија. Гласовите на телевизиската публика вечерва ќе одлучат за 50 проценти од поените. - Генералната проба пред полуфиналето помина најдобро досега, веќе се навикнавме на сцената во Штадтхале и убеден сум дека утре ќе имаме одличен настап - вели Кајмакоски. (Фото: Вест/Драган Перковски) Денеска во Виена пристигнуваат групи на фанови од Македонија и од Србија за да го поддржат Даниел на Евросонг. Првото полуфинале на „Песна на Евровизија“ е на програмата на „Македонската телевизија“, вечерва, вторник од 21 часот, Даниел ќе настапи под реден број 8.
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска По неколкуте проби на евровизиската сцена, Тамара со Proud се искачи на 13-тото место, а според некои прогнози ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на земјите учесници на изборот на песна за Евровизија вчера се појавија на свеченото отварање на 64. издание на овој музички настан во Тел Авив. ...
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Над илјада новинари од цела Европа, но и од други земји во светот во Прес-центарот во Тел Авив го следат ...
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Лавина од комплименти, убави зборови и поддршка предизвика синоќешниот настап на Тамара Тодевска на второто ...
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска Во „Експо“ центарот на Тел Авив, Израел, вечерва почнува „Евровизија 2019“, еден од најгледаните настани на ...
| | веќе видена | слични

Во „Експо“ центарот во Тел Авив вечерва се одржа првото полуфинале од овогодинешното издание на популарниот фестивал „Евровизија“. Изведувачите од Грција, ...
| | веќе видена | слични

Денеска помина првата евровизиска проба. На само десет дена до нејзиното официјално претставување во Тел Авив, Тамара откри како изгледа зелениот фустан со кој ...
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Салата на „Експо центарот“ во Тел Авив се тресеше од аплаузите со кои публиката за време на изведбата ја ...
| | веќе видена | слични

Вчера, во попладневните часови беше одржана прва генерална проба за првото евровизиско полуфинале во Штадхале, Виена. Нашиот претставник Даниел Кајмакоски настапи осми по ред, заедно со неговите придружни вокали, добитниците на наградата Греми – „Мрџ“ (Merj). Салата за првата генерална проба беше исполнета до последно место од фанови и новинари, кои одлично реагираа уште на почетокот на нашата евровизиска песна.Даниел и „Мрџ“ звучеа моќно и сигурно на сцената. Нивниот настап беше уште повпечатлив со делумно сменета кореографија која им дава целосна слобода во сценскиот израз. Пред одржувањето на пробата, Даниел имаше интервју со престижната британска телевизија Би-би-си, германската национална телевизија Ве 24 (W24), како и со низа новинари во прес центарот во Штадхале.Голем медиумски интерес предизвикаа Даниел и „Мрџ“ и на вчерашното свечено отворање на 60-то издание на евровизискиот фестивал. Церемонијата започна со пристигнување на евровизиските ѕвезди на црвената патека, на која Даниел се фотографираше ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...