Повеќе вести како оваа (25)

Згмеченото возило рено кампус сведочи за трагедијата на булеварот Борис Трајковски во која ноќеска загинаа петмина драчевци.. Несреќата се случила 20-тина ...
сите 15 | | | веќе видена

Фатална сообраќајна несреќа пред полноќ одекна во Скопје. Судирот меѓу возилото „рено 5“ и товарно возило „мерцедес“ бил кобен за петорицата патници во ...
| | веќе видена | слични

Загинатиот возач на „реното“ во сообраќајната несреќа во средата кај Драчево, Јованче Лазаревски-Шиљо, според пишувањето на „Независен“, пред две години ...
| | веќе видена | слични

* Менаџерски рокади во една од најбрзорастечките компании во земјава. Г-н Коста Митровски се повлекува од позицијата во Унибанка. Тој како што соопштија од ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет ...
| | веќе видена | слични

Расфрлани остатоци од камионот во кој синоќа смртоносно влета „Рено 5“ со петмина патници, и денеска сведочеа за кобниот судир во скопско Драчево. Тука, ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево. . Според ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство – Скопје соопшти дека дежурен јавен обвинител изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во ...
| | веќе видена | слични

Возачот и четворицата патници од возилото „рено 5“ се загинатите лица во сообраќајната несреќа што е случи синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ пред ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица ...
| | веќе видена | слични

Тројцата патници во автомобилот Рено Сценик изгореле во сообраќајката која се случила вчера околу 13 чаасот. Според српските медиуми дознавајќи од полициски извори, реното најверојатно преминало во спротивната лента, каде дошло до директен судар. Потоа веројатно дошло до експлозија на резерварот, која веднаш го опожарила целото возило. Како што може да се види од фотографиите, од автомобилот не останало скоро ништо. Полицајците и пожарникарските служби кога стигнале на местото на несреќата, таму ги чекала морничава глетка, а јагленисаните тела од колата ги ваделе цели два часа. Како што соопштиле надлежните, по обдукцијата на телата ќе се знае дали загинале уште при судирот или изгореле живи во пожарот. – Објавен е првичниот извештај, а наскоро ќе се знаат деталите за оваа страшна трагедија. За сега е извесно дека имало директен судар, а за тројцата патници немало спас. Условите за возење биле добри, а видливоста одлична, па најверојатно станувало збор за грешка на возачот и неприлагодена брзина, изјавиле од ...
| | веќе видена | слични

Шест лица загинаа во североисточниот дел на Полска во судар на комбе и камион. „До несреќата дошло кога комбето преминало на спротивната лента и директно се судрило со камионот“, информира полицискиот портпарол на градот Бјалисток, Анджеј Барановски. Според неговите зборови од силината на ударот двете возила се превртеле, а загинале сите шест патници во комбето, додека возачот на камионот се здобил со повреди на главата. Барановски додаде дека можно е комбето да преминало на спротивната лента поради замрзнатиот коловоз.
| | веќе видена | слични

Шест лица загинаа во североисточниот дел на Полска во судар на комбе и камион. „До несреќата дошло кога комбето преминало на спротивната лента и директно се судрило со камионот“, информира полицискиот портпарол на градот Бјалисток, Анджеј Барановски. Според неговите зборови од силината на ударот двете возила се превртеле, а загинале сите шест патници во комбето, додека возачот на камионот се здобил со повреди на главата. Барановски додаде дека можно е комбето да преминало на спротивната лента поради замрзнатиот коловоз. крај/бета/н.ц.
| | веќе видена | слични

Скопје, 15 мај 2019 (МИА) – Возачот и четворицата патници од возилото „рено 5“ се загинатите лица во сообраќајната несреќа што е случи синоќа на булеварот ...
| | веќе видена | слични

Корнелија Бачански (33), нејзиниот син Никола (12) и нивната сопатничка Стоја Љубичиќ (29) загинале во својот автомобил Рено кај местото Србобран во близина на Нови Сад по директен судир со друго возило. Во Полото со кое се судриле патувал брачен пар од Суботица кои се здобиле со тешки повреди, по што Реното се запалило. Тројцата патници во автомобилот Рено Сценик изгореле во сообраќајката која се случила вчера околу 13 чаасот. Како што јавија српските медиуми дознавајќи од полициски извори, реното најверојатно преминало во спротивната лента, каде дошло до директен судар. Потоа веројатно дошло до експлозија на резерварот, која веднаш го опожарила целото возило. Како што може да се види од фотографиите, од автомобилот не останало скоро ништо. Полицајците и пожарникарските служби кога стигнале на местото на несреќата, таму ги чекала морничава глетка, а јагленисаните тела од колата ги ваделе цели два часа. Како што соопштиле надлежните, по обдукцијата на телата ќе се знае дали загинале уште при судирот или ...
| | веќе видена | слични

Корнелија Бачански (33), нејзиниот син Никола (12) и нивната сопатничка Стоја Љубичиќ (29) загинале во својот автомобил Рено кај местото Србобран во близина на Нови Сад по директен судир со друго возило. Во Полото со кое се судриле патувал брачен пар од Суботица кои се здобиле со тешки повреди, по што Реното се запалило. Тројцата патници во автомобилот Рено Сценик изгореле во сообраќајката која се случила вчера околу 13 чаасот. Како што јавија српските медиуми дознавајќи од полициски извори, реното најверојатно преминало во спротивната лента, каде дошло до директен судар. Потоа веројатно дошло до експлозија на резерварот, која веднаш го опожарила целото возило. Како што може да се види од фотографиите, од автомобилот не останало скоро ништо. Полицајците и пожарникарските служби кога стигнале на местото на несреќата, таму ги чекала морничава глетка, а јагленисаните тела од колата ги ваделе цели два часа. Како што соопштиле надлежните, по обдукцијата на телата ќе се знае дали загинале уште при судирот или ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет ...
| | веќе видена | слични

Две жени загинаа во Драчево, непознат идентитет на еден од загинатите. Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице ...
| | веќе видена | слични

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално ...
| | веќе видена | слични

Пет лица загинаа во сообраќајна несреќа која рано утрово се случила во близина на бензинската пумпа на влезот на населбата Драчево во Скопје, неофицијално ...
| | веќе видена | слични

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на лице место на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...