Повеќе вести како оваа (25)


Прифатени се дел од амандманите на опозициската ВМРО ДПМНЕ за законот за Јавното обвинителство со кој се регулира и статусот на Специјалното потврди премиерот ...
| | веќе видена | слични

Доколку по утрешната средба нема напредок меѓу преговарачките тимови на власта и опозицијата за специјалното јавно обвинителство и предметите отворени по јуни ...
| | веќе видена | слични

Првата специјална обвинителка, Катица Јанева, во изјава за медиумите потврди дека не планира да се откаже од функција во Специјалното јавно обвинителство, иако ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева нема намера да се откаже од својата функција иако во преговорите меѓу власта и опозицијата за специјалното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Преговорите за статусот на специјалното јавно обвинителство се во застој. Ниту една од преговарачките страни, министерството за правда и ВМРО-ДПМНЕ не знае ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на затворање на извештајот на Европската комисија за реформскиот напредок на земјава, Законот за ЈО повторно ќе се најде на маса пред министерката ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев и министерката за правда Рената Дескоска синоќа се сретнале со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и адвокатот Тони Менкиноски. На ...
| | веќе видена | слични

Партиите уште не постигнаа договор за Специјалното јавно обвинителство, а следната средба е в петок. Преговорите меѓу власта и опозицијата за законот за ...
| | веќе видена | слични

Според информациите кои ги пренесува Фокус, повикувајќи се на адвокатот Тони Менкиноски, кој е преговарач од страната на ВМРО-ДПМНЕ, премиерот Зоран Заев и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека очекува за викендот да продолжат разговорите меѓу работните групи на Владата и на опозицијата за законот за јавно ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...