Повеќе вести како оваа (25)

Обложувачниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во ...
сите 320 | | | веќе видена

Традиционално, ланскиот победник Нета ја отвори првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на „Евровизија“ во Израел. На прекрасната сцена во „Експо“ ...
| | веќе видена | слични

Со настап на изведувачи од 17 земји, на евровизиската сцена во Тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер од музичкиот натпреварувачки настан ...
| | веќе видена | слични

Моќниот настап на Тамара ѝ обезбеди место на Македонија во финалето на Евровизија 2019. Тамара настапи како 17. во втората полуфинална вечер од Евровизија ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Тел Авив почнува најдолговечното телевизиско шоу во светот „Песна на Евровизија“. Првата полуфинална вечер има 17 изведувачи а нашата Тамара ќе ...
| | веќе видена | слични

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска По неколкуте проби на евровизиската сцена, Тамара со Proud се искачи на 13-тото место, а според некои прогнози ...
| | веќе видена | слични

Вербата во успехот на „Proud“ на „Евровизија“ би можела да ви се исплати во случај на победа на Тамара, доколку се обложите во триумфот на Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Во втората полуфинална вечер на песната на Евровизија која се оддржува во Тел Авив, Израел нашата Тамара настапи како 17. Тамара моќно и беспрекорно ја изведе ...
| | веќе видена | слични

Претставничката на нашата земја на музичкиот натпревар „Евровизија“, Тамара Тодевска, со песната „Proud” („Горда”) се пласира во финалето по цели седум години ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска одлично ја претстави Македонија во финалето на Евровизија 2019 во Тел Авив, Израел. Целиот настап беше проследен со овации од публиката, што е ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...