Повеќе вести како оваа (25)


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на Битола, запрашан како гледа на најавената акција „метла“, рече дека ја поддржува ...
| | веќе видена | слични

Немаме индиции кои ќе посочат дека во многу скоро време би можеле да имаме нов мигрантски бран, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време ...
| | веќе видена | слични

Немаме индиции кои ќе посочат дека во многу скоро време би можеле да имаме нов мигрантски бран, изјави министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време ...
| | веќе видена | слични

Ја поддржувам операцијата за промени во структурите на Владата, на јавните претпријатија, фондовите, во локалната самоуправа…секаде каде имаме оценка дека тие ...
| | веќе видена | слични

Владејачката СДСМ викендов на седница на Централниот одбор на партијата го разреши речиси целото партиско раководство. Од функцијата се разрешени целиот ...
| | веќе видена | слични

Најавената метла ги мобилизира јавните функионери, ден по одлуките за разрешување на дел од нив од функциите во владеачката партија. Министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични

Ароганцијата, неисполнување на одредени очекувања на граѓаните, неагилниот однос на одредени носители на високи функции, непотизмот, укажувањата од ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...