Повеќе вести како оваа (25)

На 14.05.2019 година околу 23:30 часот во Полициското одделение Галате, П.Х. од Република Албанија пријавил дека во куќа во која престојувале привремено во ...
сите 160 | | | веќе видена

По предлог на јавен обвинител, на А.Х (29) од Република Албанија му е одреден притвор поради сомнение дека во тепачка тешко повредил негов сонародник. А.Х. бил ...
| | веќе видена | слични

По предлог на јавен обвинител, на А.Х (29) од Република Албанија му е одреден притвор поради сомнение дека во тепачка тешко повредил негов сонародник. А.Х. бил ...
| | веќе видена | слични

По предлог на јавен обвинител, на А.Х (29) од Република Албанија му е одреден притвор поради сомнение дека во тепачка тешко повредил негов сонародник. А.Х. бил ...
| | веќе видена | слични

По предлог на јавен обвинител, на А.Х (29) од Република Албанија му е одреден притвор поради сомнение дека во тепачка тешко повредил негов сонародник. А.Х. бил ...
| | веќе видена | слични

По предлог на јавен обвинител, на А.Х (29) од Република Албанија му е одреден притвор поради сомнение дека во тепачка тешко повредил негов сонародник.А.Х. бил ...
| | веќе видена | слични

А.Х. бил пријавен во полициската станица „Галате" дека по претходна расправија го удрил 46-годишниот Ф.П, исто така, албански државјани, со кого престојувале ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.Х.(29) од Република Албанија поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични

Вчера ( 10 февруари ) околу 18 часот, во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф. М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож му ја нанесол 41-годишниот соселанец Б. С. На повредувањето на Ф. М. му претходела меѓусебна вербална расправија околу двајца малолетници, роднини на Б. С, кој набрзо потоа лишен е од слобода и задржан во Полициската станица Гостивар за натамошна постапка, односно целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повредни во сообраќајна несреќа на улицата „Кеј Братство единство“ во Гостивар. До несреќата дошло кога 21-годишниот мотоциклист се судрил со 58-годишен маж кој управувал патничко моторно возило со гостиварски регистерски ознаки. По укажаната лекарска помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, мотоциклистот бил префрлен на скопските клиники. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот. Текстот Мотоциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Гостивар е превземен од МАКФАКС .
| | веќе видена | слични

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повредни во сообраќајна несреќа на улицата „Кеј Братство единство“ во Гостивар. До несреќата дошло кога 21-годишниот мотоциклист се судрил со 58-годишен маж кој управувал патничко моторно возило со гостиварски регистерски ознаки. По укажаната лекарска помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, мотоциклистот бил префрлен на скопските клиники. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Мотоциклист се здобил со тешки телесни повредни во сообраќајна несреќа на улицата „Кеј братство единство“ во Гостивар.До несреќата дошло кога 21-годишниот мотоциклист се судрил со 58-годишен маж кој управувал патничко моторно возило со гостиварски регистерски ознаки.По укажаната лекарска помош во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, мотоциклистот бил префрлен на скопските клиники. Извршен бил увид на местото на настанот и се работи на целосно расчистување на случајот.извор: Makfax
| | веќе видена | слични

Лекарите во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера укажале медицинска помош на маж кој бил примен со симптоми на труење. Како што информираат од полицијата, синоќа околу 17 часот донесен е 23-годишен гостиварец кој претходно се затрул, односно испил поголема количина токсична течност. Поради сериозно нарушената здравствена состојба, по укажаната помош, префрлен е на скопските клиники за натамошно лекување. Се расветлуваат мотивите за труењето и другите поединости поврзани со случајот.
| | веќе видена | слични

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 2 јануари ) околу 17 часот и 30 минути бил донесен 64-годишниот гостиварец Ќ.А, кој половина час пред тоа, чистејќи го оџакот на својата куќа, се лизнал и паднал од покривот на просторот помеѓу соседната куќа. Од паѓањето, Ќ.А. задобил тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош, итно е префрлен на скопските клиники. Извршен е увид и се расветлуваат сите поединости поврзни со овој случај.
| | веќе видена | слични

Малолетник завршил со тешки телесни повреди, откако паднал додека работел на објект во изградба во Гостивар. Во Полициската станица Гостивар, вчера (16 мај) ...
| | веќе видена | слични

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 10 февруари) околу 8 часот и 30 минути, донесен е 49-годишниот гостиварец Е. Н, кој влегувајќи во објект ( станбена зграда ) во изградба, во која работел, според пријавеното, стапнал на дрвена штица, која наеднаш му се превртела и при тоа задобил тешки телесни повреди ( скршеница на десен скочен зглоб од ногата). По укажаната лекарска помош, пренесен е на скопските клиники. Извршен е увид на местото на повредувањето на Е. Н. и се расчистува случајот.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...