Повеќе вести како оваа (25)


Македонија вчера влезе во финале на Евросонг. Тамара Тодевска со песната Proud ќе пее во финалето в сабота, на 18 мај, на сцената во Тел Авив. Тамара по ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара ...
| | веќе видена | слични

Македонската претставничка, Тамара Тодевска вечерва ќе настапи осма по ред во финалето на годинешниот Евросонг, во Тел Авив, Израел. Тамара ќе се претстави со ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud” („Горда”) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...