Повеќе вести како оваа (25)

Овој потег уследи откако администрацијата на Трамп предупреди на потенцијални закани кон американските сили на Блискиот исток САД наредија вработените во ...
сите 160 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вели дека „нема никакви судири“ во неговата политика за Блискиот Исток и дека додека тензиите со Иран продолжуваат, тој е ...
| | веќе видена | слични

Шефот на кинеската дипломатија Ванг Ји денеска изјави дека Пекинг е „многу загрижен“ поради состојбата во Персиски Залив и ги повика сите вмешани страни да ги ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска изјави дека неговата земја нема да води војна против ниту една држава. Неговата изјава уследи еден ден откако САД ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за одбрана Патрик Шанахан изјави во понеделникот дека го одобрил испраќањето на групата на носач авиони и бомбардери на Блискиот исток ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ги негираше во вторникот тврдењата во американските медиуми дека планира да испрати 120.000 војници на Блискиот исток ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...