Повеќе вести како оваа (25)


Иранската младина ќе биде сведок на пропаѓањето на Израел и на американската цивилизација, порача во средата иранскиот врховен водач ајатолахот Али Хамнеи, а ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп ги негираше во вторникот тврдењата во американските медиуми дека планира да испрати 120.000 војници на Блискиот исток ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го предупреди својот американски колега по должност Мајк Помпео кој во вторникот престојува во посета на ...
| | веќе видена | слични

Владата на Фуџајра, емират во составот на Обединетите Арапски Емирати, ги негираше во неделата медиумските извештаи за експлозија во пристаништето ал-Фуџајра, ...
| | веќе видена | слични

Командантот на воздушните сили на иранската Револуционерна гарда, упати закана до американската армија која распоредува свои сили во Персискиот залив. Иако ...
| | веќе видена | слични

Овој потег уследи откако администрацијата на Трамп предупреди на потенцијални закани кон американските сили на Блискиот исток САД наредија вработените во ...
| | веќе видена | слични

Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф им предложил на земјите во Персискиот залив да потпишат договор за ненапаѓање поради зголемените ...
| | веќе видена | слични

Вашингтон нареди повлекување на својот персонал што не е неоходен од Ирак, соопшти Амбасадата на САД во Багдад во средата, пренесува „РТ“. Овој чекор следи по ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео пристигна во ненајавена посета на Багдад со цел да и даде поддршка на ирачката Влада во време кога САД собираат ...
| | веќе видена | слични

Во Хрватска пристигнува едно од најмоќните оружја на светот – USS ‘Abraham Lincoln’. Со одобрение на владата, во Сплит треба да пристигне овој нуклеарен носач ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...