Повеќе вести како оваа (25)

Ева Лонгорија (44), ѕвездата на „Очајни домаќинки“ примамува воздишки каде и да се појави. На филмскиот фестивал во Кан таа се појави во прекрасна креација за ...
сите 34 | | | веќе видена

За манифестацијата „Златен глобус“ Ева Лонгорија имаше избрано малку ризична вечерна тоалета со провидно здолниште, висок шлиц и длабоко деколте. Привлечната актерка остави силен впечаток со црната креација на Емилио Пучи, но поради деколтето таа ја отскри брадавицата.
| | веќе видена | слични

Адриана Лима е уште една од ѕвездите кои синоќа се појавија на црвениот тепих на Мет Гала во Њујорк.А, 35-годишната манекенка точно знае како да ја истакне својата убавија, па заведуваше со раскошна тоалета.Црната креација со длабоко деколте и висок шлиц е дело италијанската дизајнерка Алберта Ферети, а изгледот беше надополнет со сандали од Џузепе Ѕаноти и накит од Шопард.Но, Лима не очекуваше дека ќе покаже малку повеќе од очекуваното, па високиот плиц го откри нејзиното меѓуножје, односно гаќички.
| | веќе видена | слични

Како увертира пред „оскарите“, холивудскиот крем ги прошета своите скапоцени тоалети на црвениот тепих во хотелот „Беверли Хилтон“ на доделувањето на „златните глобуси“, промовирајќи ги трендовите за идната сезона. Анџелина Џоли и Џенифер Лопез беа меѓу највпечатливите ѕвезди што продефилираа на модно-филмскиот спектакл.

Лопез се појави како во старите добри времиња, во предизвикувачка тоалета, длабоко деколтирана и со сосема разголен грб. Носеше позлатена креација со етикета на „Маркес“, која ги истакнуваше нејзините облини, а особено нејзиниот заштитен знак - бујниот задник.

Анџелина Џоли, во придружба на Бред Пит, блескаше во едноставна тоалета на „Версаче“, со висок шлиц, додека неверојатно згодната Меган Фокс, која честопати ја нарекуваат наследничка на Џоли, се одлучи за позлатен фустан на Ралф Лорен.

На црвениот тепих беа извонредни и Ева Лонгорија во црвена тоалета на „Рим Акра“, Ева Мендес во бела тоалета на „Диор“, Камерон Дијаз во шармантен розов „Шанел“ и голем број ...
| | веќе видена | слични

Ева Лонгорија малку претера, па на доделувањето на Златните глобуси, и се види тоа што не треба! На доделувањето на Златните глобуси, Ева Лонгорија направи "проѕирен" инцидент. Со длабоко деколте, длабок шлиц и проѕирно здолниште се претстави Ева Лонгорија, но отскри малку повеќе отколку што требаше. Иако изгледаше провокативно, Лонгорија не беше свесна за тоа. Инаку, креацијата која ја носеше Лонгорија, е дело на Емилио Пучи. Видете и сами, како изгледаше Ева Лонгорија на доделувањето на Златните глубуси!
| | веќе видена | слични

Ева Лонгорија присуствуваше на првата холивудска манифестација по објавувањето на веста за бременоста. На „Златен глобус“, 42-годишната актерка го истакна трудничкото стомаче во припиена креација со длабоко деколте од брендот Genny. Во својот стајлинг, ѕвездата од „Очајни домаќинки“ додаде накит од Lorraine Schwartz. Лонгорија позираше со повеќе свои колешки на црвениот тепих. Откако беа доделени наградите, ѕвездите се упатија на забавата на InStyle и Warner Bros. Извор: Фемина
| | веќе видена | слични

Сулејка Ривера која е Мис Универзум 2006, девојката од мега-хитот „Despacito“ вчера беше дел од хуманитарна гала во Мајами, организирана од Global Gift Foundation за собирање средства за покривање на штетите направени по ураганите во Порторико и Флорида. 26-годишната Порториканка беше во црна креација со длабоко деколте и висок шлиц. На гала забвата се држеше до Ева Лонгорија и Рики Мартин.
| | веќе видена | слични

И официјално е отворен 69-от по ред Меѓународен филмски фестивал во Кан, а погледнете како изгледаа некои од ѕвездите кои прошетаа по црвениот тепих. Блејк Лајвли, очекувано, блесна во едноставен златен "Версаче" фустан, и беше една од најдобро облечените дами, заедно со Џесика Честејн во жолт "Армани" фустан. Рамо до рамо со нив, меѓу најдобро облечените дами, може да се смести и италијанската манекенка Бјанка Балти во синиот "Алберто Ферети" фустан. Потполно модно фијаско, барем според нашето мислење, беше Кирстен Данст, која се појави во розов "Гучи" фустан, украсен со црвени цветови. Можеби најпровокативно облечена во Кан беше Кристен Стјуарт. Таа облече црна сукња и процирна "Шанел" кошула, а само благодарение на џеповите не ги покажа голите гради. Иако, провокативно изгледаше и Дацен Крос во "Брендон Максвел" фустан со отвори на сите страни... Бела Хадид изгледаше атрактивно во "Кавали" фустан, а вистинска дама беше и Ева Лонгорија во креација на Викторија Бекам.
| | веќе видена | слични

Таа е една од стотиците ѕвезди кои продефилираа на црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан, но дефинитивно е една од оние кои привлекоа најмногу внимание! 48-годишната актерка Селма Хаек во неделата мамеше воздишки во Кан, обечена во лила креација со длабоко деколте и дискретен накит на градите. Погледнете како изгледаше оваа безвременска убавица.
| | веќе видена | слични

 На отворањето на Кански фестивал 2019, Ева Лонгорија изгледаше беспрекорно во розов фустан со висок шлиц. 44-годишната актерка се породи пред 10 месеци со ...
| | веќе видена | слични

Се појави на црвениот килим во Кан, каде што е во тек филмскиот фестивал и го одезеде здивот на сите присутни. Тоа е Еве Лонгорија, ѕвездата на серијата „Очајни домаќинки“. Сите се загледаа во нејзината тетоважа…
| | веќе видена | слични

 Ева Лонгорија изгледаше спектакуларно во мини фустан, Сијара мамеше погледи во фустан со висок шлиц и длабоко деколте – како изгледаа ѕвездите на црвениот ...
| | веќе видена | слични

Со светската премиера на филмот на Ридли Скот, „Робин Худ“ во средата и официјално беше отворено 63. издание на филмскиот фестивал во Кан. Неизоставен дел на големото случување се гламурозните фустани и натпреварот на познатите личности во тоа кој најмногу ќе заблеска на црвениот тепих. И годинешното издание не е исклучок. Како за почеток на големото фестивалско случување пред стотиците фотобјективи продефилираа повеќе ѕвезди што работеле на својот фестивалски изглед речиси цела година. Црвениот тепих во Кан беше преполн со ѕвезди, кои дојдоа на премиерата на „Робин Худ“, а притоа на модните критичари им приредија изненадувања - што во позитивна, што во негативна смисла. Главната актерка на „Робин Худ“, Кејт Бланшет, се појави во прекрасен црно-бел фустан со сребрен принт и потпис на покојниот дизајнер Александар Меквин. Таа, како што изјави, ја добила креацијата лично од трагично починатиот креатор, кој самиот ја одбрал на една од нивните последни заеднички средби. И додека Бланшет се шеташе во креација ...
| | веќе видена | слични

Оскаровката Хали Бери повторно ги засени своите многу помлади колешки. Таа се појави со длабоко деколте на премиерата на својот нов филм „Кралеви“ на Филмскиот фестивал во Торонто и предизвика воздишки кај присутните. Актерката беше облечена во креација на Зухаир Мурад, а длабокото деколте откриваше повеќе отколку што треба. Но, кај Хали Бери и најдлабокото деколте секогаш е одраз на сексапил и префинетост.
| | веќе видена | слични

Оскаровката Хали Бери повторно ги засени своите многу помлади колешки. Таа се појави со длабоко деколте на премиерата на својот нов филм „Кралеви“ на Филмскиот фестивал во Торонто и предизвика воздишки кај присутните. Актерката беше облечена во креација на Зухаир Мурад, а длабокото деколте откриваше повеќе отколку што треба. Но, кај Хали Бери и најдлабокото деколте секогаш е одраз на сексапил и префинетост.
| | веќе видена | слични

Прекрасната Лонгорија изненади на „Global Gift Gala“ во Парис кога се појави во издание кое никој не го очекуваше. На прв поглед долгиот фустанот на Ева Лонгорија без деколте и со долги ракави изгледаше премногу скромно во однос на нејзиниот вообичаен стил. Но, занесниот фустан на прекрасната актерка всушност откри повеќе отколку што веројатно мислела. Металниот светкав фустан кој беше комбиниран со мрежест материјал и кружни отвори ги откри нејзините нозе и задница. Својот изглед одлично го надополни со појака шминка и прекрасна шик кок фризура. Ѕвездата на „Очајни домаќинки“ е почесен Претседател на иницијативата за прилози, чија цел е поддршка на децата и жените. Настанот е организиран во соработка со Фондацијата на Ева, а двете идни гали ќе се одржат во Марбела (Јужна Шпанија) и Истанбул во текот на годинава. Погледнете ги фотографиите, прекрасна е нели? Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични

Најѕвездената и најдолгата ноќ Холивуд, вечерта на доделувањето на филмските награди Оскари, донесе нова доза на светкав и драматичен црвен килим. Металик фустани, светкави ткаении, како и тоалети во интензивни тонови носеа холивудските ѕвезди Клучни зборови: Оскар 2018 награди филмски награди /1 1 /1 1 Во блескаво издание се појавија Џенифер Лоренс во златен фустан на „Диор“, Лупита Нионго во модел на „Версаче“, Сандра Булок во свилен фустан украсен со злато на „Луј Витон“, а тесен светкав фустан со реси носеше Гал Гадот. Фустани во јаки бои носеа Џенифер Гарднер, Никол Кидман, Ешли Џад, а во жар црвено беа облечени Алисон Џени и Мерил Стрип. Нови стилски ѕвезди кои блеснаа на цвениот килим на Оскарите 2018 се Серша Ронан во светло розов фустан со волуменозна панделка на Келвин Клајн, и младата Зендаја која вчера носеше асиметричен фустан со набран дел на едното рамо од Џанбатиста Вали. Исто така на црвениот килим на Оскарите заедничко беше што актерките избраа храбри креации кои го откриваат ...
| | веќе видена | слични

Овие денови голем број познати ѕвезди се присутни на филмскиот фестивал во Кан. Освен филмската програма, големо внимание на овој настан привлекува и црвениот тепих, на кој досега блеснаа ѕвезди како Шарлиз Терон и Селма Хаек. Уште една актерка што привлече внимание со модниот избор е Ева Лонгорија. Ева Лонгорија (40) два пати досега зачекори на црвениот тепих. Првиот пат се појави во фустан на Versace. Втората креација со која се појави на црвениот тепих е дел од есенската колекција на Gabriela Cadena.
| | веќе видена | слични

Златниот сјај од катедралата Сан Марко, неверојатната колоритна архитектура опкружена со водени површини, пригушените ноти на италијанските шансони кои доаѓаат од гондолите што пловат под „Мостот на воздишките“, легендите за карневалот или едноставно градот во кој нема автомобили освен популарните италијански веспи, Венеција периодов дише во духот на филмот. Имено од 27-ми август, па се до 6-ти септември во Венеција се одржува 71-та едиција на Филмскиот Фестивал чија цел е да се подигне свеста и од различни аспекти да се промовира меѓународната визија на филмот во сите негови форми: како уметност, забава, и како индустрија во духот на слободното изразување и творење. Во рамките на годинешниот фестивал ќе бидат организирани и ретроспективи на дел од најмаркантните личности кои имаат посебен придонес во афирмација на историјата на филмот. Церемонијалното отворање на најстариот филмски фестивал беше традиционално организирана на островот Лидо. Вкупно на фестивалот ќе бидат претставени 55 филмови од кои дваесет ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...