Повеќе вести како оваа (25)

„Фејсбук“ ги заострува правилата за лајвстримингот за своите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со шефовите на телефонските компании. ...
сите 35 | | | веќе видена

Facebook ги заострува правилата за преносите во живо за неговите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел спречување на онлајн насилството ...
| | веќе видена | слични

Новозеландската премиерка Џесинда Ардерн го одржа првиот говор на Генералното собрание на ОН во Њујорк и стана првата жена која со себе го носеше и своето бебе ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук изјави дека денес ќе бидат објавени новите рестрикции за користењето на алатката за снимањето во живо, по нападот на џамиите во Нов Зеланд во кој беа ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук изјави дека денес ќе бидат објавени новите рестрикции за користењето на алатката за снимањето во живо, по нападот на џамиите во Нов Зеланд во кој беа ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа не ја потпиша меѓудржавната иницијатива наречена „Повик на Крајстчрч“, поддржана и од главните технолошки компании, за спречување на ширење ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн вели дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица.„Тој е терорист, ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека најмалку 40 луѓе загинале во терористички напад во градот Крајстчрч. – Ова е еден од најтемните денови во ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд, Џесинда Ардерн, објави дека е во блажена состојба и истакна дека ќе биде и премиер и мајка. Лидерката на Лабуристичката партија очекува нејзиното прво дете да се роди во јуни. Неколку часа откако 37-годишната Џесинда беше избрана за лидер на новозеландската Лабуристичка партија во август, двајца телевизиски водители и го поставија прашањето какви и се плановите во врска со основање семејство. Еден од водителите конкретно праша дали е прифатливо за една нација премиерот да земе трудничко боледување додека е на функција. - Апсолутно е неприфатливо во 2017 година да се рече дека жена да мора да одговори на тоа прашање. Право на жената е да одлучи дали ќе има деца, а тоа не треба да одредува дали таа ќе добие работа или не - одговорила Ардерн. Жена, лидер Во октомври, Џесинда стана најмладиот премиер во Нов Зеланд во последните сто години. Сега, официјално објави дека е на чекор до нова улога во животот - мајка. Нејзин партнер е Кларк Гејфорд. - Не сум прва жена што ќе се справува со ...
| | веќе видена | слични

Нов Зеланд ќе забрани купување и поседување на сите видови полуавтоматско оружје и автоматски пушки по терористичките напади во двете џамии во Крајстчрч, кога ...
| | веќе видена | слични

Нов Зеланд ќе забрани купување и поседување на сите видови полуавтоматско оружје и автоматски пушки по терористичките напади во двете џамии во Крајстчрч, кога ...
| | веќе видена | слични

Нов Зеланд ќе забрани купување и поседување на сите видови полуавтоматско оружје и автоматски пушки по терористичките напади во двете џамии во Крајстчрч, кога ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица. – Тој е ...
| | веќе видена | слични

Премиерката на Нов Зеланд Џасинда Ардерн изјави дека никогаш нема да го изговори името на напаѓачот од Крајстчрч, кој во две џамии уби 50 лица. – Тој е ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...