Повеќе вести како оваа (25)


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров најави дека ќе се сретне со американскиот државен секретар Мајк Помпео, по одржувањето на средбата меѓу ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска најави дека ќе се сретне со американскиот државен секретар Мајк Помпео, по одржувањето на средбата ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин рекол во вторникот во текот на разговорите со американскиот државен секретар Мајк Помпео дека сака „воспоставување потполни ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денес кога го примил својот американски колега Мајк Помпео во Сочи, рекол дека е време Русија и САД да ...
| | веќе видена | слични

И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Дмитриј Песков, портпаролот на рускиот претседател, Владимир Путин, денеска изјави дека од САД нема никакви сигнали дека сакаат подобрување на односите со ...
| | веќе видена | слични

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ќе ја посети Русија од 13 мај до 15 мај, соопшти руското Министерство за надворешни работи. Како што се наведува, ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...