Повеќе вести како оваа (25)


Преносот од првото полуфинале на натпреварот за песна на „Евровизија“, кое се одржа во израелскиот главен град Тел Авив, во вторникот беше прекинат за некои ...
| | веќе видена | слични

Двеминутна видео-снимка со порака: „Израел не е безбеден, ќе видите“, е испратена за време на првото полуфинале од изборот за Песна на Евровизија преку ...
| | веќе видена | слични

Двеминутна видео-снимка со порака: „Израел не е безбеден, ќе видите", е испратена за време на првото полуфинале од изборот за Песна на Евровизија преку ...
| | веќе видена | слични

Двеминутна видео-снимка со порака: „Израел не е безбеден, ќе видите“, е испратена за време на првото полуфинале од изборот за Песна на Евровизија преку ...
| | веќе видена | слични

Двеминутна видео-снимка со порака: „Израел не е безбеден, ќе видите“, е испратена за време на првото полуфинале од изборот за Песна на Евровизија преку ...
| | веќе видена | слични

Поп-кралицата Мадона вчера вечерта со приватен авион пристигна во Тел Авив, Израел, за да настапи на финалето на Евровизија на 18 мај. Со неа дојдоа многу ...
| | веќе видена | слични

Безбедносно предупредување од Американската амбасада до сите американски граѓани во Израел. Амбасадата на САД ги повика Американците да бидат внимателни и да ...
| | веќе видена | слични

Со одлука на Европската радиодифузна унија (ЕБУ) Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, организаторите ...
| | веќе видена | слични

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, ...
| | веќе видена | слични

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, ...
| | веќе видена | слични

Европската радиодифузна унија (ЕБУ) денес соопшти дека Тел Авив ќе биде град домаќин на 64. издание на „Евровизија“. По неколкумесечни преговори, ...
| | веќе видена | слични

САД одобри рекордни 38 милијарди долари, кои ќе бидат доделени на Израел во форма на воена помош во наредните 10 години, соопшти Стејт департментот. Тоа е најголемата зделка од овој тип за Вашингтон. Претходниот договор за воена помош кон Израел истекува во 2018-та година и предвидува доделување на 3,1 милијарди долари годишно за Тел Авив, потсетува „ ВВС “. Пропалестинските организации веќе остро ја критикуваа оваа помош, забележува уште „ВВС“. За израелските лобистички групи сепак доделената помош од САД е „силна порака која ќе ги одврати“ непријателите на Израел. Од пораката на Стејт департментот во САД станува јасно дека новиот договор ќе стапи на сила во фискалната 2019-та година и ќе биде во сила до 2028-та година. „ВВС“ наведува дека пакетот предвидува 500 милиони долари годишно за израелскиот ракетен систем за одбрана. Со парите Израел ќе може да купува само производи на одбранбената индустрија на САД.
| | веќе видена | слични

Можни се терористички напади во Израел за време на Евровизија. Американската амбасада во Израел објави безбедносно предупредување до сите американски граѓани ...
| | веќе видена | слични

Израелската интернет страница која преку „стримиг“ во живо ја пренесуваше првата полуфинална вечер од „Евросонг“ во Израел беше хакирана со анимирани слики од ...
| | веќе видена | слични

Додека пејачите се подготвуваат за вечерашниот настап на Евровизија во Тел Авив, израелската полиција формира кордон со висок безбедносен степен околу објектот ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...