Повеќе вести како оваа (25)


Ова се 10-те финалисти кои вечерва се пласираа во финалето кое ќе се одржи во сабота во Тел Авив. 1.Грција 2.Белорусија 3.Србија 4.Кипар 5.Естонија 6.Република ...
| | веќе видена | слични

Во „Експо“ центарот во Тел Авив вечерва се одржа првото полуфинале од овогодинешното издание на популарниот фестивал „Евровизија“. Изведувачите од Грција, ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечерва настапува во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. Тамара ...
| | веќе видена | слични

Со настап на изведувачи од 17 земји, на евровизиската сцена во Тел Авив, Израел, се одржа првата полуфинална вечер од музичкиот натпреварувачки настан ...
| | веќе видена | слични

Познати се првите 10 финалисти од првата полуфинална вечер на Евровизија, која се одржува во Тел Авив, Израел. Од 17 земји кои настапија синоќа, во финалето се ...
| | веќе видена | слични

Пејачката Тамара Тодевска со песната „Proud“ („Горда“) вечер ќе настапи во втората полуфинална вечер на 64. Евровизија, што се одржува во Тел Авив, Израел. ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...