Повеќе вести како оваа (25)

Претставниците на Исланд во првата полуфинална вечер на 64-та Евровизија во Израел, дефинитивно засега го имаа најконтроверзниот настап. Бендот „Хатари“, ...
сите 22 | | | веќе видена

Ги опишуваат како садо-мазо техно бенд, ги нарекуваат "псевдо фашистички киборзи", а учеството на Евровизија за нив е само уште еден експеримент. Тие се ...
| | веќе видена | слични

Ги опишуваат како садо-мазо техно бенд, ги нарекуваат "псевдо фашистички киборзи", а учеството на Евровизија за нив е само уште еден експеримент. Тие се ...
| | веќе видена | слични

Ги опишуваат како садо-мазо техно бенд, ги нарекуваат "псевдо фашистички киборзи", а учеството на Евровизија за нив е само уште еден експеримент. Тие се ...
| | веќе видена | слични

Под мотото “Осмели се да сонуваш (Dare to dream)”, вечерва во 21 часот ќе започне 64-иот по ред избор за Песна на Евровизија. За прв пат во историјата, домаќин ...
| | веќе видена | слични

Исландската група Хатари вечерва со палестински знамиња ги дочека гласовите на публиката во финалето на Евровизија во Тел Авив, Израел. Членовите на овој ...
| | веќе видена | слични

Обложувалниците, фановите, па и цели нации се обидуваат да прогнозираат кој ќе победи на годинешниот натпревар на Песна на Евровизија. Нашите репортери Зилке и ...
| | веќе видена | слични

Тамара Тодевска се пласираше во финалето на Песна на Евровизија со композицијата „Горда“ (Proud). За првпат по седум години Северна Македонија ќе има свој ...
| | веќе видена | слични

Исланд ќе се соочи со казна откако нивниот претставник на Евровизија, групата „Хатари“, ги вееја палестинските знамиња за време на полуфиналната и финалната ...
| | веќе видена | слични

Македонската претставничка Тамара Тодевска го имаше својот настап со песната „Proud“ во Тел Авив, Израел, во првата половина од финалето на 64-от Избор на ...
| | веќе видена | слични

Групата Хатари која оваа година ќе го претставува Исланд на Евровизија, подготви необичен настап за кој веќе на големо се зборува на социјалните мрежи. Техно ...
| | веќе видена | слични

Групата Хатари која оваа година ќе го претставува Исланд на Евровизија, подготви необичен настап за кој веќе на големо се зборува на социјалните мрежи. Техно ...
| | веќе видена | слични

На хрватскиот избор за песна за Евровизија, настапи една од нивните најголеми ѕвезди – Северина. Таа ја претставуваше Хрватска на овој избор во... ...2006 година со песната „Моја Штикла“. Оваа година Северина успеа да привлече големо внимание со својот настап во ревијалниот дел со својот провокативен изглед во садо-мазо фазон.
| | веќе видена | слични

Групата Хатари која оваа година ќе го претставува Исланд на Евровизија, спремила многу чуден настап кој веќе почна да се коментира на социјалните мрежи. Техно ...
| | веќе видена | слични

Групата Хатари која оваа година ќе го претставува Исланд на Евровизија, спремила многу чуден настап кој веќе почна да се коментира на социјалните мрежи. Техно ...
| | веќе видена | слични

Вечерва во Тел Авив почнува најдолговечното телевизиско шоу во светот „Песна на Евровизија“. Првата полуфинална вечер има 17 изведувачи а нашата Тамара ќе ...
| | веќе видена | слични

Македонската претставничка Тамара Тодевска го имаше својот настап со песната „Proud“ во Тел Авив, Израел, во втората полу-финална вечер на 64-от Избор на песна ...
| | веќе видена | слични

Карлеуша повторно имала спектакуларен стајлинг на себе и ги занемила сите со секси садо мазо комбинацијата.Јелена Карлеуша имаше уште еден успешен настап, овој пат во Загреб. Преку 2.000 луѓе се „закануваа" дека ќе го срушат најелитниот загрепски клуб играјќи на хитовите на поп дивата.Карлеуша повторно имала спектакуларен стајлинг на себе и ги занемила сите со секси садо мазо комбинацијата.
| | веќе видена | слични

Карлеуша повторно имала спектакуларен стајлинг на себе и ги занемила сите со секси садо мазо комбинацијата. Јелена Карлеуша имаше уште еден успешен настап, овој пат во Загреб. Преку 2.000 луѓе се „закануваа" дека ќе го срушат најелитниот загрепски клуб играјќи на хитовите на поп дивата. Карлеуша повторно имала спектакуларен стајлинг на себе и ги занемила сите со секси садо мазо комбинацијата.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...