Повеќе вести како оваа (25)

Охрид, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде п роменливо облачно со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд, особено попладне, кога на места ...
сите 201 | | | веќе видена

Охрид, 16. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде п роменливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен, во источните делови засилен ветер од југоисточен ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе биде нестабилно, со локален дожд и грмежи и со услови за локална поја на град. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 24 степени Целзиусови. До понеделник времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, проследени со грмежи. Врнежите локално ќе бидат поројни и понекаде се очекува да наврне и поголема количина на воден талог. Од среда нестабилноста ќе се намали, но и понатаму ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, информира УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди, попладне ќе биде нестабилно, со локален дожд и грмежи и со услови за локална поја на град. Максималната температура во Охрид ќе достигне до 24 степени Целзиусови. До понеделник времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со повремени врнежи од дожд, проследени со грмежи. Врнежите локално ќе бидат поројни и понекаде се очекува да наврне и поголема количина на воден талог. Од среда нестабилноста ќе се намали, но и понатаму ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд со ретки грмежи, информира УХМР Македонија. Извор: OhridNews
| | веќе видена | слични

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 29. јуни 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и потопло, претпладне со сончеви периоди, попладне со локален дожд и ретки грмежи. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 6. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. април 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и локален дожд, на места пороен и проследен со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура во Охрид ќе се искачи до 18. степени. – До четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со локални врнежи од дожд, кои на места ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Од петок ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 9. април 2019 (ИНПРЕС) – Денес не очекува претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Во утринските и претпладневните часови на повеќе места се ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. мај 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно, попладне на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе биде 5, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 19. степени. – Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Во петок и сабота ќе има локална појава на пороен дожд со ретки грмежи, но процесите се очекува да бидат послаби. Потоа и во следните денови времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд и појава на грмежи, а процесите ќе бидат со променлив интензитет, информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. мај 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд и услови за изолирана појава на град. УВ индексот ќе биде 7, а максималната температура во Охрид ќе се искачи до 22. степени. – Денес и утре ќе биде променливо облачно и нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни со обилен пороен дожд, електрични празнења и услови за изолирана појава на град. Потоа од петок ќе биде претежно стабилно и потопло, во попладневните часови со ретка појава на краткотраен дожд. информираат од УХМР Македонија.
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе биде променливо облачно, со повремен дожд. Попладне на места нестабилно со пороен дожд и грмежи.Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Дневната температура ќе се движи од 16 до 27 степени. До понеделник ќе се задржи променливо облачно ввреме со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Врнежите локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Од вторник ќе настапи стабилизирање на времето. Температурите ќе бидат во постепен благ пораст.
| | веќе видена | слични

Охрид, 28. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...