Повеќе вести како оваа (25)

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди. Попладне ќе има локални врнежи од дожд, кои во западните и крајните источни делови ќе бидат поројни и ...
сите 199 | | | веќе видена

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

Времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи од дожд, појава на град, електрични празнења и засилен ветер. Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со поројни врнежи од дожд и грмежи. На места процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи од дожд, појава на град, електрични празнења и засилен ветер. Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во сабота во западните делови ќе има локален дожд, а потоа во наредните два дена ќе биде стабилно со пораст на дневната температура.
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде п роменливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 15. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде п роменливо облачно со сончеви периоди. Ќе има и повремени врнежи од дожд, особено попладне, кога на места ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23 јули 2018 (МИА) - Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Околу пладне и ...
| | веќе видена | слични

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен северозападен ветер. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...