Повеќе вести како оваа (25)

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72-от Меѓународен филмски фестивал во Кан. Овој ...
сите 24 | | | веќе видена

Турската актерка со германско потекло, која кај нас е позната по улогата на Хурем Султан од серијата „Величествениот“, Мерјем Узерли присуствуваше на премиерата на филмот „BlacKkKlansman“ на Канскиот филмски фестивал. На црвениот тепих, 34-годишната актерка се појави во розова креација од Raisa & Vanessa украсена со сваровски кристали.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мејрем Узерли блесна на црвениот килим на филмскиот фестивал во Берлин. Актерката родена во Германија се врати во родната земја за да го промовира својот нов филм Place to B/Night at the Disco. Водејќи се од името на филмот, актерката на црвениот килим дојде облечена во кус сребрен фустан. Дел од коментарите беа дека популарната Хурем султан потсетува на диско-топка и дека е несоодветно облечена за таков свечен настан. Други, пак, го пофалија нејзиниот стил, ама и витата става.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли, попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан. И покрај комплименти кои ги доби за нејзиниот изглед, сепак, многу критики доби од обожавателите кои ги забележаа нејзините пластични операции. „Беше многу поубава пред операциите”, „Лицето ти е чудно”, „Боже, што си направила со усните”, „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла” – се само дел од коментарите кои и ги упатија на Мерием Узерли.
| | веќе видена | слични

Хурем Султан со ќерката покажа дека сеуште се чувствува како мало девојче. Барем тоа го покажуваат фотографиите што таа ги објавува на социјалните мрежи, а на кои е заедно со нејзината ќеркичка Лара. Хурем Султан со ќерката се чувствува како мало девојче Турската актерка Мерием Узерли која се прослави со улогата на султанката Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, секој момент го поминува со едногодишната ќерка. Додека си играше со Лара, Мерием покажа дека и понатаму во душата се чувствува како девојче. Хурем Султан со ќерката се чувствува како мало девојче На Фејзбук таа објави фотографија на која се гледа дека подигнала дворец за играње. Под фотографијата Хурем Султан напиша: „Среќа во нашиот дом“.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли која ги освои срцата на Балканот со улогата на Хурем Султан во серијата Величествениот, одлично се снаоѓа и во улога на модел. Мерием своите одлични способности за модел ги докажа и овој пат, позирајќи за потребите на магазинот Ел – турското издание. Русокосата актерка заведува во секси модни парчиња, истакнувајќи ја својата природна убавина.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли која ги освои срцата на Балканот со улогата на Хурем Султан во серијата Величествениот, одлично се снаоѓа и во улога на модел. Мерием своите одлични способности за модел ги докажа и овој пат, позирајќи за потребите на магазинот Ел – турското издание. Русокосата актерка заведува во секси модни парчиња, истакнувајќи ја својата природна убавина.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан и објави фотографии и видеа на својот Инстаграм профил. Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите. „Беше многу поубава пред операциите", „Лицето ти е чудно", „Боже, што си направила со усните", „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла" - се само дел од коментарите.
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан. Прво се нижеа бројни комплименти и пофалби за нејзиниот изглед, но потоа следуваа критики. Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите. „Беше многу поубава пред операциите", „Лицето ти е чудно", „Боже, што си направила со усните", „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла" - се само дел од коментарите.
| | веќе видена | слични

Актерката Меријем Узерли уште попозната по улогата на Хурем Султан во серијата „Величествениот“ заврши во болница откако претерала со вотка и шампањско за време на своето лудување во Белград. Турската актерка Мерием узерли која последниве две недели престојува во Белград, каде го снима својот нов филм, и се слоши на еден белградски сплав, каде заедно со своето момче Озан Гувен уживаше во ноќниот провод. Како што дознава српски Курир, ѕвездата од „ Величенствениот“ и се слошило од пица, па нејзините рпијатели мораа веднаш да ја однесат во болница, каде веднаш и било укажана помош.
| | веќе видена | слични

Турската актерка е на строга диета откако на снимањето по новогодишните празници се вратила со 10 килограми повеќе. Но тоа не е проблем зa убавицата - веднаш ангажирала личен тренер да ја врати во форма и во фустаните на Хурем султан! Таблиодите јавуваат дека продуцентите малку се изнервирале кога виделе дека Мерием ја сменила линијата. Хурем ветила дека бргу ќе се врати во форма и ангажирала личен тренер. За новогодишните празници Мерием Узерли била во Германија. Ја придружувал богатиот бизнисмен Кан Атеш со кого убавицата треба да се венча. Турските медиуми пишуваат дека семејствата на Узерли и Кан се запознале деновиве, и дека работата е готова!
| | веќе видена | слични

Турската актерка Мерием Узерли која се прослави играјќи го ликот на султанката Хурем во серијата „Величествениот“, го прифати ледениот предизвик. Пред самото поливање, таа ставила мускули за пливање и маска за нуркање. Потоа набрзина го истура тенџерото со вода.
| | веќе видена | слични

Актерката Мерием Узерли, попозната како Хурем од популарната серија „Сулејман Величествениот“, поради новата улога се враќа дома. Триесет и едногодишната актерка купува вила на стотина метри од куќата на своето ново момче Озен Гувен, кој во серијата го играше Рустем-паша. Мерием и Озен се во врска веќе неколку месеци, а актерката до неодамна живееше во Берлин.
| | веќе видена | слични

Во серијата „Сулејман величенствениот“ турско-германската актерка Мерием Узерли (35) брилираше, а приказната за важниот период од турската и европска историја ...
| | веќе видена | слични

Турската глумица Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан, и објави фотографии и видеа на својот Инстаграм профил. Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите. „Беше многу поубава пред операциите”, „Лицето ти е чудно”, „Боже, што си направила со усните”, „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла” – се само дел од коментарите. ФОТО: Инстаграм
| | веќе видена | слични

Турската глумица Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан, и објави фотографии и видеа на својот Инстаграм профил. Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите. „Беше многу поубава пред операциите", „Лицето ти е чудно", „Боже, што си направила со усните", „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла" - се само дел од коментарите.
| | веќе видена | слични

Турската глумица Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан, и објави фотографии и видеа на својот Инстаграм профил.Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите.„Беше многу поубава пред операциите”, „Лицето ти е чудно”, „Боже, што си направила со усните”, „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла” – се само дел од коментарите.
| | веќе видена | слични

Турската глумица Мерием Узерли, нам попозната како Хурем од ТВ серијата „Сулејман Величествениот“, се појави на црвениот тепих во Кан, и објави фотографии и видеа на својот Инстаграм профил. Обожавателите веднаш ги забележаа нејзините пластични операции, па ја нападнаа во коментарите. „Беше многу поубава пред операциите", „Лицето ти е чудно", „Боже, што си направила со усните", „Остави го лицето и телото на мир“, „Беше прекрасна, сега си како пластична кукла" - се само дел од коментарите.
| | веќе видена | слични

Законска сопруга на актерот Халит Ергенч, популарниот султан Сулејман, турската актерка Бергузар Корел го прекинала снимањето на серијата „Величествениот”, бидејќи не можела да ги поднесе страсните бакнежи на нејзиниот сопруг кој ги разменувал со Хурем, односно актерка Мерием Узерли. Бергузар влезе на снимање и ја повлече Мерием за рамото, ја фати за косата. Почна да пцуе и да ја кубе. Узерли врискаше а Халит почна да вика на својата жена и се обидуваше да ги раздели. Тој нема веќе да ги толерира испадите на љубоморната сопруга. Во студиото стана хаос, снимањето се прекина, а само поради Халит режисерот не ја исфрли Бергузер сосе партали, пишува турскиот весник Хаберлер. Ова е трет пат Бергузер да го попречува снимањето. Мерием Узерли наводно му рекла на својот колега следниот пат пред да дојде на снимање да ја врзe својата сопруга дома.
| | веќе видена | слични

На актерката Мерием Узерли после бурната роденденска прослава на познатиот продуцент и беше пружена медицинска помош. Мерием Узерли ја помина ноќта во приватна болница во Истанбул, пренесува турскиот магазин „Хуријет“. Ѕвездата на серијата „Сулејман Величествениот“, кај нас позната како Хурем султан, доби труење од алкохол поради што заврши на детоксикација. -Мерием беше на роденденска журка на познат продуцент, каде беа и многу нејзини колеги од серијата која им донесе слава. Присутна беше и Селма Ергенч, осносно Хатиџе султан со која Мерием често ги дочекува утрата. -Двете многу испија, изјави извор кој присуствувал на забавата. Поради овој скандал цвренокосата актерка се уште се нема огласено.
| | веќе видена | слични

Славната турска актерка Мерием Узерли најпозната како султанката Хурем од серијата Величенствениот ја врати линијата откако на свет ја донесе својата ќеркичка. Мора да признаеме, Хурем изгледа фантастично. Славната турска актерка Мерием Узерли најпозната како султанката Хурем од серијата Величенствениот ја врати линијата откако на свет ја донесе својата ќеркичка. Мора да признаеме, Хурем изгледа фантастично.
| | веќе видена | слични

Стела Роча, бразилско-француска актерка и танчерка, секако привлекла внимание од медиумите појавувајќи се на црвениот тепих во атрактивна, но речиси целосно провидна вечерна тоалета. Таа се појавила на 68. Кански филмски фестивал на премиерата на филмот „Love“, а за оваа прилика се одлучила за долга тоалета од црна чипка украсена со црни кристали. Стела под тоалетата имала само тенки танга гаќички кои се гледале под фустанот. Својот изглед го дополнила со црн накит и мала дамска чанта која ја носела во раката. Додека некои критичари биле воодушевени од модниот избор на Стела, други го окарактеризираа како апсолутен кич. Што мислите вие за оваа тоалета?
| | веќе видена | слични

Со својата нова фризура, Мерием Узерли се пофали на својот Фејсбук профил и со тоа ги изненади сите свои фанови. Сите го коментираат нејзиниот нов изглед, кој што и покрај промената на бојата на косата, не е воопшто помалку секси. Црвенокосата убавица, која навикнавме да ја гледаме на малите екрани во улогата на итрата Хурем Султан, одлучи за драстична промена на својот изглед. Мерием Узерли (29), животната избраничка на Величествениот Сулејман, своите црвени локни ги обои црно. Турската актерка се пофали со својот нов изглед на Фејсбук профилот и со тоа ги изненади сите нејзини обожаватели. Така, таа прими безброј позитивни комплименти, а речиси сите фанови се согласуваат дека и покрај промената на бојата на косата, "Хурем Султан" и понатаму е прекрасна.
| | веќе видена | слични

Со сигурност се сеќавате на Хурем Султан од „Величествениот Султан“, но не знаете како изгледала таа кога била малечко девојче. Актерката неодамна на својот официјален профил на Фејсбук објавила неколку фотографии од детството. Карактеристичните линии на лицето и сините очи тешко дека нема да можете да ги забележите, но ако се запрашате дали тоа е всушност актерката која стекна светска слава со улогата во турската серија „Величествениот Султан“. Убавата актерка Мерием Сарах Узерли е родена на 13 ти август 1983 та година во Германија, а занимливо е тоа што нејзиниот татко е Турчин а мајка и’ е Германка.
| | веќе видена | слични

„Бог да ви даде трпение и да ви помогне во оваа катастрофа“, напиша актерката Мерием Узерли на својот Фејсбук профил за поплавите во Србија и Босна. Имено, најпопуларната актерка од серијата „Величествениот“, Хурем Султан на својот Фејсбук профил напиша: „Моите молитви се со вас во земјите од Југоисточна Европа кои се погодени од овие ужасни поплави… Бог да ви даде трпение и да ви помогне во оваа катастрофа“, напиша Мерием Узерли. Post by Meryem Uzerli .
| | веќе видена | слични

Актерката Мерием Узерли која кај нас ни е позната како Хурем од турската серија „Величенствениот“, е во врска со Селим, пишуваат странските медиуми. Енгин и Мерием се запознаа за време на снимањето на серијата „Величенствениот“, кога таа ја глумеше сопругата на Султан Сулејман, а тој беше нивни син. Иако „Хурем“ одамна ја напушти серијата, а потоа роди ќерка, очигледно со некои од колегите останала во одлична врска.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...