Повеќе вести како оваа (25)


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...
| | веќе видена | слични

Времето нестабилно Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 12 степени Целзиусови, а дневната од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 25 степени.
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

На повеќе места во земјава времето е нестабилно со пороен дожд и грмежи,во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Нестабилност со појава ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...