Повеќе вести како оваа (25)


28-годишниот Брентон Тарант не покажал никакви емоции за време на сослушувањето кое траело 30 минути, а како што пренесуваат тамошните медиуми, можело на ...
| | веќе видена | слични

Facebook ги заострува правилата за преносите во живо за неговите корисници во пресрет на состанокот на светските лидери со цел спречување на онлајн насилството ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на терористичката организација на Исламската држава ги повикаа екстремистите и своите следбеници да се 2одмаздат“ после пукањето во џамијата во Нов ...
| | веќе видена | слични

Раководството на компанијата "Facebook" соопштило дека околу 200 луѓе ја гледале снимката од терористичкиот напад на двете џамии на Нов Зеланд, кое убиецот го ...
| | веќе видена | слични

Раководството на компанијата "Facebook" соопштило дека околу 200 луѓе ја гледале снимката од терористичкиот напад на двете џамии на Нов Зеланд, кое убиецот го ...
| | веќе видена | слични

Новозеландската премиерка Џасинда Ардерн вети дека веќе никогаш нема да го изговори името на терористот кој во петокот уби 50 луѓе во две џамии во Крајстчрч. ...
| | веќе видена | слични

28-годишниот Брентон Тарант во нападот на две џамии во градот Крајстчрч во Нов Зеланд, уби најмалку 49 луѓе и рани над 20, а тоа го сторил од одмазда. Како ...
| | веќе видена | слични

Полицијата на Нов Зеланд соопшти дека почина и 50-та жртва на терористичкиот напад во Крајстчрч, кога во петокот 28-годишниот белец расист Брентон Харисон ...
| | веќе видена | слични

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и сволите следбеници да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден ...
| | веќе видена | слични

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и следбениците да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден од ...
| | веќе видена | слични

На интернет се појавило видео на кое се гледа како е уапсен терористот Брентон Тарант, кој во џамијата во новозеландскиот град Крајстчерч убил најмалку 40 ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...