Повеќе вести како оваа (25)


OnePlus ќе одржи настани во четири градови за претставувањето на OnePlus 7. Три настани ќе бидат во истиот ден, односно тие во Лондон, Њујорк и Бангалор, а ...
| | веќе видена | слични

Компанијата LeEco ни е позната по моќните телефони што доаѓаат со ниски цени, но што кога кинески телефон може да биде најдобар во светот?. Новиот Le Pro 3 дефинитивно е кандидат за телефон на годината. Уредот доаѓа со quad-core Snapdragon 821 процесор, кој е надополнет со 4GB или 6GB RAM во зависност од верзијата. Телефонот ќе поседува голем, 5,5 инчен екран на допир со FullHD резолуција и 2.5D заоблено стакло. Изненадувачки, ова ќе биде вториот телефон на пазарот, по iPhone 7, кој нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки. На задната страна се наоѓа 16 мегапикселна камера со f/2.0 леќа и сензор од Sony, додека пак на предната страна ќе добиеме 8 мегапикселна камера со широко-аголна леќа. Телефонот ќе работи на Android 6.0.1 Marshmallow, а цената ќе биде 449 долари.
| | веќе видена | слични

Компанијата LeEco ни е позната по моќните телефони што доаѓаат со ниски цени, но што кога кинески телефон може да биде најдобар во светот?. Новиот Le Pro 3 дефинитивно е кандидат за телефон на годината. Уредот доаѓа со quad-core Snapdragon 821 процесор, кој е надополнет со 4GB или 6GB RAM во зависност од верзијата. Телефонот ќе поседува голем, 5,5 инчен екран на допир со FullHD резолуција и 2.5D заоблено стакло. Изненадувачки, ова ќе биде вториот телефон на пазарот, по iPhone 7, кој нема 3.5 милиметарски приклучок за слушалки. На задната страна се наоѓа 16 мегапикселна камера со f/2.0 леќа и сензор од Sony, додека пак на предната страна ќе добиеме 8 мегапикселна камера со широко-аголна леќа. Телефонот ќе работи на Android 6.0.1 Marshmallow, а цената ќе биде 449 долари.
| | веќе видена | слични

Конечно ги добивме официјалните спецификации за камерите на OnePlus 5. Да погледнеме што може да очекуваме:. Дуалниот систем камери на OnePlus 5 ќе изгледа исто како оној на iPhone 7 Plus: Ќе содржи една обична камера и секундарна камера, која служи за замаглување на позадината и правење портрети. Дуалната систем на OnePlus 5 Истотака, ги имаме официјалните спецификации за камерите: Уредот ќе има 16 мегапикселна главна Sony камера и секундарна камера од 20 мегапиксели. Компанијата тврди дека ова е "Највисоката резолуција која постои кај смартфоните денес со дуален систем камери". Прототипови на OnePlus 5 Сеуште не се познати целосните спецификации на телефонот, но знаеме дека ова ќе биде најскапиот смартфон на компанијата, досега. Поради големите сличности со iPhone 7 Plus, најверојатно ќе биде и најконтроверзниот.
| | веќе видена | слични

Како и со сите популарни телефони кои се појавуваат, време е да ги споредиме камерите на OnePlus 5 со камерите на LG G6. Да ги погледнеме резултатите:. Како мало потсетување, OnePlus 5 доаѓа со дуален систем камери од 20 и 16 мегапиксели, додека селфи камерата е, истотака, од 16 мегапиксели. Од друга страна, LG G6 доаѓа со дуален систем камери од 13 мегапиксели и селфи камера од 5 мегапиксели. Да погледнеме: Сцена 1 OnePlus 5 LG G6 Сцена 2 OnePlus 5 LG G6 Сцена 3 OnePlus 5 LG G6 Сцена 4 OnePlus 5 LG G6 Сцена 5 OnePlus 5 LG G6 Сцена 6 OnePlus 5 LG G6 Сцена 7 OnePlus 5 LG G6 Кој е победникот? :)
| | веќе видена | слични

Иако овие денови сите очи се вперени во Apple и претставувањето на новиот iPhone 7, интересни работи се случуваат и наоколу. Иако медиумите се преплавени со информации за најновиот адут на пазарот со паметни телефони на Apple, интересни работи се случуваат и „зад кулисите“. Xiaomi неодамна го објави својот Redmi „флегшип“ уред Pro кој важи за врвен телефон, а тоа го потврдуваат и неговите карактеристики. Redmi Pro 4G е уште еден врвен производ на кинески Xiaomi кој што доаѓа со дури десетјадрен процесор со работен такт од 1,55GHz, 3GB RAM и 64 GB интерна меморија која што може да се прошири и до 128 GB. Redmi Pro кој според многумина е „евтината конкуренција, односно варијанта“ на iPhone 7 доаѓа со одличен Full HD екран со големина од 5,5 инчи и секако Андроид 6.0. Тоа што го прави „интересен“ Redmi Pro се двете камери на задната страна од кои едната е задолжена за статички фотографии, додека другата ја обработува должината на сликата и сето тоа се прави за да се добие што е можно подобар квалитет а ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...