Повеќе вести како оваа (25)


Москва верува дека може да постигне договор со Вашингтон, нагласи рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по разговорите со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Москва верува дека може да постигне договор со Вашингтон, нагласи рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров по разговорите со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Москва е заинтересирана за нормализирање на односите со Вашингтон врз основа на меѓусебно почитување, изјави во вторникот рускиот министер за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео ќе ја откаже посетата на Москва за време на престојот во Русија, но во одморалиште Сочи, сепак, ќе се сретне со рускиот ...
| | веќе видена | слични

Помпео и Лавров на состанокот во Сочи речиси и да немале заднички став по ниту едно глобално прашање. На состанокот Помпео ја предупредил Москва да не се меша ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...