Повеќе вести како оваа (25)


По вчерашното неприсуство на премиерот Зоран Заев на инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски, јавноста со разни коментари. И опозицијата имаше ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена премиерот Заев најави дека ќе користи одмор, а поради тоа и не беше дел од инаугурацијата на новоизбраниот претседател Стево Пендаровски. ...
| | веќе видена | слични

На утрешната седница во Собранието, на која новиот претседател Стево Пендаровски ќе даде свечена изјава со која ќе биде инаугуриран на функцијата, најавено е ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски денеска ќе добие уверение, утре ќе биде инаугуриран во Собранието Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски денеска на седница на Државната ...
| | веќе видена | слични

На седница на Собранието, Пендаровски ќе даде свечена изјава. Денеска напладне, Стево Пендаровски ќе даде свечена заклетва во Собранието како нов претседател ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во видеопорака му ја честита инаугурацијата на претседателот на државата Стево Пендаровски, оти нема да биде присутен на чинот во ...
| | веќе видена | слични

Претседателска пензија од стотина илјади денари месечно, канцелариски простор, службено возило, личен возач и обезбедување, се бенефициите со кои претседателот ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница, со свечената изјава која ќе ја даде, Стево Пендаровски ќе биде инаугуриран како нов претседател на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

ИТ-администраторите во моментов вршат промена на интернет страницата на кабинетот на новоизбраниот претседател на државата, Стево Пендаровски. Досега впишано е ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...