Повеќе вести како оваа (25)


Москва верува дека може да постигне договор со Вашингтон, нагласи рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, по разговорите со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Сè уште е можно да се одржи посебен состанок на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп на маргините од самитот на Г-20 во Осака, но ...
| | веќе видена | слични

Сè уште е можно да се одржи посебен состанок на рускиот и американскиот претседател Владимир Путин и Доналд Трамп на маргините од самитот на Г-20 во Осака, но ...
| | веќе видена | слични

Москва верува дека може да постигне договор со Вашингтон, нагласи рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров по разговорите со американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...