Повеќе вести како оваа (25)

Поранешната актерка , а сега војвотка од Сасекс и принцот хари минатата недела го добија својот прв син. Но , не е само Меган која по разводот тргна напред во ...
сите 33 | | | веќе видена

Првиот сопруг на Меган Маркл се ожени викендов, неколку денови по раѓањето на кралското бебе. Поранешната актерка, а сегашна војвотка од Сасекс и принцот Хари ...
| | веќе видена | слични

И Тревор Енгелсон, бившиот сопруг на сегашната војвотка од Сасекс, Меган Маркл, си ја најде љубовната среќа и се ожени со наследничка на мултимилионерска ...
| | веќе видена | слични

 Тревор Енгелсон се ожени со 11 години помладата Трејси, која е наследничка на мултимилионска империја. Свадбата беше комплетна спротивност од онаа со Меган. ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл, војвотката од Сасекс, открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот Хари. Филмот носи наслов ...
| | веќе видена | слични

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл „Meghan Markle: Movies, Marriage & Motherhood“ открива бројни детали за нејзиниот живот пред да го запознае принцот ...
| | веќе видена | слични

Холивудскиот продуцент Тревор Енгелсон (42), поранешниот сопруг на Меган Mаркл (37) само две недели откако Меган стана војвотка ја запроси својата тогашна ...
| | веќе видена | слични

Новиот документарен филм за Меган Маркл открива бројни детали од животот на војвотката од Сасекс, пред да го запознае принцот Хари. Меган Маркл, во 2013-та ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл со својот поранешен сопруг не склучила само предбрачен договор, што е вообичаена процедура во светот на славните , туку и дополнителен договор во ...
| | веќе видена | слични

Сигурно дека свадбата закажана за мај на Меган Маркл и принцот Хари ќе биде и гламурна и посебна, а додека медиумите шпекулираат каква венчаница ќе носи идната невеста на венчавката, да погледнеме каква венчаница таа носеше на свадбата во 2011 година кога му рече „да“ на режисерот Тревор Енгелсон. Свадбата на Тревор и Меган се случувала на плажата Очо Риос во Јамајка, а Меган освен едноставен, бел свадбен фустан облекла и жолти бикини. Идната британска војвотка во овој брак останала само две години. Првата венчаница на Меган е класична, со ве-израз и со ремен украсен со светликави кавчиња, а од накит одбрала само златна алка. MакMода
| | веќе видена | слични

Само две недели по мажењето на Меган Маркл за принцот Хари, нејзиниот поранешен сопруг продуцентот Тревор Енгелсон објави дека ја запросил својата девојка Трејси Курланд. Како што пишува „ЈуЕс Викли“ венчавката ќе биде наесен. Според пишувањето на американскиот таблоид, 41-годишниот продуцент ја запросил по три години врска својата девојка. На колена паднал во калифорниската Напа, а тој сето тоа го објавил на својот профил на Инстаграм во петокот. „Најсреќниот тип којшто го знам. Подготвен за славење“, напишал покрај фотографијата на која се тие двајца, а на рацете на Трејси блеска дијамантски прстен. Тревор и Меган биле во врска шест години, а се венчале во 2011 година на Јамајка. Бракот не потрајал ниту две години, а како причина за разводот навеле непомирливи разлики. Според пишувањето на таблоидот Меган одлуката за развод ја донела додека ја снимала серијата „Костум“, а преку пошта му ја испратила бурмата.
| | веќе видена | слични

Војвотката од Сасекс Маеган Маркл пред бракот со поранешниот сопруг Тревор Енгелсон (42) потпишала бизарен „договор за бременост“ со кој бара дадилка, приватен ...
| | веќе видена | слични

Откако Меган Маркл се омажи за принцот Хари и стана кралска снаа, нејзиниот поранешен сопруг Гревор Енгелсон направи неочекува потег. Имено, продуцентот две недели по кралската венчавка на бившата сопруга, на социјалните мрежи соопшти дека се свршил со својата девојка, нутриционистката Трејси Курленд.
| | веќе видена | слични

Идната војвотка и сопруга на принцот Хари, Меган Маркл, зад себе веќе има еден брак. Неодамна на интернет почнаа да кружат фотографии од свадбата со нејзиниот прв сопруг Тревор Енгелсон во 2011 година и од нејзината прва венчаница. Фустанот на Меган е едноставен, со мало деколте и лента со циркони под градите. Неколку месеци пред да го запознае Хари, Меган во интервју за „Гламур“ изјавила дека кога би се венчала пак, би сакала фустанот ѝ да биде едноставен, класичен, со чисти линии. Неколку дизајнери веќе работат на скици за новата венчаница на Меган. Иако се чуваат во тајност, некои од нив беа објавени на интернет, па познавачите на кралскиот протокол велат дека тоа сигурно се скиците што се одбиени.
| | веќе видена | слични

Популарната глумица Меган Маркл ја прекина работата на серијата „Suits“ и навести дека става крај на глумачката кариера за сметка на титулата која што ќе ја добие по венчавката со принцот Хари.Таа нема да биде принцеза, а бидејќи Хари не е престолонаследник, се очекува на денот на свадбата да ја добие титулата Војвода од Сасекс, со што Маркл ќе стане војвотка.
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган Маркл денеска се венчаваат во капелата во дворецот Виндзор, на која присуствуваат околу 600 гости. Британската кралица Елизабета утрово на принцот Хари му ја додели титулата војвода од Сасекс, соопшти Бакингамската палата. Тоа значи дека и неговата избраничка, американската актерка Меган Маркл, по денешната венчавка, ќе ја добие титулата војвотка од Сасекс. Меган носи венчаница на Живанши, а до олтарот ја придружуваше таткото на младоженецот, британскиот престолонаследник принцот Чарлс. Принцот Хари, внук на принцезата Елизабета, е шести во редот за наследство на британскиот престол. Британската принцеза Елизабета Втора минатата недела официјално даде свој „благослов“. Според некои проценки, свадбата ќе чини околу 500.000 фунти.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...