Повеќе вести како оваа (25)


„Стево Пендаровски и официјално стана петтиот претеседател на државата, а прв на Република Северна Македонија. Државната изборна комисија денес на пладне му го ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на државата Стево Пендаровски пристигна во претседателската вила Водно, каде што со сите државни и воени почести беше пречекан од ...
| | веќе видена | слични

Првпат вчера официјално во вилата на Водно се сретнаа македонскиот претседател и лидерот на владејачката ДУИ, Али Ахмети, осум месеци откако Ѓорге Иванов беше избран за шеф на државата. Според информациите од кабинетот на Иванов, тој го поканил Ахмети за да му го честита реизборот на лидерската позиција, но и за да поразговараат за актуелната политичка ситуација во земјава и за спорот со името. По завршување на средбата, двајцата не дадоа изјави.
| | веќе видена | слични

Вилата Водно доби нов станар. Со највисоки воени и државни почести сега веќе поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов го пречека и му ја предаде функцијата на ...
| | веќе видена | слични

Изби подземна вода во зградата каде Иванов и неговиот шура купија по два стана. Иако новата зграда на Водно е целосно подготвена за вселување, во гаражите ...
| | веќе видена | слични

По инаугурацијата во Собранието на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски ќе се упати кон вилата „Водно“ каде на официјална церемонија ќе му биде ...
| | веќе видена | слични

Од денеска е избришано уставното име Република Македонија и од последната државна институција - Претседател на Република Македонија. Се менуваат таблите во ...
| | веќе видена | слични

Новиот претседател на Република Македонија, Стево Пендаровски во недела ќе биде инаугуриран за претседател, со почеток во 12 часот.Во недела Пендаровски и ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...