Повеќе вести како оваа (25)


Кралицата Елизабета на првата средба со својот нов внук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасеск Меган Маркл, донесе и многу вреден подарок. Имено ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета на првата средба со својот нов внук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасеск Меган Маркл, донесе и многу вреден подарок.Имено ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, на својот правнук Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор му подарила дел од имотот во Бекингемската палата. Таа на новородениот ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, на својот правнук, Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор, му подари дел од имотот во Бакингамската палата. Таа на новородениот ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, на својот правнук, Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор, му подари дел од имотот во Бакингамската палата. Таа на новородениот ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското ...
| | веќе видена | слични

Новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл ќе се вика Арчи Харисон Маунтбатен – Виндзор, соопшти Бакингемската палата. Својот син го претставија пред мала ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари признал дека и ден денес паничи кога ќе ја здогледа баба му кралицата Елизабета Втора низ ходниците во Палатата Во документарецот „Queen of the ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари добија син кој го крстија Арчи Харисон Маунтбатен Виндзор. Откако го претставија во јавноста 2 недели по раѓањето, следната која се ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора (92)ја упати својата честитка за Божиќ од Белата соба во Бакингемската палата, опкружена со семејни фотографии. Таа во својот говор ...
| | веќе видена | слични

Принцезата од Кембриџ роди здраво машко дете со што принцот Чарлс доби внук а кралицата Елизабета правнук кој што е трет во редот за кралскиот трон. Нејзиното височество, Војвотката од Кембриџ попладнево роди здраво машко дете, тешко 3.8 килограми. Сопругата на принцот Вилијам успешно се породила по природен пат во болницата сент мери во западен Лондон а кралското семејство соопштило дека Кејт се породила во 16.24 часот и дека на свет донела машко бебе тешко 3.790 грама. Породувањето на кое присуствувал и гордиот татко принцот Вилијам. траело 11 часа. Веста за продувањето за разлика од предходно наместо од Бакингемската палата сега дошле од од Кенсингтонската палата, што дел од набљудувачите го сметаат како сигнал дека наскоро ќе има промени во кралското семејство. Внукот на чарлс кој што сеуште нема име може да стане крал на англија ако од тронот се откажат неговиот дето и татко му вилијам. Принцот Хари сега е четврти во редот кој води до кралска позиција.
| | веќе видена | слични

Kралицата Елизабета Втора, официјално го даде своето одобрение и благослов за врската помеѓу нејзиниот внук, принцот Хари и американската актерка Меган Маркл.Според извори од Бакингемската Палата, таа потполно ја поддржува оваа врска и е среќна што Хари пронашол вистинска љубов, иако кралицата Елизабета сеуште ја нема запознаено идната снаа. Меган Маркл веќе се запозна со братот на Хари, принцот Вилијам, а и со нивниот татко, принцот Чарлс, на кого изворите велат дека Меган му оставила многу добар впечаток. Таа сеуште се нема сретнато со Кејт Мидлтон, но велат дека Кејт едвај чека да ја запознае Меган.
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета и официјално му даде дозвола на својот внук, принцот Хари, да се ожени со вереницата Меган Маркл. Кралицата Елизабета и официјално му даде дозвола на својот внук, принцот Хари, да се ожени со вереницата Меган Маркл. Во писмото кое кралицата го испрати до Државниот совет на Велика Британија се потврдува одобрението за брак меѓу Хари и Маркл. Овој постапка на кралицата е формалност, бидејќи таа претходно даде согласност. Свадбата е закажана за 19 мај и ќе се одржи во замокот Виндзор.
| | веќе видена | слични

32-годишниот принц и 35-годишната актерка минатиот месец ја потврдија својата врска, а сега добија и благослов од кралицата Елизабета II. Кралицата потполно ја поддржува врската на нејзиниот внук со актерката Меган Маркл, дури е и среќна што тие двајцата се среќно заљубени. Маркл с è уште ја нема запознаено кралицата, но тоа не е причина за обесхрабрување, бидејќи војвотката Кејт се запозна со кралицата дури по пет години откако започна врска со принцот Вилијам. Но, иако Маркл не ја запозна кралицата, таа се запозна со принцот Вилијам, кој исто како и неговата баба ја поддржува врската на својот брат. Актерката исто така му остави добар впечаток и на таткото на Хари.
| | веќе видена | слични

Нејзиното височество, кралицата Елизабета Втора, официјално го даде своето одобрение и благослов за врската помеѓу нејзиниот внук, принцот Хари и американската актерка Меган Маркл! Според извори од Бакингемската Палата, кралицата потполно ја поддржува оваа врска и е среќна што Хари пронашол вистинска љубов. Иако кралицата Елизабета сеуште ја нема запознаено идната снаа, без грижи - на Кејт Мидлтон ѝ беа потребни беа цели пет години за да стигне до неа! Меган Маркл веќе се запозна со братот на Хари, принцот Вилијам, а и со нивниот татко, принцот Чарлс, на кого изворите велат дека Меган му оставила многу добар впечаток. Таа сеуште се нема сретнато со Кејт Мидлтон, но велат дека Кејт едвај чека да ја запознае Меган. За потсетување, принцот Хари и Меган за првпат беа забележани заедно и фотографирани од папараците пред само неколку дена, но очигледно дека работите брзо се одвиваат во оваа врска, па би можеле да очекуваме да ја однесат чекор подалеку во догледно време! :)
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...