Повеќе вести како оваа (25)


СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А. (22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.А. (22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 22 годишник од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.В. (19) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 28.05.2016 година полициски службеници извршиле преглед на пријавениот при што била пронајдена една кутија цигари во чија внатрешност имало рачно изработена цигара од наркотична дрога марихуана со нето маса од 0,48 грама. Пријавениот неовластено ја набавил дрогата и ја носел со себе за да ја продава на зависници од Битола.
| | веќе видена | слични

НККП Кичево поднесе кривична пријава против Х.А. (22) од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“. На 31 јули 2016 година во Кичево полициски службеници стопирале патничко возило марка „БМВ“ и кога се приближиле до возилото забележале како пријавениот од рака испуштил една рачно изработена цигара со нето маса од 0,85 грама – наркотична дрога марихуана
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи во Куманово поднесе кривична пријава против дваесет и четиригодишниот Ф.Д. од Куманово за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Имено, во Куманово при извршен преглед над пријавениот пронајдена е рачно изработена цигара со 0,96 грама наркотична дрога-марихуана.
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против триесетишест годишник од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,неовластено производство ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.Х.(36) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични

Едно лице од Гостивар и три од Охрид добија кривични пријави поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори. ПС Гостивар поднесе кривична пријава против лицето А.Б. (20) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. На 10.02.2017 година околу 22.30 часот на ул. ,,Тоде Богданоски“ во Гостивар полициски службеници извршиле преглед кај пријавениот при што била пронајдена најлонска кесичка со непозната зелена растителна материја . Исто така, извршен е претрес во домот и помошните простории, сопственост на Б.А., татко на пријавениот, во село Балиндол каде биле пронајдени најлонски кесички со непозната зелена тревкаста материја и кеси со остатоци од непозната растителна материја. По извршено вештачење било утврдено дека се работи за 104,44 грама наркотична дрога “марихуана“, додека прашкастата материја со вкупна нето ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против две лица од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,психотропни супстанци и прекурсорси”. Во возилото на едно од лицата полициски службеници пронашле една најлонска кеса со наркотична дрога марихуана со вкупна нето маса од 5,13 грама. Во другиот случај, во Охрид при преглед над пријавениот, полициски службеници пронашле една рачно изработена цигара – џоинт со опојна дрога марихуана со тежина од 0,51 грам, а од извршен претрес во објектот каде престојувал пријавениот пронајдена била опојна дрога марихуана со нето маса 4.49 грама, односно пронајдена е опојна дрога марихуана со вкупна тежина од 5 грама.
| | веќе видена | слични

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.С.(30) од Куманово поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“. Пријавениот од непознато лице заради продажба набавил и држел 0,5 грама наркотична дрога марихуана која била пронајдена од страна на полициски службеници. Со кривична се стекна и лицето С.Б. (33) од Куманово поради постоење основано сомнение дека сторила кривично дело „овозможување на употреба на наркотични дроги“. Пријавената на 11-ти февруари во нејзиниот дом во Куманово ставила на располагање простории заради уживање на наркотична дрога на лицето И.М., а при извршениот преглед од страна на полициските службеници од СВР Куманово, кај И.М. е пронајдена една рачно изработена цигара со 0,42 грама наркотична дрога марихуана помешана со тутун. СВР Куманово поднесе кривична пријава и против М.З.(33) од Куманово поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „неовластено ...
| | веќе видена | слични

На 19.06.2016 година во 13,45 во ЕИК-Скопје, Б.А.(1992) од нас.Ќерамидница-Скопје, пријавил дека по течението на реката Вардар покрај левиот кеј забележал женски леш на возраст од околу 40-45 години, кој влегол во реката и го извадил. Од доктор од екипа на ИМП констатирана е смрт. На телото на починатата не се забележани траги на насилство. Увид на лице место извршиле ЈО и екипа од СВР-Скопје. По наредба на ЈО, телото е предадено на обдукција. На 19.06.2016 околу 11,00 часот во с.Стрежево-Битола, поточно во викендица сопственост на С.М.(1935) од Битола, додека менувал ќерамиди на покривот од викендицата, изгубил рамнотежа и паднал од покривот од првиот спрат во висина од околу 7 метри, при што починал на лице место. Од страна на доктор од екипа на ИМП констатирана е смрт. Со согласност на ЈО, телото на починатиот не е дадено на обдукција. СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.Ј.(29), М.О.(33), М.О.(34) и Б.И.(35) сите од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против М.Б., за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 13.02.2014 година, во Битола на ул. „Егејска“ во нас. Баир откако пријавениот ги забележал полициските службеници фрлил четири пакувања со вкупно 154 грама наркотична дрога хероин. ПС Кичево поднесе кривична пријава против лицата Б.Д.(22) и Е.А. (18) двајцата од Кичево поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на опојни дроги, психотропни сустанци и прекурсори“. На 31.01.2014 година на улицата „Маршал Тито“ при извршен личен преглед кај Б.Д. пронајдени се 1,96 грама опојна дрога Марихуана. Додека пак на 06.02.2014 година на улицата „Маршал Тито“ извршен е личен преглед врз Е.А. при што пронајдени се 0,28 грама опојна дрога марихуана и еден отпушок од рачно изработена цигара со остатоци од марихуана. СВР Битола поднесе кривична пријава против лицето Д.Х.(27) од Охрид ...
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против Д.Д.(33) од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.На 18 мај од страна на полициски службеници извршен е претрес во домот на пријавениот каде се пронајдени 72,61 грама амфетамин, 21,63 грама наркотична дрога марихуана и рачно изработена цигара со тежина од 0,26 грама мешавина од марихуана и тутун.
| | веќе видена | слични

Фото: АрхиваТриесет и тригодишниот прилепчанец, Д.Д заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.На 18.05.2016 година, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот каде се пронајдени 72,61 грама амфетамин, 21,63 грама наркотична дрога марихуана и рачно изработена цигара со тежина од 0,26 грама мешавина од марихуана и тутун.
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 22 годишен жител на Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”. На 4 јуни минатата година, во 19.50 часот од страна на полициски службеници било забележано како пријавениот од предниот дел од неговата маица фрлил сина полиетиленска кеса со опојна дрога марихуана со нето маса од 28,3 грама, по што се дал во бегство. Откако пријавениот бил сопрен од полициските службеници во истиот момент од задниот десен џеб фрлил една кутија од цигари во која имало една рачно изработена цигара со 0,45 грама мешавина од марихуана и тутун.
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ж. (22) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”. На 04.06.2016 година во 19.50 часот од страна на полициски службеници било забележано како пријавениот од предниот дел од неговата маица фрлил сина полиетиленска кеса со опојна дрога марихуана со нето маса од 28,3 грама, по што се дал во бегство. Откако пријавениот бил сопрен од полициските службеници во истиот момент од задниот десен џеб фрлил една кутија од цигари во која имало една рачно изработена цигара со 0,45 грама мешавина од марихуана и тутун. Извор:ОхридНет
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 22-годишен охриѓанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори”. На 4-ти јуни минатата година, од страна на полициски службеници било забележано како пријавениот од предниот дел од неговата маица фрлил сина полиетиленска кеса со опојна дрога марихуана со нето маса од 28,3 грама, по што се дал во бегство. Откако пријавениот бил сопрен од полициските службеници во истиот момент од задниот десен џеб фрлил една кутија од цигари во која имало една рачно изработена цигара со 0,45 грама мешавина од марихуана и тутун.
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...