Повеќе вести како оваа (25)


Првата специјална обвинителка, Катица Јанева, во изјава за медиумите потврди дека не планира да се откаже од функција во Специјалното јавно обвинителство, иако ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева нема намера да се откаже од својата функција иако во преговорите меѓу власта и опозицијата за специјалното обвинителство ...
| | веќе видена | слични

Специјалната обвинителка Катица Јанева утринава кажа дека пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски не може да преговара за новиот Закон за Јавно ...
| | веќе видена | слични

Додека можам да бидам специјален јавен обвинител ќе останам до крај, не поради тоа што сакам, туку затоа што сметам дека заслужувам да бидам на чело на оваа ...
| | веќе видена | слични

Власта го чека црно на бело предлогот на Христијан Мицкоски истрагите од СЈО кои за нив се спорни. Од министерството за правда велат дека ќе има приближување ...
| | веќе видена | слични

Заев и Мицкоски се пазарат, Јанева не се дава. Преговорите за Законот за јавно обвинителство заглавија и прашање е кога ќе се одглават. Експерти критикуваат, ...
| | веќе видена | слични

САД ќе продолжат да разговараат со Владата на Северна Македонија за потребата од постоење на Специјално јавно обвинителство (СЈО), изјави Филип Рикер, ...
| | веќе видена | слични

Законското решение за Специјалното јавно обвинителство тапка во место. Работните групи на министерството за правда и на ВМРО ДПМНЕ единствено се договорија за ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...